Czwartek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 6327
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Niezabezpieczona budowa przy ul. Kiepury zagrożeniem dla mieszkańców

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 9 sierpnia 2012, 6:58
Aktualizacja: Piątek, 10 sierpnia 2012, 7:03
Autor: Angela
Fot. Czytelnik Jakub
Mieszkańcy Zabobrza alarmują – przy ul. Kiepury 79 w Jeleniej Górze jest rozpoczęta, niezabezpieczona budowa, na której od dwóch lat bawią się dzieci, a młodzież urządza sobie miejsce alkoholowych libacji. – Kiedyś dojdzie tam do tragedii – pisze nasz Czytelnik, pan Jakub, mieszkaniec sąsiedniego budynku.
Jak informuje nasz Czytelnik, deweloper chciał wybudować dwa budynki mieszkalne w tym miejscu. Miały być one "przyklejone" do już istniejącego budynku przy ul. Kiepury 77.

- Jeden z budynków powstał i obecnie ja w nim zamieszkuję, natomiast budowa drugiego budynku została zarzucona po wybudowaniu drugiego piętra – mówi pan Jakub. - Deweloper wpadł w tarapaty finansowe i zgodnie z tym co mówił przedstawiciel wspólnoty, która zarządza naszym budynkiem, jest obecnie w stanie upadłości.Nikt nie interesuje się straszącym budynkiem! Został on prowizorycznie zabezpieczony, ale te zabezpieczenia okazały się łatwe do sforsowania przez "zaobrzańską młodzież", która codziennie korzysta z okazji aby pić tam alkohol. Z okna obserwuję również dzieci, które biegają tam po najwyższej kondygnacji czy jeżdżą po niej rowerami. To grozi wypadkiem ostrzega pan Jakub.

Czytelni dodaje, że cały teren wokół obiektu jest bardzo zaniedbany. Na środku podwórka stoją rozwalające się baraki, w których od czasu do czasu nocują „amatorzy taniego wina”.

- Czy miasto może w jakiś sposób zmusić właściciela nieruchomości, aby niedokończony budynek został prawidłowo zabezpieczony? – pyta pan Jakub. Stan jaki jest obecnie niechybnie doprowadzi kiedyś do nieszczęścia! – dodaje mieszkaniec Zabobrza.

To nie pierwsza budowa strasząca w Jeleniej Górze. W przypadku dziury w ziemi wypełnionej wodą przy ul. Grabowskiego Cezary Wiklik, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jeleniej Górze informował, że instytucją powołaną do reagowania w przypadku zagrożeń budowlanych jest Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego.
- Oczywiście samorząd jest zainteresowany właściwym prowadzeniem budów, niemniej możliwość sankcjonowania jakichkolwiek działań podejmowanych przez prywatnych właścicieli gruntów i prywatnych inwestorów jest mocno ograniczona ze względu na przepisy prawa – mówił C. Wiklik.

Adam Krzyształowski, Inspektor Nadzoru Budowlanego w Jeleniej Górze, zapewnia, że do inspektoratu nie wpłynęło wcześniej zgłoszenie od mieszkańców o istniejącym w tym miejscu zagrożeniu.
- Pojedziemy na miejsce i sprawdzimy zabezpieczenie tego obiektu. Za odpowiednie ogrodzenie go jest odpowiedzialny kierownik budowy i inwestor. Jeśli nie wywiązują się oni ze swoich obowiązków muszą się liczyć z konsekwencjami, np. utratą uprawnień budowlanych oraz karami finansowymi – mówi Adam Krzyształowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz

