Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 2868
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Niszczyciele na Wzgórzu Kościuszki

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 7 lutego 2008, 9:26
Aktualizacja: 10:07
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Ławki, na których do niedawna można było usiąść i odpocząć na skwerku przy profilu Karkonoszy, istnieją tylko w części. Ktoś odkręcił deski siedzeń. Została tylko konstrukcja i oparcia.

Ławki ustawiono tam dwa lata temu, kiedy w parku na Wzgórzu Kościuszki urządzono ścieżkę edukacyjną. Odnowiono także wówczas zniszczony granitowy profil Karkonoszy zamontowany w tym miejscu w 1902 roku przez Towarzystwo Karkonoskie (Riesengebirges Vereins).

Niestety, wzmocniona konstrukcja ławeczek nie oparła się wandalom i złodziejom, którzy ostatnio regularnie kradną deski z siedzisk. Jeszcze kilka tygodni temu były niemal w komplecie, teraz zniknęły ze wszystkich ławek na skwerze. Zniszczone są także pozostałe siedziska.

Straty spowodowane przez wandali w parkach, którymi zarządza Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, liczone są w dziesiątkach tysięcy złotych rocznie. Chuliganów nie jest w stanie upilnować straż miejska, która – co przyznać trzeba – regularnie patroluje alejki na Wzgórzu Kościuszki. Przestępcy działają pod osłoną nocy. Park nie jest zamykany. Nie ma też specjalnego dozoru. Nie działa także oświetlenie zamontowane tu jeszcze w ubiegłym wieku. Lampy zostały wytłuczone, a instalacja - rozkradziona.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~aaron pałkin 7-02-2008 10:20
W zeszłym roku w Parku Norweskim ukradli z kolei oparcia z 6 ławek takich samych jak te, które są pokazane na zdjęciu.
~ja 7-02-2008 10:55
takiego to tylko złapać i łapę obciąć...tak dla przykładu. Pod tym względem czasy Średniowiecza były rewelacyjne...
~BW 7-02-2008 11:30
Złodziejom ręce uciąć! pokazać ich twarz, imię i nazwisko i miejsce gdzie mieszka w wiadomościach!
~zed 7-02-2008 12:04
nigdy Jelenia Góra nie będzie ładnym miastem, dopóki tacy ludzie będą w niej mieszkać...
~JeleniogórzaninT 7-02-2008 12:10
Brak słów...jeśli nie ma kamer, lamp i służb porządkowych, zostaje tylko stawiać ławki zrobione ze zbrojonego betonu...
~Ti 7-02-2008 14:49
Beton też daliby rade oskubać. Polak potrafi :)
~Normaly 7-02-2008 15:05
Za taki stan w duzym stopniu wine ponosi StraZ Miejska bo tymi samochodami szybko jeżdzą i nie zwracają uwagi na nic jak raz chciałem takich zatrzymac to jakoś dziwnie im głowy odwruciły się w drugą strone a wandale niszczyli nieopodal nas.Poprostu nie są skuteczni trzeba by zrobic oficjalny wyścig po Wolności anie oni śmigają jak chcą
~luba 7-02-2008 15:32
No wlasnie to typowa polska i ta nasza szumowina , nie utzryma sie nic ani latarnia , ani zarówka , ani kubel na śmieci , ani znak drogowy ani klamka w dzrzwiach po prostu wszystko zagryzą , ukradną , zniszczą - Niemcy okropnie sie boja nalotu tej holoty , zlodzieji i dziadostwa z Polski - bardzo wzmocnili a nawet potroili kontrole i patrole na nieproszonych przybyszów z Polski . My też nie wiemy jak pozbyć sie tej zarazy opanowala już chyba wszystko dookala..
~Roky 2 7-02-2008 15:50
Może straz miejska wytropi te deski z tych lawek , bo ma przeciez zdjęcia - moga być u niektórych na ogrodach lub dzialkach albo na cmentarzu .Może wyznaczyc nagrodę tropicielowi za wskazanie miejsca i sprawcy zlodzieja.- a wtedy nasza energiczna prokuratura dopadnie jego i zrobi pokazuwę , wytlumaczy paragrafami temu ka...li jak ma wyglądać porządek.To chyba marzenie i tak nigdy nie będzie.
~XXX 7-02-2008 16:32
a moze poprostu sie zaczai ...i powystrzelać,jak by sie tak jednego odstrzeliło to drugi by nie przyszedł
~bubu 7-02-2008 17:27
a ja tam tak lubie pic tam piwo ...a teraz nie diosc ze nie ma na czym ...to jeszcze straz miejska pewnie bedzie czesciej chodzic ...q r n a czad
piipi 7-02-2008 18:42
...te lawki.....to teraz moga byc dla DUCHOW ,bo tam blisko cmentarz !!
~jeżowiak 7-02-2008 19:18
nie tylko chamstwo i drobnomieszczaństwo... poucinałbym gnojom łapy, zakuł w dyby na ratuszu i każdemu kto by chciał pozwolił lać gnoi po pysku a kto by chciał mógłby takiemu przejechać tą deską przez grzbiet...może to by tych szczyli nauczyło...gówniarzeria p...na... kazać im rozbić za darmo przez cały rok na budowie drug i toby ich czegoś nauczyło...
~spoko 7-02-2008 21:17
Spoko, znajdzie się, może ktoś zaprosi nas na grila do ogródka albo na działkę, a tam będą ławeczki z naszego drewna... I wtedy nie ma zmiłuj!
~jeleniogórzanka 7-02-2008 21:24
Brak mi po prostu słów!! Dość tego chamstwa!!!
~d3m0l 7-02-2008 21:59
Kamera IP cena od 339,90 zł. do 2 600,00 zł, dzierżawa łącza od 30 zł. do 50 zł. miesięcznie, instalacja ok 1 R/h. Zadowolenie obywateli - bezcenne :) Instalowałem monitoring, jestem inż. komputerowym jeśli panowie radni potrzebują aż porady specjalisty by rozwiązać tak proste sprawy to może niech któryś dla porównania dopisze jaki teraz będzie koszt naprawy tych ławek!
zloty666 8-02-2008 9:12
No to porażka, jak tak dalej pójdzie nie będzie sensu rewitalizować to miejsce jak i inne :( Pomysł z kamerami może znacznie rozwiązać problem, bo SM nie zawsze jest w stanie zauważyć wszystko - zwłaszcza jak szybko jeździ autkami służbowymi.
~hetman 8-02-2008 23:46
Pomysl z kamerami i wydanymi kosztami to jeszcze częśc powodzenia - druga częśc to aktywne dzialanie i zlapanie , ukaranie zlodzieji ka...lii przez m.in. straz miejską i powolanych instytucji do walki z patologia jak m.in.też ,prokuratura ,policja , aby z zlapanych zciągnąć koszty naprawy, straty i koszty pracy zlapania sprawców - czy taki tok myślenia i pracy jest wdrożony w Polski system egzekucji i praworzadności ? na pweno nie - oprócz koncertu życzeń o potrzebach slużb mundurowych i wydatków na walke z wykolejńcami spolecznymi to niezbędna jest wlasnie równolegle aktywność tych drogich slużb które są na utrzymaniu spoleczeństwa aby posiadali wyniiki w pracy w zwalczaniu takich patologi. A u nas tego jednak nie ma, tylko jest, udawanie zajęć i potrzeb w wydatkach - co jest nieporozumieniem, zwlaszcza spolecznym..Może jest potrzeba szkoleń w Niemczech jak nalezy ich wzorem zastosować porządek , oni potrafią wdrożyć zasady prawa , porządku i ladu spolecznego tego co na miarę czasu żada od nich spoleczeństwo., a oni jednak potrafią temu sprostac.A sprawców , dewastantów takich lawek w Niemczech policja mialaby na widelcu na drugi dzień po donosie telefonicznym..Czy tam sa inni ludzie którzy coś potrafia ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group