Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 6166
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Norwid” szkołą dla ludzi z wyobraźnią

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 20 kwietnia 2013, 8:27
Aktualizacja: Niedziela, 21 kwietnia 2013, 8:52
Autor: Mea
Fot. Mea
II LO im. C.K. Norwida zaproponowało gimnazjalistom aż siedem profili klas, podczas Dnia Otwartego, który odbył się tu wczoraj (19.04.). – „Norwid” jest szkołą dla ludzi z wyobraźnią i dla tych, którzy nie boją się pokazywać swojej osobowości. Jesteśmy jedną wielką, „norwidowską” rodziną – podkreślała Martyna Dukowicz z II klasy o profilu prawno–społecznym II LO.

Przyszli pierwszoklasiści będą mogli kształcić się w takich klasach, jak: Humanistyczno-Dziennikarska, Biologiczno-Chemiczna, Matematyczno-Przyrodnicza, Humanistyczna, Geograficzno-Historyczna, Politechniczna, czyli Matematyczno-Fizyczna oraz Trzech Kultur (Polska-Czechy-Niemcy).

– Każda klasa będzie miała zajęcia dodatkowe, które pozwolą uczniom dostać się na wymarzone studia. W tym roku postanowiliśmy utworzyć klasę czysto humanistyczną oraz o profilu dziennikarskim, gdzie warsztaty będą prowadzić jeleniogórscy dziennikarze z radia, prasy i telewizji. W klasie matematyczno-przyrodniczej będzie fizyka medyczna, a w klasie politechnicznej, nad którą patronat ma Politechnika Wrocławska, będą podstawy algebry wyższej, analiza matematyczna dla inżynierów czy też laboratorium fizyczne, na które będą chodzić właśnie do politechniki – mówiła Iwona Kumek, dyrektorka II LO.

Nowością jest klasa Trzech Kultur. - Żyjemy w regionie położonym na styku trzech granic i, co za tym idzie, trzech kultur: polską, niemiecką i czeską. Chcemy młodzież kształcić w tym kierunku, a dodatkowe przedmioty to elementy bohemistyki, w tym lektorat z języka czeskiego oraz zajęcia z kulturoznawstwa pogranicza. Zajęcia będą prowadzić nauczyciele, którzy są przewodnikami sudeckimi i chcemy też przygotować uczniów do egzaminu właśnie na przewodnika sudeckiego. Klasa ta będzie pod patronatem Uniwersytetu Ekonomicznego. Będą również wyjazdy na warsztaty do Czech i Niemiec – dodała.
Na Dzień Otwarty przyjechali gimnazjaliści z Jeleniej Góry, Karpacza, Szklarskiej Poręby, Sosnówki, a nawet z Lubania czy Nowogrodźca.

- Mam tu w szkole znajomych, widzę, że jest fajnie. Chcę uczyć się dalej w klasie Politechnicznej, z rozszerzoną matematyką i fizyką. Będą zajęcia na Politechnice Wrocławskiej, co pomoże mi później w studiach na tej uczelni - podkreślił Mateusz Mytnik z Gimnazjum w Nowogrodźcu.

- Nie wiem, czy dostanę się do „Żeroma”, dlatego przyszłam tu zobaczyć, jaka jest oferta edukacyjna. I podoba mi się. Ciekawy jest profil matematyczno-przyrodniczy – powiedziała Joanna Wrona z klasy III b Gimnazjum przy I LO w Jeleniej Górze.

Uczniowie „Norwida” zachęcali gimnazjalistów do wstąpienia w szeregi „norwidowskiej” rodziny. - Szkoła stara się urozmaicać swoją ofertę edukacyjną, bo absolwenci gimnazjów są wymagający. Już na etapie ponadgimnazjalnym wiedzą, co chcą robić w przyszłości, a im wcześniej zaczną kształcić się w tym kierunku, tym łatwiej im będzie później dostać na odpowiednie studia i znaleźć pracę. Poleciłabym profil politechniczny, bo to jest teraz w modzie, a po studiach na politechnice na pewno znajdzie się dobrą pracę – mówiła Martyna Dukowicz.

Ci, którzy w ubiegłych latach sami przyszli na Dzień Otwarty, tym razem przekonywali o atrakcyjności szkoły już, jako uczniowie. – Gdy tylko przekroczyłam próg szkoły, od razu wiedziałam, że to jest moje miejsce. Była świetna reklama szkoły i ta atmosfera Dnia Otwartego trwa do dziś. Wybrałam profil geograficzno-historyczny, który serdecznie polecam – zaznaczyła Aleksandra Rak z klasy I e.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz

~ 20-04-2013 10:47
Raczej Martyna Dukowicz a Nie Marta endukowicz. :D
~aaa 20-04-2013 11:33
hahahahaha, jak ktoś mógł zrobić taki błąd! wstyd i hańba
~luis 20-04-2013 11:35
Żerom żeromem ale mimo wszystko wydaje mi się, że norwid to naprawdę dobra decyzja! Klimat w szkole jest świetny! Jestem bardzo mile zaskoczona tą szkołą, ponieważ nie jest w niej tak że panuje jakies obczajanie, 'zjeżdżanie wzrokiem' itp. Każdy jest zajęty sobą i atmosfera jest ŚWIETNA!!! poza tym Pani Dyrektor jest wspaniałą i ciepłą osoba!
~ 20-04-2013 11:42
Moim skromnym zdaniem ta szkoła jest jednym wielkim nieporozumieniem. Jeżeli chodzi o naukę, to ta szkoła uczy, ale sztuki KOMBINATORSTWA. Trzeba jakoś sobie radzić.. Do tego dochodzą niby dobrowolne, a jednak NIE wpłaty na radę rodziców. Mogą się jeszcze pochwalić płatnym wi-fi : )
~do~ 20-04-2013 11:51
Przynajmniej mają wifi :)
~Euzebiusz S 20-04-2013 11:52
tak jest dalej gloryfikujcie licea (zwłaszcza humanistyczne) i plujcie na zawodówki i technika ,,,, nasz kraj nie potrzebuje humanistycznych miernot na kasę do tesco , chociaż tyle dobrze że matematyka w końcu jest obowiązkowa na maturze i dzięki temu milionowe rzesze pójdą do biedronki o 3/5 lat wcześniej zamiast marnować pieniądze podatników w drogim przedszkolu dla dorosłych zwanym studia
~ 20-04-2013 12:59
Kombinować też trzeba umieć w dzisiejszych czasach :D Pozdrawiam
~hehehehehe 20-04-2013 13:25
to smutne, że wszystkie szkoł wkładają tak wiele wysiłku, żeby przyciągnąć uczniów, a potem i tak milion osób idzie do żeroma :ddddddd
~takinie 20-04-2013 14:48
human najlepszy ;*
~heleonora 20-04-2013 15:56
https://dolnoslaskie.edu.com.pl/Kandydat/kseon.php polecam statystyki, dla lo nr 1 i lo nr 2 do norwida chce iść 2 razy więcej osób
~AntyNorwid 20-04-2013 16:01
Najgorsza szkoła jaką można wybrać. Pamiętajcie zawsze tam było miło na dniach otwartych i tylko wtedy, przecież szopkę trzeba zrobić. Skończyłem z tym fiaskiem 2 lata temu. Na studia dostałem się dzięki swojej pracy i tylko dzięki temu. Tam mnie nic nie nauczono. Tylko pupilki nauczycieli się tam liczyły, a ja nie lubię wchodzić komuś w d**ę. Jedyny plus to zmiana dyrektora, bo BUNIA była zadufaną w sobie babką. Jestem ciekaw czy dalej biorą 100 zł wpisowego. HAHA pamiętam jak poszedłem z papierami i dopiero wtedy mi powiedziano, że trzeba coś zapłacić za "bezpłatną edukację". Dlatego jak ktoś się tam wybiera to niech się mocno zastanowi i trzyma mocno za portfel.
~eM. 20-04-2013 19:13
do ~heheheheh - A później z niego ..., bo uczniowie siedzą w szkole do 17:00? No ...! do ~ 60zł za semestr, to naprawde niewiele. Poza tym jest też dostępne darmowe wi-fi z gorszym zasięgiem :))
~asss 20-04-2013 19:50
Zdolny i ambitny uczeń poradzi sobie wszędzie. Sami sobie uczniowie odpowiedzcie, czy to szkole zawdzięczacie swój sukces czy przypadkiem własnej inteligencji ? Mądry z kowalem może pracować, głupiemu nawet Norwid nie pomoże. A co do tych wpłat zgłoście to anonimowo do kuratorium we Wrocławiu, szybko z tym skończą. Klasy w Żeromie jak za komuny, jeszcze kredą piszą a jak jest w Norwidzie też kreda i zielona tablica ?
~absolwent 20-04-2013 20:24
szkoła świetna mile ja wspominam, przynajmniej nie jest zamknięta jak Żerom, że na przerwach nie można wyjść
~Absolwent2LO 20-04-2013 20:56
Zdecydowanie odradzam wyboru 2LO ludziom inteligentnym o jakichkolwiek perspektywach. Jeżeli jesteście dobrymi uczniami, idźcie do Żeroma - tam przynajmniej nikt nie zmarnuje waszego potencjału. I tak do matury najwięcej będzie zależało od was samych i od tego ile będziecie się uczyć w domu.
~czlowiek1 20-04-2013 22:00
Co dzisiaj daje liceum ? Co dają studia ? - NIC !! Tylko umiejętności i zawód coś znaczą. I nie papierek, a umiejętności i doświadczenie. Mam pytanie: jakie umiejętności można zdobyć w Norwidzie lub Żeromie ? Żadnych ? - co zrobi na rynku pracy/zatrudnienia absolwent takiej szkoły ? Gdzie znajdzie pracę ?
~aha 20-04-2013 22:28
nie powinni się na temat szkoły wpowiadać Ci co już do niej nei chodzą. zmieniła się Pani dyrektor i klimat zmienił się bardzo! szkoła jest godna polecenia! w każdej chwili można z niej wyjść i nie ma czegoś takiego jak pupilki nauczycieli! co prawda rozważałam na początku przepisanie się do chemika albo żeroma jednak WŁASNIE ZE WZGLĘDU NA NAUCZYCIELII nie odejdę! nie faworyzują i są w stanie dogadywać się z uczniami!
~19:50 20:24 20-04-2013 22:40
a co przeszkadza ci tablica i kreda co tabletów i zadań domowych na maila się zachciewa (co wg mnie jest mega d...lnym pomysłem bo co ciężko parę zadań podyktować) ,,,,,,,,,,,_
rymcycymcy 20-04-2013 22:54
Norwid to szkoła dla ludzi z wyobraźnią ! :) ...bo mogą sobie wyobrazić, że to fajna i renomowana szkoła ! ;)
~holokał 20-04-2013 23:25
jeśli przyjmują emko-ciotki i tanie laseczki to nie dziwi fakt poziomu szkoły - kiedyś norwid rządził pod każdym względem, panowała nawet rywalizacja naukowa, teraz panuje rywalizacja na lepsze włosy i tipsy - zgroza...
rymcycymka 20-04-2013 23:29
Norwid to szkola dla ludzi z wyobraznia ! :) .. czy w tym norwidowskim przypadku wiedza jest mocniejsza od wyobrazni ??
~jan 20-04-2013 23:55
Wszystko tylko nie Żerom! To zupełne dno!
rymcycymcy 21-04-2013 0:34
23:25 | ~holokał | ...włosy, tipsy, tanie laseczki ...zgroza ? :) ...nie podzielam Twoich obaw, ja nie mam z tym problemu ! ;)
~jelgór 21-04-2013 1:24
cytowana dziewczyna obcięła norwida krótko: - Nie wiem, czy dostanę się do „Żeroma”, dlatego przyszłam tu zobaczyć... i cała promocja lekko wzięła w łeb! chociaż swoją drogą klasa 3 kultur to pomysł zarombisty i w żeromie też powinni taką zrobic!
~do 20:24 21-04-2013 1:34
a co szkołę się zachciewa opus...ć na przerwach by jarać szlugi ludziom pod oknami ????
~ 21-04-2013 8:48
nie wiem właściwie po co szkoły policealne istnieją ,jak i tak wszyscy chodzą popołudniu na korki . to może lepiej i taniej dla państwa by było zlikwidować szkoły licealne ,wprowadzić egzaminy półroczne państwowe i z głowy !
~do 08:48 21-04-2013 9:42
święta racja zwłaszcza jeśli chodzi o żeroma który ma nie zasłużoną dobrą opinię tylko dlatego tam się od uczniów dużo wymaga niczego ich nie ucząc aczkolwiek wiadomo że to uczeń też powinien nad sobą pracować no ale w żeromie trochę z tym przesadzają i w sumie wychodzi na to że jeśli rodzice nie wywalą kasy na korki to w szkole niczego się nie nauczy a tylko pały będzie dostawać po za tym zgadzam się z Euzebiuszem S (11:52) jakiekolwiek liceum to faktycznie poroniony pomysł i są to szkoły dla ciot które nie wiedzą co ze sobą zrobić
~ 21-04-2013 12:11
DO " 20-04-2013 22:28 | ~aha | *.adsl.tpnet.pl (83.5.*.*)" No może dyrektorka się zmieniła, ale nauczyciele ci sami. Wiem jak było, tylko pupilki się liczyły i koniec. Nie było możliwości rozwoju. Np. w laboratorium chemicznym przebywały dupowłazy, nawet ci co z chemii nie zdawali na maturze, tylko nieliczna część maturzystów z chemii miała tam wstęp, a reszta OUT.
~,.. 21-04-2013 17:46
teraz tak nie jest. biolchem ma labolatorium w każdym tygodniu i wszyscy tam działają. poza tym inne klasy także robią tam doświadczenia w terminach na które umówią się z nauczycielką. nie ma faworyzowania.
~takinie 21-04-2013 19:18
Dupowłazy. Dupowłazy wszędzie :B
~ 21-04-2013 21:31
i tak wszyscy skończycie w biedronce
~no 22-04-2013 13:17
Oceniacie żeroma po jakiś dennych artykułach, np. Zamknęli im szkołę. NOI? Żerom to naprawdę spoko szkoła dla tych, co nie chcą się uczyć i dla tych co są ambitni. Każdy może wyjśc na przerwie i może zostawić kurtke u portiera, co za problem. Palić w kiblach tez może. Co za problem? Dla chcącego, nic trudnego. Nie ogarniam. Norwid na dniach otwartych ch... się przedstawił, taka prawda. Było tam takie zamieszanie, że nikt nie wiedział co się dzieje
~lolololo 22-04-2013 20:33
21-04-2013 21:31 | ~ | *.jeleniagora.vectranet.pl (78.88.*.*) i tak wszyscy skończycie w biedronce HAHAHA, a co polecasz z doświadczenia?? :P

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group