~anonimm 9-08-2012 7:37
Menopauza i Andropauza to są przyczyny że czytelnicy w tym mieści czyli Jeleniej Górze potrafią tylko narzekać marudzić i ciągle to samo że młodzież przeszkadza. Śmiech mnie ogarnia ja czytam takie rzeczy bo ludzie w tym wieku to się wszystkiego czepiają, a niech spoją na siebie że są ciężkimi przypadkami do zycia w społeczeństwie
~seba 9-08-2012 7:46
do ~`anonimm~`co ty człowieku pieprzysz za głupoty chciałbyś mieszkać na placu budowy i jeszcze niezabezpieczonym?tam jest straszny syf mieszkam w budynku obok to widzę co się dzieje,a tak przy okazji w tym budynku mieszkają w większości młodzi ludzie z dziećmi.
~hehehhe 9-08-2012 8:14
Syf i niebezpiecznie to jest na ul. Lwóweckiej, Powstańców Śląskich, Powstańców Wielkopolskich i okolice oraz ul. Orkana i okolice.
~mmmmmmmmmmm 9-08-2012 8:37
"zaobrzańską młodzież"... "Czytelni dodaje" ... do korekty..
~xxx 9-08-2012 8:45
Ciągle tylko "CZYTELNICY ALARMUJĄ"! Brak komentarza. Stare zabudowania przy Obwodnicy Południowej tez komuś przeszkadzają, bo młodzież "gra tam w paintball i urządza sobie wyścigi samochodowe"- nie rozumiem tylko jednego- tam chyba nikomu nic nie zagraża? Dzieci się tam nie bawią, a ludzie pełnoletni sami za siebie odpowiadają. No ale cóż, rączka rączkę myje i ziemia już dawno sprzedana jakiemuś inwestorowi, który zbuduje tam pięęęękne osiedle! O wysokim standardzie! A o jakiej zaszczytnej nazwie- Osiedle EUROPEJSKIE!
~ida 9-08-2012 8:51
do hehehe, a czemu na Orkana , coś ci nie pasuje????????????
~17sqandal 9-08-2012 9:04
... a co tam ( na budowie ) mają do szukania mieszkańcy a dzieci należy pilnować jak się Je narobiło , proste
~trojek 9-08-2012 9:16
Sytuacja z tym budynkiem aż sie prosi o nieszczęście! Sam widzialem jak biegały po nim małolaty Jak ktoś tam zginie albo zrobi z siebie kalekę to dopiero ktoś sie za to weźmie Tak u nas zawsze jest...
~buuu ! 9-08-2012 9:21
Powstańców Sląskich to bardzo porządna Dzielnica ;)
~ 9-08-2012 9:26
Fajną niezabezpieczoną budową jest mostek który miał łaczyć pijarską/kilińskiego z osiedlem robotniczym. Pręty zbrojeniowe czekają, aż ktoś się na nie nabije.
~trojek 9-08-2012 9:30
Sytuacja z tym budynkiem aż sie prosi o nieszczęście! Sam widzialem jak biegały po nim małolaty Jak ktoś tam zginie albo zrobi z siebie kalekę to dopiero ktoś sie za to weźmie Tak u nas zawsze jest...
~mm 9-08-2012 10:23
To te bawiące się dzieci nie maja rodziców? Kto ma ich pilnować? Bezsensowny artykul.
CН.W.D.P. 9-08-2012 10:36
LUDZIE, TO JEST BUDOWA HAŃBY!! TAK NIE MOŻE BYĆ!! ZAGROŻENIE JEST OKROPNE!! I TO NIE JEST ODOSOBNIONY PRZYPADEK. PRZYKŁADOWO U MNIE WE WSI JEST NIEZABEZPIECZONA DROGA KRAJOWA, KTÓRĄ BEZ PRZERWY JEŻDŻĄ GROŹNE DLA ŻYCIA I ZDROWIA SAMOCHODY, I PRZY TEJ DRODZE MIESZKAJĄ LUDZIE, A NAWET DZIECI JEŻDŻĄ NA ROWERACH I NAWET NA DRUGĄ STRONĘ PRZECHODZĄ, A SZCZEGÓLNIE NIEBEZPIECZNIE JEST W NOCY, GDY SPOD SKLEPU WRACAJĄ AMATORZY TANIEGO WINA. I TAK JUŻ JEST OD LAT I NIKOGO NIE OBCHODZI, ŻE TA DROGA STWARZA ZAGROŻENIE. WYBUDOWALI SOBIE TĄ DROGĘ I NIKOGO TERAZ ONA NIE OBCHODZI, A LUDZIE MUSZĄ PRZY NIEJ ŻYĆ I TEŻ TO NIKOGO NIE OBCHODZI. CZY MUSI DOJŚĆ DO TRAGEDII, ŻEBY KTOŚ SIĘ WKOŃCU TĄ DROGĄ ZAINTERESOWAŁ?? CHYBA NAPISZĘ W TEJ SPRAWIE MAJLA DO GAZETY... ZROBIĘ KILKA ZDJĘĆ... I NAPISZĄ O MNIE W GAZECIE: CZYTELNIK, PAN JANEK Z KACZOROWA ALARMUJE!! W KACZOROWIE JEST NIEZABEZPIECZONA NIEBEZPIECZNA DROGA!!
