Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 6775
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Niezwykły koncert na Górze Szybowcowej

Wtorek, 28 września 2021, 10:00
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Niezwykły koncert na Górze Szybowcowej
Fot. Tomek Raczyński
Pochodzący z Jeleniej Góry Maciej Obara, wystąpił ze swoim kwartetem podczas Krokus Jazz Festiwalu. Miejscem koncertu był hangar Aeroklubu Jeleniogórskiego na Górze Szybowcowej, co dodało klimatu podczas występu.

W skład Maciej Obara Quartet wchodzą również Dominik Wania (fortepian), Ole Morten Vagan (kontrabas) i Gard Nilssen (perkusja).

Kwartet Obary jest zespołem wyjątkowym, który tworzy muzykę wielowarstwową. To sojusz niezwykle indywidualnych osobowości, instrumentalistów, którzy oddali się współpracy w grupie, jednocześnie potrafiąc odnaleźć przestrzeń do własnej ekspresji. Doskonałą równowagę dla intensywnego brzmienia saksofonu altowego Obary, oscylującego między liryzmem i wybuchowością, stanowi Dominik Wania, pianista o doskonałej technice i klasycznym wykształceniu. Wania po ukończeniu z wyróżnieniem krakowskiej Akademii Muzycznej odnalazł swoją ścieżkę w muzyce jazzowej. Już od pierwszego spotkania młodych artystów w zespole Tomasza Stańki było jasne, że impulsywnego i otwartego saksofonistę oraz introwertycznego i analitycznego pianistę połączy głębokie muzyczne porozumienie. Hołd dla Stańki artyści oddają w utworze zamykającym album „Three Crowns”. To elegijna ballada autorstwa Obary, zatytułowana „Mr. S”, która bliska jest charakterem słynnej „Balladynie” - podkreślają organizatorzy.

Twoja reakcja na artykuł?

39
81%
Cieszy
1
2%
Hahaha
3
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group