Niedziela, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 4691
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nierówna walka z crossowcami

Wiadomości: Region
Piątek, 28 września 2012, 6:52
Aktualizacja: Sobota, 29 września 2012, 8:13
Autor: Angela
Fot. KPN
Słony mandat zapłacił w ostatnim czasie motocyklista crossowy, który został zatrzymany podczas w akcji specjalnej „motocross”, zorganizowanej na terenie Nadleśnictwa Szklarska Poręba przez zarządcę terenu wspólnie z nadleśnictwami z Lwówka Śląskiego i Kowar oraz policją oraz Strażą Karkonoskiego Parku Narodowego. Crossowiec przyjeżdżał do naszych lasów aż z Wrocławia. Takie akcje są prowadzone cyklicznie, kolejna już niebawem.

Nadleśnictwa wraz z policją oraz Strażą Karkonoskiego Parku Narodowego od lat walczą z crossowcami, którzy zagrażają bezpieczeństwu turystów, rozjeżdżają tereny leśne i straszą zwierzynę.

- Proces walki z tym procederem na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego trwał około czterech lat. Było to bardzo trudne działanie, bo ani my, ani policja nie ma wystarczających możliwości by skutecznie zatrzymywać takich wandali.
Dzięki regularnym patrolom udało nam się wyeliminować takie rajdy z terenu KPN – u, ale crossowcy przenieśli się do okolicznych lasów. Stąd nasze wspólne działania z nadleśnictwami. Takie akcje są i będą prowadzone cyklicznie. Nadleśnictwo Szklarska Poręba chce je przeprowadzić jeszcze co najmniej dwa razy przed tegoroczną zimą. Tego problemu nie da się wyeliminować, ale postaramy się go zminimalizować – mówi Włodzimierz Zieliński, Komendant Straży Karkonoskiego Parku Narodowego.

Crossowcy przede wszystkim zagrażają bezpieczeństwu turystów, którym często wyjeżdżają zza drzew wprost pod nogi, ale i bezpieczeństwu całego ekosystemu.
- Przede wszystkim te motory strasznie hałasują, dlatego zwierzęta uciekają z tych miejsc i nie mogą w nich bytować. Rozjeżdżane są również tereny objęte siecią Natury 2000, niszczone są gatunki roślin pod ochroną – wymienia Włodzimierz Zieliński.

Z jakimi konsekwencjami muszą się liczyć leśni wandale na motorach crossowych i quadach?

- Są to przede wszystkim kary finansowe, w zależności od poczynionych zniszczeń nakładamy mandaty od 500 zł, ale najczęściej kierujemy sprawy do sądu, który może nałożyć grzywnę do pięciu tysięcy złotych – dodaje Komendant Straży Karkonoskiego Parku Narodowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (182) Dodaj komentarz

