Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 9870
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Niezwykłe zdjęcia w pawilonie norweskim

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 4 września 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 4 września 2006, 15:21
Autor: Sylwia Lercher
Fot. Organizator
Pustynie świata w fotografii Michała Sikorskiego to kolejna wystawa, na którą zaprasza Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze Cieplicach.

Wystawa "Pustynie świata" to plon podróży Michała Sikorskiego na pustynie Afryki, Australii i obu Ameryk. Na 35 fotografiach, jakie można zobaczyć w Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze, w niezwykle sugestywny sposób ukazał piękno tego niegościnnego dla człowieka środowiska.

Jego zdjęcia to pejzaże a także detale, np. wydm. Bogactwo fotografowanych form terenu, gra światła i cienia, soczystość i rozmaitość barw oraz oryginalna kompozycja zdjęć składa się na obrazy malowane obiektywem Michała Sikorskiego.

Wystawa zostanie otwarta w piątek 8 września o g. 17 w siedzibie Muzeum przy ul. Wolności 268. Po otwarciu wystawy autor przedstawi prezentację multimedialną poświęconą pustyniom świata.

Michał Sikorski jest z urodzenia warszawianinem. Ukończył Liceum Plastyczne w Gdyni. Studia z zakresu historii sztuki i fotografii odbył już w Szwecji, gdzie mieszka od ponad 35 lat. Fotografuje zawodowo. Zwiedził już niemal cały świat. Również wystawy miał w wielu krajach. Jest członkiem ekskluzywnego klubu fotograficznego "Naturfotograferna". Wiele jego prac można zobaczyć na stronie internetowej: http://www.photomanagement.se/Pages/Bildbanken.html

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Arek 4-09-2006 15:37
Tak piękne, że aż nierealne...
~kamcia 11-09-2006 17:33
to niesamowite co natura stwarza.... te zdjęcia sa bardzo zaskakujace i interesujace... fotografia jak sie ja dobrze usytułuje potrafi oddać bardzo realistyczny obraz... sa piękne...
~killer 25-09-2006 13:19
Byłem na wystawie i dech mi zaparło. To trzeba koniecznie zobaczyć Słowa nie nie oddadzą tego co się przeżywa patrząc na te zdjęcia.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group