Piątek, 26 czerwca
28°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Aktualności Kurtyna wodna w centrum Jeleniej Góry i w Cieplicach 112 Kolizja na Karola Miarki Inwestycje Wodnik ma pieniądze na odbudowę oczyszczalni Aktualności Szybkie zdjęcia bez wychodzenia z urzędu Kilometry KD Retro wraca na trasę Jelenia Góra – Karpacz Wiadomości z miasta Prezydent Jeleniej Góry z wotum zaufania i absolutorium Edukacja Zmarła Jadwiga Dąbrowska Kryminał Groził śmiercią kobiecie i dzieciom Uzdrowisko Cieplice Nowość w Uzdrowisku Cieplice – kąpiel perełkowa w basenie termalnym Aktualności Wyrobiska Góry Wapiennej skrywają historię sprzed wieków Pogoda Popadało mało, a zniszczenia duże Aktualności Złoto dla KANS! Kuba Smolarek najlepszy w Gdańsku Piłka nożna Karkonosze z nowym trenerem Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły Kultura, rozrywka Roztańczona Noc Świętojańska pod Chojnikiem. Muzyka i magia do późnej nocy Aktualności Koncert Leniwca w Szwajcarce
reklamy

Niezależni radni wesprą prezydenta? [foto]

Audio

Czytaj na głos

Autor: Przemek Kaczałko 2 min czytania

Podczas czwartkowej (8.12) konferencji prasowej w Biurze Rady Miejskiej Jeleniej Góry grupa radnych przedstawiła powody wystąpienia z dotychczasowych klubów, ale była to też okazja do określenia kierunku, w którym chcą podążać w tworzeniu prawa miejscowego. Zapytaliśmy również prezydenta miasta jak ocenia ruch radnych.

reklamy
- Oczekujemy uporządkowania tej rady, odpowiedniego poziomu dyskusji, argumentacji, aby nie robić niczego na ostatnią chwilę. Działamy za, a nie przeciwko komuś – stwierdził na wstępie Konrad Sikora. - Zacznijmy podawać konstruktywne rozwiązania – apelował. Formalnie przewodniczącym klubu radnych niezależnych został właśnie Konrad Sikora, który przyznaje, że jest to dla niego ogromne wyróżnienie, gdyż ma najmniejszy staż w Radzie Miejskiej. Wojciech Chadży nadal nie chce wypowiadać się o sytuacji w Sojuszu Lewicy Demokratycznej, jednak zwrócił uwagę, że w jego działalności społecznej przeszkodą była przynależność partyjna. - Jelenia Góra jest ewenementem na mapie Polski, gdzie w samorządzie są istotne partie. Polityka centralna spada nam na głowę, a w większości gmin i powiatów radni są powoływani i startują z różnego rodzaju społecznych inicjatyw i świetnie to funkcjonuje – stwierdził Wojciech Chadży. Najprawdopodobniej grono koalicyjne komitetu Razem Zmieniamy Jelenią Górę powiększy się. - Na pewno będziemy współpracować z prezydentem tam, gdzie będzie możliwe wypracowanie wspólnego stanowiska – mówiła Bożena Wachowicz-Makieła. Wśród wyborców są osoby, które głosowały na konkretne nazwiska, ale też takie, które wybierały szyld partyjny (komitetu wyborczego). Co radni mają do powiedzenia tym, którzy ich wybrali ze względu na szyld? - Startowaliśmy z szyldów partyjnych i pozapartyjnych. Lista PO składała się również z członków Obywatelskiego Dolnego Śląska. Jak widać, ten zestaw nie funkcjonuje. Mam wrażenie, że zatraciliśmy jedną bardzo ważną rzecz – nie podejmujemy prób, bo obawiamy się reakcji drugiej strony, na krytykę. To trzeba zmienić. Próbujmy, szukajmy rozwiązań – powiedział Konrad Sikora. Z kolei prezydent Jeleniej Góry przyznaje, że cieszy się z nowej inicjatywy. - Atmosfera w radzie, relacje z panem przewodniczącym od dłuższego czasu są bardzo trudne. Mam wrażenie, że część problemów Miasta Jeleniej Góry są generowane przez część radnych. Bardzo się cieszę, że ten ruch, który jak sądzę będzie szedł bardziej w kierunku rozmów o mieście, niż zajmował się samym sobą – ocenił Marcin Zawiła. Wiele wskazuje na to, że wkrótce dojdzie do próby odwołania przewodniczącego Rady Miejskiej, co zapowiadane jest już od wielu miesięcy, ale ciągle zwolennikom prezydenta brakowało większości. Marcin Zawiła nie ukrywa, że ma bardzo złe relacje z przewodniczącym, ale stara się unikać agresji i zaczepek. - Mam wrażenie, że pan przewodniczący próbuje podgrzewać atmosferę, natomiast to jest moja prywatna opinia – dodał prezydent przyznając, że będzie rozmawiać z nowym klubem na temat ewentualnej formalnej koalicji. W konferencji z przyczyn osobistych nie wzięła udziału Anna Ragiel, a Krzysztof Kroczak nie chciał się wypowiadać. Radni nie ukrywają, że klub może się powiększyć i zapraszają do współpracy.

Osoby w artykule

Profile osób publicznych powiązanych z tym tekstem.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
KSIĘGOWA / KSIĘGOWY Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Pokojowa na sezon Jelenia Góra Poszukujemy pokojowej do Pałacu Paulinum w Jeleniej Górze. 📅 Praca do 30 września 📄 Umowa zlecenie 🕒 Elastyczny grafik Zainteresowane osoby p…

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka