Sobota, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 3204
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nowa skoda prezydencka

Sobota, 21 listopada 2009, 8:11
Aktualizacja: 12:16
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Nowa skoda prezydencka
Fot. ......
Już niebawem przed ratuszem zaparkuje nowe służbowe auto dla prezydenta miasta i jego służb. Skoda superb 1,8 TSI będzie kosztowała budżet miasta 100 tys. zł. – Zmiana auta była konieczna, bo dotychczasowy pojazd – też skoda odziedziczona po poprzednim szefie Jeleniej Góry – psuł się na tyle często, że koszty jego naprawy były zbyt wysokie.

Na zakup nowego auta w budżecie miasta przewidziano 100 tys. zł, a stary pojazd wyceniony na 23500 zł ma zostać przekazany w rozliczeniu. Przetarg na jego zakup ogłoszono i przeprowadzono zgodnie z prawem zamówień publicznych w trybie nieograniczonym.

Obecnie jest on już rozstrzygnięty. Nowa Skoda super B 1,8 TSI, wyposażona w poduszki powietrzne, klimatyzację i standardowe wyposażenie pod urzędem zaparkuje do 20 grudnia br.

– Jedynym pojazdem posiadanym przez urząd miasta posiada jest auto marki Skoda super B, zakupiona w 2003 roku. Posiada ona przebieg powyżej 260 tys. km – mówi Tomasz Dumycz, naczelnik Wydziału Informatyki i Obsługi Technicznej Urzędu Miasta w Jeleniej Górze. – Samochód jest wyeksploatowany i zaczyna się psuć. Koszty utrzymania i napraw tego samochodu są niezasadne.

Paliwo do służbowego pojazdu kosztuje urząd miasta około 20 – 30 tys. zł rocznie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (92) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group