Czwartek, 30 marca
Imieniny: Amelii, Leonarda
Czytających: 4031
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Nowa przychodnia EMC w Kowarach

Sobota, 10 grudnia 2016, 12:20
Aktualizacja: Poniedziałek, 12 grudnia 2016, 9:02
Autor: Robert Czepielewski
Kowary: Nowa przychodnia EMC w Kowarach
Fot. Robert Czepielewski
Od poniedziałku mieszkańcy gminy Kowary będą mogli korzystać z nowej przychodni specjalistycznej. Wczoraj (9.12) nastąpiło uroczyste otwarcie tej nowoczesnej placówki. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonała starosta powiatu jeleniogórskiego Anna Konieczyńska w towarzystwie członków zarządu Grupy EMC: Tomasza Suchowierskiego i Macieja Piorunka oraz dyr. Szpitala „Bukowiec” Doroty Piotrzkowskiej.

Wcześniej, podczas laudacji, Anna Konieczyńska powiedziała, że cieszy się iż pomimo pewnych trudności, które pojawiały się przez lata w kowarskiej służbie zdrowia, dzięki Grupie EMC mieszkańcy mogą korzystać z nowoczesnej przychodni , a także z nowoczesnego szpitala. A. Konieczyńska podkreślała, że współpraca pomiędzy starostwem, a firmą EMC zawsze układała się wzorowo i ma nadzieję, że nie ulegnie to zmianie.

Natomiast Maciej Piorunek powiedział, że ta nowa przychodnia wpisuje się w misję Grupa EMC , żeby to co robią, robić w sposób bezpieczny, rzetelny i z dużym szacunkiem dla pacjentów.

Dumy nie krył członek zarządu Grupy EMC Tomasz Suchowierski. - Otwieramy dla mieszkańców Kowar jedną z najpiękniejszych przychodni w sieci EMC. Mieszkańcy znają nas i nasze usługi. Dotąd nasza placówka mieściła się w innym miejscu. W pewnym momencie postanowiliśmy zainwestować w nową infrastrukturę.

Koszt, jaki poniosła grupa EMC przystosowując obiekt do nowej funkcji wyniósł około 4 mln zł.
W przychodni funkcjonować będą między innymi poradnie podstawowej opieki zdrowotnej, a także: neurologiczna, okulistyczna i zdrowia psychicznego.

Firma EMC zaistniała w Kowarach około 10 lat temu, przejmując od starostwa jeleniogórskiego szpital „Bukowiec”, w którym zostały poczynione bardzo duże inwestycje zakończone pod koniec 2015 roku. Grupa EMC świadczy także opiekę długoterminową w hospicjum przy ul. Jeleniogórskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
123
Tak, to odpowiedzialna praca
16%
Dostają trochę za dużo
19%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
33%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group