Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 6926
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Noc Bibliotek dla dzieci i dorosłych

Poniedziałek, 11 czerwca 2018, 15:33
Aktualizacja: Wtorek, 12 czerwca 2018, 7:13
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Noc Bibliotek dla dzieci i dorosłych
Fot. Przemek Kaczałko
Książnica Karkonoska w Jeleniej Górze przygotowała dla swoich młodych i dorosłych Czytelników szereg atrakcji z okazji Nocy Bibliotek. Były warsztaty czerpania papieru, spotkania autorskie, występy artystyczne i konkursy. Każdy, bez względu na wiek – mógł znaleźć coś dla siebie.

Noc Bibliotek 2018 rozpoczęła się od wręczenia nagród dla laureatów konkursu literacko-plastycznego „Książka zabawka w rodzinie”. Następnie zarówno dzieci, jak i dorośli bardzo chętnie korzystali z warsztatów czerpania papieru, które przeprowadzone zostały przez pracowników Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju.

- Wzorem Nocy Muzeów stwierdzono, że również warto odwiedzić takie instytucje kultury jak biblioteki - podkreśliła Krystyna Spólnik, kierowniczka Biblioteki Dziecięco-Młodzieżowej Książnicy Karkonoskiej.

Zainteresowani mogli też skorzystać z zajęć z kaligrafii, tworzenia ozdobnych inicjałów, czy rodzinnych zabaw kartami metaforycznymi. Dzieci z zaciekawieniem oglądały też spektakle teatrzyku Kamishibai. Tegorocznym hasłem ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek była „Rzeczpospoczyta”, a więc nawiązanie do obchodów 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości.

- My dosyć przekornie zrobiliśmy zajęcia „Książka za 100 lat”, żeby dowiedzieć się jakie wyobrażenie o książce za kolejne 100 lat mają dzieci – dodała K. Spólnik.

W części adresowanej do dorosłych wieczór upłynął pod znakiem spotkania z Kazimierzem Pichlakiem – była wystawa fotografii „Krajobrazy liryczne”, spotkanie autorskie i prezentacja multimedialna „Moje góry”.

Kazimierz Pichlak – doktor nauk medycznych, poeta, fotografik, podróżnik. Zasłużony jeleniogórski lekarz jest autorem kilku tomików wierszy oraz wielu wystaw fotograficznych. Krajobrazy Liryczne to zestaw fotografii sentymentalnych z różnych zakątków Polski wykonanych na początku lat dwutysięcznych. Wszystkie zrealizowane zostały techniką analogową.

W części artystycznej wystąpili Sybiraczki i Kresowianie, zespół W Tym Sęk z Eweliną Marciniak, taniec Agaty Szmigrodzkiej, a na zakończenie dnia wystąpił Jacek Szreniawa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
139
Coraz lepiej
26%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
40%
Nie najlepiej
14%
Wciąż fatalnie
20%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group