Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 6278
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ REGION: Noc w ogniu i w dymie

Piątek, 23 stycznia 2009, 9:50
Aktualizacja: 9:56
Autor: Angela
JELENIA GÓRA/ REGION: Noc w ogniu i w dymie
Fot. TEJO
Pożary sadzy w kominie, paląca się kuchnia, wyważanie drzwi mieszkania, w którym starsza kobieta zostawiła odkręcony gaz: do takich zdarzeń wzywano wczoraj strażaków.

Przed 20.00 strażaków zaalarmowali mieszkańcy z ulicy Cieplickiej w Jeleniej Górze, którzy byli zaniepokojeni odorem palącego się plastiku wydobywającym się ze skrzynki energetycznej. Strach miał wielkie oczy, bo spalił się tylko bezpiecznik.

Po dwudziestej lokatorzy jednego z budynków przy ulicy Orla Skała w Szklarskiej Porębie zbyt mocno podkręcili kurek kuchenki gazowej, na której przygotowywali sobie kolację. W pewnym momencie patelnia z olejem zapaliła się i ogień zaczął się rozprzestrzeniać na meble w kuchni. Spaleniu uległy okap i część szafek kuchennych, jednak ogień udało się ugasić mieszkańcom zanim na miejsce przyjechała straż pożarna.

Tragicznie mogło się zakończyć również przygotowanie posiłku przez ponad 90-letnią kobietę, która po zakończeniu gotowania zapomniała zakręcić kuchenki gazowej. Gaz wyczuli na szczęście sąsiedzi, którzy wezwali na miejsce strażaków, policję i pogotowie. Kobieta nie odpowiadała na pukanie do drzwi i wołanie sąsiadów. Po wyważeniu drzwi okazało się na szczęście, że nic się jej nie stało. Kobieta spała i nie słyszała wołania i pukania sąsiadów. Skończyło się na wietrzeniu mieszkania.

Kilkanaście minut po tym zdarzeniu pojawił się kolejny alarm. Ponownie zapaliła się sadza w kominie, tym razem w Janowicach Wielkich przy ulicy Demokratów. Strażacy zasypali ogień piaskiem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group