Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 7228
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Niezwykłe zdjęcia w pawilonie norweskim

Poniedziałek, 4 września 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 4 września 2006, 15:21
Autor: Sylwia Lercher
Jelenia Góra: Niezwykłe zdjęcia w pawilonie norweskim
Fot. Organizator
Pustynie świata w fotografii Michała Sikorskiego to kolejna wystawa, na którą zaprasza Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze Cieplicach.

Wystawa "Pustynie świata" to plon podróży Michała Sikorskiego na pustynie Afryki, Australii i obu Ameryk. Na 35 fotografiach, jakie można zobaczyć w Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze, w niezwykle sugestywny sposób ukazał piękno tego niegościnnego dla człowieka środowiska.

Jego zdjęcia to pejzaże a także detale, np. wydm. Bogactwo fotografowanych form terenu, gra światła i cienia, soczystość i rozmaitość barw oraz oryginalna kompozycja zdjęć składa się na obrazy malowane obiektywem Michała Sikorskiego.

Wystawa zostanie otwarta w piątek 8 września o g. 17 w siedzibie Muzeum przy ul. Wolności 268. Po otwarciu wystawy autor przedstawi prezentację multimedialną poświęconą pustyniom świata.

Michał Sikorski jest z urodzenia warszawianinem. Ukończył Liceum Plastyczne w Gdyni. Studia z zakresu historii sztuki i fotografii odbył już w Szwecji, gdzie mieszka od ponad 35 lat. Fotografuje zawodowo. Zwiedził już niemal cały świat. Również wystawy miał w wielu krajach. Jest członkiem ekskluzywnego klubu fotograficznego "Naturfotograferna". Wiele jego prac można zobaczyć na stronie internetowej: http://www.photomanagement.se/Pages/Bildbanken.html

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group