Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 7268
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Niszczyciele na Wzgórzu Kościuszki

Czwartek, 7 lutego 2008, 9:26
Aktualizacja: 10:07
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Niszczyciele na Wzgórzu Kościuszki
Fot. TEJO
Ławki, na których do niedawna można było usiąść i odpocząć na skwerku przy profilu Karkonoszy, istnieją tylko w części. Ktoś odkręcił deski siedzeń. Została tylko konstrukcja i oparcia.

Ławki ustawiono tam dwa lata temu, kiedy w parku na Wzgórzu Kościuszki urządzono ścieżkę edukacyjną. Odnowiono także wówczas zniszczony granitowy profil Karkonoszy zamontowany w tym miejscu w 1902 roku przez Towarzystwo Karkonoskie (Riesengebirges Vereins).

Niestety, wzmocniona konstrukcja ławeczek nie oparła się wandalom i złodziejom, którzy ostatnio regularnie kradną deski z siedzisk. Jeszcze kilka tygodni temu były niemal w komplecie, teraz zniknęły ze wszystkich ławek na skwerze. Zniszczone są także pozostałe siedziska.

Straty spowodowane przez wandali w parkach, którymi zarządza Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, liczone są w dziesiątkach tysięcy złotych rocznie. Chuliganów nie jest w stanie upilnować straż miejska, która – co przyznać trzeba – regularnie patroluje alejki na Wzgórzu Kościuszki. Przestępcy działają pod osłoną nocy. Park nie jest zamykany. Nie ma też specjalnego dozoru. Nie działa także oświetlenie zamontowane tu jeszcze w ubiegłym wieku. Lampy zostały wytłuczone, a instalacja - rozkradziona.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group