Czwartek, 24 czerwca
Imieniny: Jana, Danuty
Czytających: 7038
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nowa płyta Leniwca pełna niespodzianek!

Środa, 23 lutego 2011, 9:06
Aktualizacja: Sobota, 26 lutego 2011, 23:22
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Nowa płyta Leniwca pełna niespodzianek!
Fot. Leniwiec
”Droga” to tytuł najnowszej płyty jeleniogórskiego zespołu Leniwiec, której premiera przewidziana jest już w najbliższy poniedziałek (28.02). Na krążku fani znajdą dobrze znane klimaty, ale i wiele niespodzianek. Pierwszego marca o godz. 17.00 w jeleniogórskim salonie Empik będzie szansa osobistego spotkania z twórcami.A już w najbliższy piątek o godz. 21.00 w pubie Jazgot w Szklarskiej Porębie odbędzie się promocyjny koncert...

Tego wydarzenia przegapić nie można nie tylko z poczucia lokalnego patriotyzmu. Jeleniogórski zespół Leniwiec gra już od czternastu lat, a swoje koncerty miał w dziewięciu krajach Europy. Do tej pory zespół wydał kasetę „Z Tarczą lub na tarczy”, oraz cztery płyty „Uprzedzenia”, „Crazy bros”, „Reklamy na niebie” oraz wspomnianą już „Drogę”. Nowy krążek ukaże się nakładem wytwórni Mystic Production.

W dalszym ciągu jest to pozytywne granie w klimatach punk, reggae i ska, jednak zespół potrafi zaskoczyć słuchaczy. Niespodzianką na pewno jest nowe, pełne energii brzmienie, wzbogacone o kobiecy wokal, gitarę solową, saksofon i trąbkę. Jednak to nie koniec niespodzianek - oprócz typowych dla tego zespołu klimatów punk-reggae-ska na płycie można usłyszeć mocne wpływy muzyki folkowej.

To zaskakujące i odważne połączenie punkrocka i folku świetnie sprawdza się na koncertach Leniwca, a muzykom udało się przenieść sceniczną energię na studyjną płytę. Płycie towarzyszą teledysk „Droga”, w którym gościnnie wystąpił znany kabareciarz Jacek Ziobro oraz „Helena”. Leniwiec dał już ponad 450 koncertów. W skład sześcioosobowej grupy Leniwca wchodzą: Zbyszek Muczyńśki (Mucha), Paweł Nykiel (Cyna), Jarek Oczoś (Okoń), Krzysiek Herezo (Krzychu), Agnieszka Szpargała i Paweł Wrocławski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group