Środa, 24 czerwca
21°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Edukacja Zmarła Jadwiga Dąbrowska Kryminał Groził śmiercią kobiecie i dzieciom Uzdrowisko Cieplice Nowość w Uzdrowisku Cieplice – kąpiel perełkowa w basenie termalnym Aktualności Wyrobiska Góry Wapiennej skrywają historię sprzed wieków Pogoda Popadało mało, a zniszczenia duże Aktualności Złoto dla KANS! Kuba Smolarek najlepszy w Gdańsku Piłka nożna Karkonosze z nowym trenerem Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły Kultura, rozrywka Roztańczona Noc Świętojańska pod Chojnikiem. Muzyka i magia do późnej nocy Aktualności Koncert Leniwca w Szwajcarce Tragedie i dramaty Błyskawica rozerwała kask. Rowerzystka przeżyła Aktualności Bóbr uwięziony w starym basenie Kryminał Czy możliwa jest zmowa 20-latka ze szkolną sekretarką? Mimo fałszerstwa były starosta nie straci dyplomu ukończenia studiów
reklamy

Nietakt szefa

Audio

Czytaj na głos

Autor: ROB 1 min czytania

Alkoholowe rozterki w jednej z komisji rady miejskiej.

reklamy
reklamy

– Prezydent złamał prawo, nie wspominając już zachowaniu dobrych manier – mówi radna Grażyna Malczuk.

Poszło o miejską komisję do spraw rozwiązywania problemów alkoholowych. – Prezydent zmienił jej skład w ogóle nie informując nas o tym – mówi Grażyna Malczuk, która była członkiem poprzedniej komisji.

Prezydent miał prawo podjąć taką decyzję, ale radna uważa, że zrobił to bardzo nietaktownie. – Marek Obrębalski jest prezydentem od roku, a ani razu nie uczestniczył w posiedzeniu tej jednostki. Nie chodzi mi o nas, o radnych. Ale w składzie komisji było wiele wartościowych osób. Wspomnę o dwóch: Piotrze Wyszkowskim i Mieczysławie Kapuścińskim. Pierwszy z nich bardzo dobrze zna problemy alkoholików, drugi wie wszystko o funkcjonowaniu świetlic terapeutycznych – mówiła radna.

– Przygotowałem dyplomy z podziękowaniami dla byłych członków komisji – odpowiadał na wtorkowej sesji rady miejskiej Marek Obrębalski. – Mogę je wręczyć nawet dzisiaj, jeśli pani sobie tego życzy.
Nie wyjaśnił, dlaczego nie zrobił tego przez 3 tygodnie. A tyle właśnie minęło od czasu zmiany składu komisji.

Grażyna Malczuk złożyła interpelację w tej sprawie, zarzucając szefowi miasta łamanie prawa. - Ustawa mówi, że aby zostać członkiem komisji, należy mieć przeszkolenie w zakresie przeciwdziałania problemom alkoholowym – mówi radna. – Takiego przeszkolenia niektórzy członkowie komisji nie mają.

Radna domaga się też poszerzenia komisji o dwie wspomniane wyżej osoby. Nowa komisja liczy 15 osób. Jej przewodniczącym został zastępca prezydenta Zbigniew Szereniuk, w składzie jest też 3 radnych: Miłosz Sajnog, Cezary Wiklik i Józef Zabrzański.

Osoby w artykule

Profile osób publicznych powiązanych z tym tekstem.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Masażystka / Fizjoterapeutka w SPA Miejsce pracy: Karpacz Bliss Spa Hotel Dziki Potok Forma zatrudnienia: Umowa o pracę lub B2B Wynagrodzenie: do uzgodnienia Zakres obowiązków: … KSIĘGOWA / KSIĘGOWY Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Przyjmę zlecenia brukarskie-kostka brukowa, obrzeża, krawężniki, ogrodzenia Przyjmę zlecenia na układanie kostki brukowej, montaż obrzeży, krawężników, ogrodzeń panelowych i nie tylko. tel: 691 138 070

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka