Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 6901
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nikczemna wóda i historia pijaństwa

Piątek, 14 sierpnia 2009, 7:53
Aktualizacja: 20:36
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Nikczemna wóda i historia pijaństwa
Fot. .......
Nakręcenie krótkometrażowego filmu profilaktycznego lub napisanie scenariusza do filmu dotyczącego profilaktyki alkoholowej, narkotykowej czy przemocy w rodzinie – takie zadanie mieli uczestnicy konkursu, który z początkiem roku ogłosiła Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jeleniej Górze. Znamy już zwycięzców i tytuły ich dzieł.

- Pragnęliśmy, by spojrzenie na te problemy nie było narzucane od góry przez ludzi, którzy zajmują się rozwiązywaniem tych problemów, ale by to młodzież pokazała nam swój punk odbierania tych zjawisk – mówi Andrzej Marchowski, sekretarz Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jeleniej Górze. – Dolna granica wieku uczestników została określona na 12 lat i chcieliśmy w tym konkursie wzięła udział przede wszystkim młodzież.

Była to pierwsza edycja tego konkursu. Wpłynęły na nią cztery prace, dwa filmy i dwa scenariusze. Scenariusz filmu „Od jednego się zaczęło” został napisany przez Michała Słupskiego, drugi „Opowieść pana jeża”, który miałby być zrealizowany jako film animowany, napisała Halina Stankiewicz. Film „Krótka historia pijaństwa” nakręcił Ryszard Fiedorowicz, „Nikczemne butelki” poruszające zarówno problem alkoholizmu, jak i przemocy w rodzinie wyszły spod ręki i oka Filipa Wieczorka.

– Są to bardzo dobre projekty – mówi Andrzej Marchowski. Komisja miała bardzo trudne zadanie by wyłonić zwycięzców i przyznać im odpowiednie miejsca. Po długich naradach komisja podjęła jednak decyzję. Wszystkie prace zostały nagrodzone, jednak nie przyznano pierwszej nagrody. Pojawiły się dwa miejsca i dwa wyróżnienia.

Na najwyższym przyznanym miejscu na podium stanął Michał Słupski. Otrzyma on tysiąc złotych nagrody, a jego scenariusz zostanie zrealizowany i wyemitowany przez telewizję DAMI. Na trzecim miejscu znalazł się Filip Wieczorek, który otrzyma nagrodę pieniężną 500 złotych. Wyróżnieni to pozostali uczestnicy, na których czekają nagrody rzeczowe w wysokości 250 złotych.

Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu i rozdanie nagród odbędzie się po wakacjach. Organizatorzy chcieliby by ten konkurs odbywał się cyklicznie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
760
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group