Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9117
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Niezwykłe historie zwykłych ludzi” w II LO

Piątek, 20 grudnia 2013, 7:46
Aktualizacja: 7:49
Autor: Mea
Jelenia Góra: „Niezwykłe historie zwykłych ludzi” w II LO
Fot. Archiwum Szkoły
W projekcie o zagrożeniu nałogami wzięli udział uczniowie klasy dziennikarsko–humanistycznej II LO im. C. K. Norwida. Nosił on tytuł „Niezwykłe historie zwykłych ludzi”. Podczas podsumowania w szkole odbyło się spotkanie z aktorami sobieszowskiego Teatru Karawana, który tworzą osoby uzależnione.

Celem projektu „Niezwykłe historie zwykłych ludzi” było przeprowadzenie przez lokalną młodzież cyklu wywiadów z mieszkańcami powiatu jeleniogórskiego, którzy z różnych przyczyn zostali wykluczeni z normalnego funkcjonowania w społeczeństwie (m.in. alkoholizm, narkomania, patologia rodzinna, bezrobocie, dyskryminacja).

Z rozmów tych powstała drukowana publikacja, opisująca przebieg projektu oraz zawierająca anonimowe wywiady z osobami wykluczonymi. Publikacja zostanie rozesłana do wszystkich ośrodków kultury na terenie województwa dolnośląskiego oraz do instytucji oraz organizacji działającej na rzecz wykluczeń społecznych.
W spotkaniu udział wzięli: Iwona Kumek - dyrektor II LO, Aleksandra Jarocińska - dyrektor MDK „Muflon” w Jeleniej Górze, Bogumiła Błaszczyk - kierownik Poradni Terapii Uzależnień od Alkoholu i Współuzależnienia przy Szpitalu Specjalistycznym MSWiA w Jeleniej Górze, licznie zebrani uczniowie II LO oraz Magdalena Nogieć i Paweł Jeleński, którzy realizowali projekt.

Nie mogło zabraknąć tam członków Teatru Karawana, który działa przy MDK „Muflon”. To właśnie oni zgodzili się podzielić skrawkiem swojego życia z młodzieżą. Każdy z nich w kilku prostych słowach opowiedział o przezwyciężaniu nałogu lub po prostu o sobie. Przedstawili namiastkę tego, co znaleźć można w końcowej publikacji, która sama w sobie jest niezwykła - zwierzają się w niej bowiem ludzie dojrzali tym, którzy dopiero wchodzą w życie.

Organizatorami projektu byli: Stowarzyszenie Wspierania Integracji z Unią Europejską w Jeleniej Górze oraz Nieformalna Grupa Rozwoju Sztuki przy MDK „Muflon” w Sobieszowie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
561
Jest nowy
7%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group