Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 3672
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podgórzyn: Nocny pożar budynku – 3 osoby w szpitalu

Piątek, 16 marca 2018, 10:50
Aktualizacja: Sobota, 17 marca 2018, 10:11
Autor: WAC
Podgórzyn: Nocny pożar budynku – 3 osoby w szpitalu
Fot. OSP Podgórzyn
Trzy osoby trafiły do szpitala po pożarze, który wybuchł wczoraj (15.03) tuż przed północą w budynku wielorodzinnym przy ul. Żołnierskiej w Podgórzynie.

Informacja o pożarze, którego zarzewie znajdowało się na klatce schodowej poddasza budynku przy ul. Żołnierskiej, dotarła do strażaków około godziny 23.26.

- Po przyjeździe na miejsce okazało się, że na płonącej kondygnacji domu znajdują się trzy osoby, które ze względu na duże zadymienie są odcięte od klatki schodowej - mówi st. asp. Krzysztof Zakrzewski, rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. - Pozostałych czternastu lokatorów budynku opuściło go jeszcze przed przybyciem służb ratowniczych. - W tej sytuacji nasze działania polegały z jednej strony na jak najszybszym ugaszeniu płomieni, a z drugiej strony na ewakuowaniu uwięzionych na poddaszu za pomocą drabiny. Ogółem akcja gaśnicza, w której brało udział siedem zastępów strażackich trwała ponad trzy i pół godziny - dodaje.

W pożarze ucierpiało troje mieszkańców domu, które z objawami podtrucia dymem zostały odwiezione do szpitala. - Dziesięcioro pogorzelców zostało tymczasowo zakwaterowanych w Schronisku Młodzieżowym w Staniszowie - mówi zastępca wójta gminy Podgórzyn Tomasz Szewczyk. - Cztery osoby zostały przygarnięte przez rodziny. W wyniku pożaru najbardziej ucierpiał dach budynku, który został już prowizorycznie zabezpieczony przez strażaków plandeką. Ogień uszkodził też więźbę dachową i będzie trzeba ocenić w jakim jest ona stanie. Płomienie strawiły również kable doprowadzające do obiektu prąd elektryczny. Trudno w tej chwili mówić o przyczynach wybuchu ognia. Nad ich ustaleniem pracują policjanci mówi zastępca wójta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group