CН.W.D.P. 9-08-2012 11:14
NO CZY MUSI DOJŚĆ DO TRAGEDII??
CН.W.D.P. 9-08-2012 11:38
LUDZIE, CZY MUSI DOJŚĆ DO TRAGEDII?? CZY KTOŚ SIĘ ZAJMIE TĄ DROGĄ, CZY JEDNAK MUSI DOJŚĆ DO TRAGEDII??
~Nick 9-08-2012 11:50
CH.W.D.P. Hańbiący przede wszystkim to jest Twój nick. I wyłącz capslocka, nie musisz się drzeć :p Pozdrawiam.
~ 9-08-2012 12:16
nieśmiało pragnę zauważyć że kiedy wykonawca opuszczał teren budowy w grudniu 2009r. to zostawił budynek zabezpieczony, a okna i drzwi na klatki były zabite płytami OSB. Teren został przekazany inwestorowi (bodajże Intakus), tak samo kontenery - baraki - które także należą do inwestora. Więc raczej kierownik nie ma tu za dużo do powiedzenia w tej sprawie, trzeba ścigać inwestora... Poza tym drugie piętro nie jest wybudowane, nawet pierwszego nie ma... to co widać to piwnica i parter przykryty stropem....
~sainzz 9-08-2012 12:33
Jakieś nieciekawe te zdjecia
CН.W.D.P. 9-08-2012 12:37
KRWAWY OPRAWCO, O PSEUDONIMIE Nikt... OJ, PRZEPRASZAM!! Nick. WIĘC SŁUCHAJ NO, Nick, POWIEDZ, CO TAKIEGO HAŃBIĄCEGO WIDZISZ W MOIM PSEUDONIMIE, JAKIM SIĘ PODPISUJĘ NA TYM FORUM. A JA W NAGRODĘ ZA TWOJĄ ODPOWIEDŹ INFORMUJĘ CIĘ, IŻ NIE MAM WCIŚNIĘTEGO, ŻEBY NIE BYĆ POSĄDZONYM O KRZYKI NA FORUM, LECZ PO PROSTU ZABLOKOWAŁEM SHIFT ZAPAŁKĄ. WIĘC NIE MÓW, ŻE PISZĘ Z CAPSLOCKIEM!! ZAPEWNIAM-CAPS SIĘ NIE ŚWIECI!!
~ 9-08-2012 12:39
do | ~seba | mieszkasz na bananowie stac was by sie odciac od swiata prywatne pagkingi ogrodzone podwurka to rzygnijcie na opiekunki do dzieci dziady
~ 9-08-2012 13:17
fakt... zdjęcia kiepskie. autor mógł się chociaż pokusić o kilka zdjęć z młodzieżą, choćby i z daleka jeśli bałby się podejść. Albo na jakąś dziką ekspedycję w otchłań pustostanu, by ukazać naszym czytelniczym oczom za pomocą zdjęć pobite butelki, porozrzucane puszki, zużyte prezerwatywy, strzykawki, kupki gruzu, popisane różnokolorowym sprayem ściany, zalane deszczówką wpływającą przed otwory w stropie posadzki, zacienione zaułki do których strach zajrzeć... a tu zdjęcia jak z wycieczki szkolnej...
rymcycymka 9-08-2012 14:24
.. "zabobrzanska mlodziez" ? .. zrozumialam,ze .. beda w przyszlosci mezczyznami !
~ 9-08-2012 15:12
nie którzy to mają problemy, jak byłem mały to hasałem po nie 1-j budowie i jakoś żyję
~Śmieci !! 9-08-2012 15:21
Jakie dzieci ? Nie widać na tym kwadracie dzieci !
~;/ 9-08-2012 19:38
Jestem ciekaw jak długo będą stać te baraki i co zrobią z niedokończoną budową. Fakt jest taki że wygląda to bardzo nieciekawie, a na podjęcie jakiegokolwiek rozwiązania perspektyw nie widać. Zapewne budynek będzie stać w postaci jak dzisiaj przez kolejne 10 i więcej lat. Jak na razie miejsce to upodobały sobie dzieciaki, które mi nie przeszkadzają gorzej będzie jak w opuszczonym budynku zamieszkają bezdomni, zalęgną się szczury itp. A co do wcześniejszych wypowiedzi jestem ciekaw jak ci cwaniacy piszący o pilnowaniu swoich pociech będą wychowywać swoje dzieci. Gość zadaje pytanie czy te dzieci nie mają rodziców:) zapewne on wyprowadza swoje na smyczy przez 24 h/d.
~;/ 9-08-2012 19:48
