Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 4792
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Niestraszne będą powodzie

Wtorek, 11 marca 2008, 7:47
Aktualizacja: Środa, 12 marca 2008, 7:32
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Niestraszne będą powodzie
Fot. rylit
Mieszkańcy nadbrzeża groźnej Kamiennej nie będą wkrótce zagrożeni wylaniem rzeki, która dotychczas przy większych opadach deszczu występuje z brzegów i zalewa przyległe ulice. W Cieplicach trwają roboty, dzięki którym koryto zostanie pogłębione.

W ubiegłym roku podobne prace okazały się niewypałem. Firma, która zaczęła roboty, po jakimś czasie spakowała się i wyjechała z powodu niejasności przetargowych.

Ciepliczanie znów zostali na lodzie i w minionych miesiącach kilka razy z niepokojem obserwowali wzbierające nurty groźnej rzeki. W grudniu i marcu ogłaszano z tego powodu alarm przeciwpowodziowy. Strażacy rozkładali rękawy oraz worki z piaskiem. Kilka posesji zostało zalanych.

Teraz zagrożenie będzie zminimalizowane dzięki pogłębieniu koryta Kamiennej. Prace właśnie trwają w okolicy ul. Zjednoczenia Narodowego. Docelowo rzeka ma być głębsza na dziesięciokilometrowym odcinku aż do ujścia Bobru. Roboty, które wykonuje rodzima firma Eko-Mel, będą kosztowały 3,5 mln złotych. Plan przewiduje, że potrwają dwa lata.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group