Zalogowanych: 5

Jelenia Góra: Norbert Suszczewski jeleniogórskim Kurkowym Królem na rok 2013

Środa, 2 stycznia 2013, 14:44
Aktualizacja: 14:45
W pierwszy dzień 2013 roku na strzelnicy KKS Polonia w Jeleniej Górze odbył się VIII turniej strzelecki o „Złotego Kura”. W samo południe sygnał startu w zawodach dał tato srebrnej medalistki olimpijskiej w strzelectwie Sylwii Bogackiej – Zbigniew wystrzałem z 16 wiecznej armaty. Zawodnicy startowali w 5 konkurencjach strzeleckich.

W konkursie łuczniczym najlepiej strzelali: Dariusz Cisek (Wałbrzych 18pkt), Piotr Brzozowski i Artur Słomka (14pkt.)

W turnieju strzeleckim z KBKAK zwyciężył Mariusz Rusznica (ZMiR Lok 20/20) przed Zbigniewem Nowakiem (19/20) i Norbertem Suszczewskim (Koło LOK Energetyk).

W pojedynku strzeleckim z kbks zwyciężył Piotr Żarczyński (Siwy Dym) – 34sek – 5 klapek, przed Zbigniewem Bogackim (Kurkowe Bractwo Strzeleckie Ziemi Jeleniogórskiej) 35sek- 5 klapek i Mariuszem Rusznicą - 42sek – 5 klapek.

W strzelaniu z pistoletu sportowego zwyciężył Zbigniew Bogacki z wynikiem 46/50 przed Arturem Kowalczykiem 44/50 i Mariuszem Rusznicą 42/50.

W najważniejszym konkursie strzeleckim o Złotego Kura w eliminacjach najlepiej strzelał z pistoletu czarno prochowego Jacek Chojnacki 16mm od centrum oraz Zbigniew Kozłowski 47, Mariusz Rusznica 65, Norbert Suszczewski 75 i Dariusz Cisek 85 mm od centrum. W finale strzelając z karabinu czarno prochowego zwyciężył Norbert Suszczewski z wynikiem 10/10 zostając Kurkowym Królem na rok 2013. Kolejne miejsca zajęli: Mariusz Rusznica, Dariusz Cisek, Zbigniew Kozłowski i Jacek Chojnacki.