Jestem ciekaw jak długo będą stać te baraki i co zrobią z niedokończoną budową. Fakt jest taki że wygląda to bardzo nieciekawie, a na podjęcie jakiegokolwiek rozwiązania perspektyw nie widać. Zapewne budynek będzie stać w postaci jak dzisiaj przez kolejne 10 i więcej lat. Jak na razie miejsce to upodobały sobie dzieciaki, które mi nie przeszkadzają gorzej będzie jak w opuszczonym budynku zamieszkają bezdomni, zalęgną się szczury itp. A co do wcześniejszych wypowiedzi jestem ciekaw jak ci cwaniacy piszący o pilnowaniu swoich pociech będą wychowywać swoje dzieci. Gość zadaje pytanie czy te dzieci nie mają rodziców:) zapewne on wyprowadza swoje na smyczy przez 24 h/d.
~kibic 9-08-2012 20:03
Ta rozpoczeta i nie skonczona budowa to dzielo dewelopera ktory budowal kiepury 79 a nie skonczona dlatego gdyż klient oglosil upadlosc
~do capsa 9-08-2012 20:41
Masz go wcisnietego bo inaczej nie mialbys przecinkow z shiftem :) sciemniacz :)
~123 9-08-2012 22:12
INSPEKTORAT NADZORU BUDOWLANEGO W JELENIEJ GÓRZE CHYBA MA SIEDZIBE W MOZAMBIKU ,ZE NIE JEST W STANIE DOSTRZEC TEJ ORAZ INNYCH PODOBNYCH CUDAKÓW DEWELOPERSKICH ALBO TAK MOCNO DUPSKA IM PRZYROSŁY DO STOŁKÓW,ZE NAWET OKNA W BIURZE NIKT NIE OTWIERA!!! A CO MIESIAC KASE SIE BIERZE LECZ POJEZDZIC PO JELENIOGÓRSKICH BUDOWACH TO JUZ NIE MA KOMU A NP.80% LUDZI ZATRUDNIA SIE NA CZARNO,KOGO TO OBCHODZI NAWET INSPEKTORAT NIE MA CZASU SIE ZA TO ZABRAC !!! CZERWONA DOLINA
CН.W.D.P. 9-08-2012 22:17
ZŁAPAŁEŚ MNIE:-) PRZYZNAJĘ, NIE MAM ZABLOKOWANEGO SHIFTA... ALE CAPSA TEŻ NIE MAM WŁĄCZONEGO. W OGÓLE NIE MAM KLAWISZA CAPS...
~Fok 10-08-2012 7:54
Pewnie ludzie którzy kupowali mieszkania w tym już wybudowanym bloku myśleli że kupują mieszkanie w pięknym miejscu, że teren bedzie zagospodarowany śliczne trawniczki ławeczki plac zabaw dla dzieciaczków i wogóle. Tak mamią deweloperzy którym zależy tylko na obchnięciu metrażu. A tu niespodzianka dzieciaczki bawią się na placyku pośród porozbijanych butelek, z okien rozpościera się widok na ulegające biodegradacji baraki i jeszcze ta budowa. Szok! Współczuje ludziom tam mieszkającym...
CН.W.D.P. 10-08-2012 9:53
Foku, WYRAŻAJ SIĘ JAŚNIEJ. WSPÓŁCZUJESZ MIESZKAŃCOM... ALE CZEGO WSPÓŁCZUJESZ?? BARAKU ROZUMU I WYOBRAŹNI, JAKIE CHARAKTERYZUJĄ LUDZI KUPUJĄCYCH KOTY W WORKU LUB MIESZKANIA NA ETAPIE PLACU POD BUDOWĘ?? MIEJ ROZUMU TROCHĘ CHOĆ TY...
~mołoda koza 10-08-2012 11:06
o co wam chodzi, drodzy Czytelnicy przez duże "C"... młodzież nie robi specjalnie dużego rumoru, ale o dzieci rzeczywiście bym się martwiła, bo te baraki wołają o pomstę do nieba (i koty w nich mieszkają). i wielki minus dla "redaktorka", że nie wlazł i nie zrobił zdjęć tych pięknych grzybostanów sufitowych albo basenu piwnicznego ;) żyć nie umierać.
~Fok 10-08-2012 13:09
Drogi CH.W.D.P. Z tego co mi wiadomo to mieszkania w pierwszym budynku były gotowe do sprzedaży jak zaczęla się budowa następnego (obecnie niedokończonego) budynku. I współczuje tym osobom którym wmawiano że ten drugi będzie dokończony będzie ladnie porządnie i pięknie czyli po prostu "po ludzku" a tak się nie stało niestety. Co do kotów "młoda kozo" to widziałem jak pewna osoba w starszym wieku regularnie dokarmia te zwierzątka Dlatego tak się mnożą... Będzie tam za jakiś czas "kotowisko"

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group