Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 3769
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nowa radna: chcę być przydatna miastu

Sobota, 19 września 2009, 8:07
Aktualizacja: 8:52
Autor: Mar
JELENIA GÓRA: Nowa radna: chcę być przydatna miastu
Fot. Mar
Rozmowa z Ewą Olchówką, radną Rady Miejskiej w Jeleniej Górze.

Jelonka.com – Czy spodziewała się pani takiego zbiegu okoliczności, że drugi już radny z pani listy złoży mandat?

Ewa Olchówka – To było dla mnie zaskoczenie, że prawie trzy lata po wyborach, mogę zostać radną. Ale jednocześnie bardzo się cieszę, że mogę się przydać na ten rok pracy rady.

– Mieszkanką Jagniątkowa jest pani od niedawna, czy poznała pani specyfikę tego miejsca? Czy pani zdaniem radny jest bardziej reprezentantem swojego zakątka, czy raczej całego miasta?
– Uważam, że radny ma dwojakie zadanie. Oczywiście powinien reprezentować swoich wyborców, działać na rzecz lokalnej społeczności, bo ich bolączki najlepiej zna. Ale też powinien brać pod uwagę interesy miasta jako całości.

– Czy ma pani jakąś sprawę na której rozwiązaniu będzie pani szczególnie zależało?

– Jeszcze zanim zostałam radną, działałam w stowarzyszeniu Watra Jagniątkowska, które stawia przed sobą cel, aby Jagniątków odzyskał daną rangę miejscowości wypoczynkowej i turystycznej. Jest zaniedbany i nie doinwestowany w porównaniu z innymi częściami Jeleniej Góry. Od kilku miesięcy działałam już na rzecz przywrócenia roli turystycznej naszej dzielnicy. Mieszkańcy są bardzo zainteresowani, żeby przyciągnąć do nas turystów. Za pośrednictwem Watry już zaczęliśmy działania upiększające i porządkujące naszą dzielnicę. Odnowiony w czynie społecznym plac zabaw zaczyna już pełnić funkcję skweru miejskiego. Jagniątków leży dokładnie w połowie między Karpaczem a Szklarską Porębą. Możemy być główną bazą wypadową w Karkonosze.

– Od kiedy mieszka pani w Jeleniej Górze?

– Jestem jeleniogórzanką z urodzenia, tutaj kończyłam szkoły i studiowałam. Mam męża i dwoje dorosłych dzieci. Córka kończy studia, syn pracuje od kilku lat jako informatyk, a skończył Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny Politechniki Wrocławskiej w Jeleniej Górze. Ja natomiast od kilku już lat zajmuję się systemami jakości w laboratoriach badawczych i w Karkonoskim Systemie Wodociągów i Kanalizacji odpowiadam za stworzenie odpowiedniego systemu jakości w laboratorium.
Dziękujemy za rozmowę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group