• Środa, 14 listopada 2018
  • Godz. 9:33
  • Imieniny: Emila, Judyty, Serafina, Wawrzyńca
  • Czytających: 3824
  • Zalogowanych: 4
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Noc Bibliotek dla dzieci i dorosłych

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 11 czerwca 2018, 15:33
Aktualizacja: Wtorek, 12 czerwca 2018, 7:13
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Książnica Karkonoska w Jeleniej Górze przygotowała dla swoich młodych i dorosłych Czytelników szereg atrakcji z okazji Nocy Bibliotek. Były warsztaty czerpania papieru, spotkania autorskie, występy artystyczne i konkursy. Każdy, bez względu na wiek – mógł znaleźć coś dla siebie.

Noc Bibliotek 2018 rozpoczęła się od wręczenia nagród dla laureatów konkursu literacko-plastycznego „Książka zabawka w rodzinie”. Następnie zarówno dzieci, jak i dorośli bardzo chętnie korzystali z warsztatów czerpania papieru, które przeprowadzone zostały przez pracowników Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju.

- Wzorem Nocy Muzeów stwierdzono, że również warto odwiedzić takie instytucje kultury jak biblioteki - podkreśliła Krystyna Spólnik, kierowniczka Biblioteki Dziecięco-Młodzieżowej Książnicy Karkonoskiej.

Zainteresowani mogli też skorzystać z zajęć z kaligrafii, tworzenia ozdobnych inicjałów, czy rodzinnych zabaw kartami metaforycznymi. Dzieci z zaciekawieniem oglądały też spektakle teatrzyku Kamishibai. Tegorocznym hasłem ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek była „Rzeczpospoczyta”, a więc nawiązanie do obchodów 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości.

- My dosyć przekornie zrobiliśmy zajęcia „Książka za 100 lat”, żeby dowiedzieć się jakie wyobrażenie o książce za kolejne 100 lat mają dzieci – dodała K. Spólnik.

W części adresowanej do dorosłych wieczór upłynął pod znakiem spotkania z Kazimierzem Pichlakiem – była wystawa fotografii „Krajobrazy liryczne”, spotkanie autorskie i prezentacja multimedialna „Moje góry”.

Kazimierz Pichlak – doktor nauk medycznych, poeta, fotografik, podróżnik. Zasłużony jeleniogórski lekarz jest autorem kilku tomików wierszy oraz wielu wystaw fotograficznych. Krajobrazy Liryczne to zestaw fotografii sentymentalnych z różnych zakątków Polski wykonanych na początku lat dwutysięcznych. Wszystkie zrealizowane zostały techniką analogową.

W części artystycznej wystąpili Sybiraczki i Kresowianie, zespół W Tym Sęk z Eweliną Marciniak, taniec Agaty Szmigrodzkiej, a na zakończenie dnia wystąpił Jacek Szreniawa.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Dla bogatych dodatkowy podatek na niepełnosprawnych?

Oddanych
głosów
358
To niesprawiedliwe
42%
Tak
32%
Nie
17%
Nie mam zdania
9%
Głos ulicy
Podatek janosikowy?  37
TV Dami
Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra z dnia 13.11.2018 r.  
Miej świadomość
Koncert dla Niepodległej  1
Dialogi Jelonki
Trudny rok dla rolników
Aktualności
Obchody Święta Niepodległości w Łomnicy  
Aktualności
Plaża miejska w Jeleniej Górze?  22
Copyright © 2002-2018 Highlander's Group