Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8839
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Norwid” szkołą dla ludzi z wyobraźnią

Sobota, 20 kwietnia 2013, 8:27
Aktualizacja: Niedziela, 21 kwietnia 2013, 8:52
Autor: Mea
Jelenia Góra: „Norwid” szkołą dla ludzi z wyobraźnią
Fot. Mea
II LO im. C.K. Norwida zaproponowało gimnazjalistom aż siedem profili klas, podczas Dnia Otwartego, który odbył się tu wczoraj (19.04.). – „Norwid” jest szkołą dla ludzi z wyobraźnią i dla tych, którzy nie boją się pokazywać swojej osobowości. Jesteśmy jedną wielką, „norwidowską” rodziną – podkreślała Martyna Dukowicz z II klasy o profilu prawno–społecznym II LO.

Przyszli pierwszoklasiści będą mogli kształcić się w takich klasach, jak: Humanistyczno-Dziennikarska, Biologiczno-Chemiczna, Matematyczno-Przyrodnicza, Humanistyczna, Geograficzno-Historyczna, Politechniczna, czyli Matematyczno-Fizyczna oraz Trzech Kultur (Polska-Czechy-Niemcy).

– Każda klasa będzie miała zajęcia dodatkowe, które pozwolą uczniom dostać się na wymarzone studia. W tym roku postanowiliśmy utworzyć klasę czysto humanistyczną oraz o profilu dziennikarskim, gdzie warsztaty będą prowadzić jeleniogórscy dziennikarze z radia, prasy i telewizji. W klasie matematyczno-przyrodniczej będzie fizyka medyczna, a w klasie politechnicznej, nad którą patronat ma Politechnika Wrocławska, będą podstawy algebry wyższej, analiza matematyczna dla inżynierów czy też laboratorium fizyczne, na które będą chodzić właśnie do politechniki – mówiła Iwona Kumek, dyrektorka II LO.

Nowością jest klasa Trzech Kultur. - Żyjemy w regionie położonym na styku trzech granic i, co za tym idzie, trzech kultur: polską, niemiecką i czeską. Chcemy młodzież kształcić w tym kierunku, a dodatkowe przedmioty to elementy bohemistyki, w tym lektorat z języka czeskiego oraz zajęcia z kulturoznawstwa pogranicza. Zajęcia będą prowadzić nauczyciele, którzy są przewodnikami sudeckimi i chcemy też przygotować uczniów do egzaminu właśnie na przewodnika sudeckiego. Klasa ta będzie pod patronatem Uniwersytetu Ekonomicznego. Będą również wyjazdy na warsztaty do Czech i Niemiec – dodała.
Na Dzień Otwarty przyjechali gimnazjaliści z Jeleniej Góry, Karpacza, Szklarskiej Poręby, Sosnówki, a nawet z Lubania czy Nowogrodźca.

- Mam tu w szkole znajomych, widzę, że jest fajnie. Chcę uczyć się dalej w klasie Politechnicznej, z rozszerzoną matematyką i fizyką. Będą zajęcia na Politechnice Wrocławskiej, co pomoże mi później w studiach na tej uczelni - podkreślił Mateusz Mytnik z Gimnazjum w Nowogrodźcu.

- Nie wiem, czy dostanę się do „Żeroma”, dlatego przyszłam tu zobaczyć, jaka jest oferta edukacyjna. I podoba mi się. Ciekawy jest profil matematyczno-przyrodniczy – powiedziała Joanna Wrona z klasy III b Gimnazjum przy I LO w Jeleniej Górze.

Uczniowie „Norwida” zachęcali gimnazjalistów do wstąpienia w szeregi „norwidowskiej” rodziny. - Szkoła stara się urozmaicać swoją ofertę edukacyjną, bo absolwenci gimnazjów są wymagający. Już na etapie ponadgimnazjalnym wiedzą, co chcą robić w przyszłości, a im wcześniej zaczną kształcić się w tym kierunku, tym łatwiej im będzie później dostać na odpowiednie studia i znaleźć pracę. Poleciłabym profil politechniczny, bo to jest teraz w modzie, a po studiach na politechnice na pewno znajdzie się dobrą pracę – mówiła Martyna Dukowicz.

Ci, którzy w ubiegłych latach sami przyszli na Dzień Otwarty, tym razem przekonywali o atrakcyjności szkoły już, jako uczniowie. – Gdy tylko przekroczyłam próg szkoły, od razu wiedziałam, że to jest moje miejsce. Była świetna reklama szkoły i ta atmosfera Dnia Otwartego trwa do dziś. Wybrałam profil geograficzno-historyczny, który serdecznie polecam – zaznaczyła Aleksandra Rak z klasy I e.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1035
Tak
11%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
112
Akcja "Gruchot"
 
Turystyka
Dramat w górach
 
112
Seniorzy z policją
 
Polityka
O herbie powiatu
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group