Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Czwartek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 16686
Zalogowanych: 92
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowa śmieciarka, nowe harmonogramy

Wtorek, 9 grudnia 2014, 13:00
Aktualizacja: 13:03
Autor: MPGK
Jelenia Góra: Nowa śmieciarka, nowe harmonogramy
Fot. MPGK
Trzykomorową śmieciarkę Scania NTM kupiło Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze. To pierwszy tego typu samochód w firmie. Posiada dwie tylne niezależne komory na papier i plastik oraz komorę przednią – z boku – na szkło.

- Samochód ten na pewno spełnia kryterium ekologiczne, a mamy nadzieję, że będzie również bardzo ekonomiczny - mówi Włodzimierz Stasiak, prezes MPGK. - W miarę posiadanych środków, chcielibyśmy w przyszłości kupić następne takie auta.

MPGK posiada obecnie 14 śmieciarek. Oprócz trzykomorowej scanii dysponuje też dwukomorowym volvo. Także i ten samochód kupiony został w tym roku.

Od stycznia MPGK zmienia harmonogram wywozu śmieci. Jeszcze teraz poszczególne frakcje wywożone są w różne dni tygodnia. W 2015 r. ulegnie to zmianie - jednego dnia wywożone będą wszystkie odpady selektywne.

MPGK odbiera odpady z 63,3 proc. Jeleniej Góry. Bezpośrednio przy wywozie śmieci pracuje 18 kierowców i 30 ładowaczy. Przy sortowaniu zatrudnionych jest kolejnych 8 osób.

Śmieciarki wyjeżdżają na trasy około godz. 5.00, zazwyczaj kończą pracę o godz. 14.00, lecz nierzadko porządkują miasto nawet do godz. 19.00. Miesięcznie wywożą średnio 53 tony szkła, od 6 do 12 ton papieru, od 16 do 17 ton plastików oraz od 1100 do 1600 ton odpadów mieszanych. W listopadzie pracownicy MPGK zebrali też 203 tony odpadów biodegradowalnych.

Sonda

Czy parkujesz samochód pod domem/ blokiem czy w garażu?

Oddanych
głosów
299
Pod domem/blokiem na parkingu
57%
W garażu
35%
W inny sposób
8%
 
Głos ulicy
Za Polskę oczywiście walczyłbym
 
Warto wiedzieć
100 szokujących faktów o latach 90 w Polsce
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
Pogoda
To jest właśnie magia Karkonoszy
 
112
Potrącenie na pasach na Bacewicz
 
Aktualności
Bywał też w Jeleniej Górze i Karkonoszach
 
Aktualności
Awaria gazociągu. Ewakuowano 60 osób
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group