Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 2327
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nietakt szefa

Niedziela, 30 września 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 30 września 2007, 14:52
Autor: ROB
Jelenia Góra: Nietakt szefa
Fot. Jelonka.com
Alkoholowe rozterki w jednej z komisji rady miejskiej.

– Prezydent złamał prawo, nie wspominając już zachowaniu dobrych manier – mówi radna Grażyna Malczuk.

Poszło o miejską komisję do spraw rozwiązywania problemów alkoholowych. – Prezydent zmienił jej skład w ogóle nie informując nas o tym – mówi Grażyna Malczuk, która była członkiem poprzedniej komisji.

Prezydent miał prawo podjąć taką decyzję, ale radna uważa, że zrobił to bardzo nietaktownie. – Marek Obrębalski jest prezydentem od roku, a ani razu nie uczestniczył w posiedzeniu tej jednostki. Nie chodzi mi o nas, o radnych. Ale w składzie komisji było wiele wartościowych osób. Wspomnę o dwóch: Piotrze Wyszkowskim i Mieczysławie Kapuścińskim. Pierwszy z nich bardzo dobrze zna problemy alkoholików, drugi wie wszystko o funkcjonowaniu świetlic terapeutycznych – mówiła radna.

– Przygotowałem dyplomy z podziękowaniami dla byłych członków komisji – odpowiadał na wtorkowej sesji rady miejskiej Marek Obrębalski. – Mogę je wręczyć nawet dzisiaj, jeśli pani sobie tego życzy.
Nie wyjaśnił, dlaczego nie zrobił tego przez 3 tygodnie. A tyle właśnie minęło od czasu zmiany składu komisji.

Grażyna Malczuk złożyła interpelację w tej sprawie, zarzucając szefowi miasta łamanie prawa. - Ustawa mówi, że aby zostać członkiem komisji, należy mieć przeszkolenie w zakresie przeciwdziałania problemom alkoholowym – mówi radna. – Takiego przeszkolenia niektórzy członkowie komisji nie mają.

Radna domaga się też poszerzenia komisji o dwie wspomniane wyżej osoby. Nowa komisja liczy 15 osób. Jej przewodniczącym został zastępca prezydenta Zbigniew Szereniuk, w składzie jest też 3 radnych: Miłosz Sajnog, Cezary Wiklik i Józef Zabrzański.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group