~ 28-09-2012 7:50
Wprowadzic odstrzal bez okresu ochronnego.
~zewsii 28-09-2012 8:01
Nareszcie jakaś optymistyczna wiadomość. Życzę sukcesów w łapaniu * na crossach i quadach, a Sądom chwilowego zaniku miłosierdzia i orzekania najwyższych możliwych kar!
~rabit 28-09-2012 8:21
popieram !!! wyeliminować pseudo crosowców. Jak jeden z drugim zapłaci 5 tys to się drubo zastanowi nad wjazdem do lasu. Banda nadzianych pajacy.
~mari 28-09-2012 8:22
Kolege złapali i wielkie halo słony mandat 500zł haha tyle to się dziennie zarabia. Do soboty koledzy;)
~ 28-09-2012 8:27
Brawo! Panowie Strażnicy, Wysoki Sądzie, proszę nie mieć litości dla takich oszołomów którzy niszczą lasy
~carbon 28-09-2012 8:28
W prawie każde niedzielne przedpołudnie trzech idiotów - na zmiane: raz motocyklami, raz na quadach w drodze do lasu przejeżdża pod moimi oknami. Dlaczego ci d...le maja pozdejmowane tłumiki?
HankaOdRumcajsa 28-09-2012 8:40
carbon sam sobie odpowiedziałes na pytanie: bo to są *...
~xxx 28-09-2012 8:41
bardzo dobrze tępić *, starej ogródek przed domem niech ryje tym padłem albo po mieszkaniu pojeździ, a przy okazji te motory powinny być odrazu zabezpieczane na poczet przyszłych kar, i jeśli motor nie posiada OC i nie jest zarejestrowany odrazu laweta i parking depozytowy.
~ 28-09-2012 8:44
500 Zł co to za mandat ???? tyle to ja w barze mlecznym "Kubuś"szatniarzowi zostawiam........
~sten 28-09-2012 8:44
w Karpaczu na Osiedlu Skalnym też grasuje crosowiec-pędzi nie zważając na nic. Skrzyzowanie to pestka tylko patrzeć jak że skończy marnie-ale to jego problem. Wyścigi samochodowe też są ino kurz leci.
~troy lee 28-09-2012 9:23
sam jestem fanem mx ale jazda po parku narodowym to grube przegięcie,załaduj chlopie jeden z drugim maszynę na lawetę,jedź na tor jak cywilizowany czlowiek i oraj tam ile wlezie a w parku niech orają dziki.
Nοstradamus 28-09-2012 9:43
CROSSOWCY to ludzie którzy jeżdżą po TORZE CROSSOWYM, Ten Pan na zdjęciu jeżdżący po lesie to ENDUROWIEC, bez względu jaki rodzaj motocykla dosiada. Jazda ENDURO ma tyle wspólnego z CROSSEM co łyżwy z nartami. To dwa zupełnie inne sporty. Żaden ENDUROWIEC nie będzie jeździł po TORZE CROSSOWYM tak jak łyżwiarz nie będzie jeździł po nartostradach. KPN to organizacja skrajnie idiotyczna. Ich rzecznik prasowy to wybitny idiota, zamiast budować POZYTYWNY WIZERUNEK FIRMY to zaczął intensyfikować i utrwalać WIZERUNEK PIERWSZEGO HAMULCOWEGO KOTLINY. Jazda w KPN czy nawet lesie jest NAGANNA, ale chwalić się "łapanką" NIE MA SENSU z punktu widzenia marketingu parku.
Nοstradamus 28-09-2012 9:49
Do zadań KPN należy OCHRONA PRZYRODY, można ją rozumieć poprzez "łapanki na ludzi" (turystów poza szlakami, jagodziarzy, grzybiarzy czy motocyklistów). Można też POMYŚLEĆ!!! (o ile dyrekcja KPN ma trochę szarych komórek) WYSTOSOWANIE do Miasta Jelenia Góra propozycji utworzenia TRAS ENDURO np. w okolicach GODUSZYNA, pomoc w uzyskaniu na ten cel środków (z FUNDUSZU OCHRONY PRZYRODY) również byłoby działaniami z ZAKRESU OCHRONY PRZYRODY. Jednak dyrekcja KPN sądzi że OCHRONA PARKU ogranicza się do TERENU PARKU, otóż NIE! Ochroną parku może być stworzenie (wraz z władzami miasta czy klubami) tras motocyklowych POZA PARKIEM ich szeroka promocja i zachęcenie motocyklistów i zarazem SPORTOWCÓW by tam uprawiali ten sport. TYLKO DO TAKICH PROJEKTÓW TRZEBA MIEĆ TROCHĘ OLEJU W GŁOWIE.
~17sqandal 28-09-2012 9:49
karać , karać i jeszcze raz karać i jeszcze konsfiskować im te motory jako dowód rzeczowy , napewno jakis haczyk znajdzie sie w prawie i będzie raz na zawsze spokój
~to tyle 28-09-2012 9:54
Okolice Zakrętu Śmierci oraz Wysokiego Kamienia rozjeżdżane są przez pana Tomasza z ul. Armii Krajowej oraz jego licznych kolesi. Wiem, bo często widuję to towarzystwo.
Nοstradamus 28-09-2012 9:56
Cała ta akcja .. WIELKA ŁAPANKA kosztowała: praca 40 ludzi (praca w sobotę) = 40 x 160 zł = 6400 zł (TAK, takie są koszty pracodawcy) + amortyzacja sprzętu = 1500 zł + paliwo = 2000 zł RAZEM KOSZT TEJ AKCJI WYNIÓSŁ = ok. 9900 zł Za te pieniądze można opracować i wytyczyć jedną krótką jedną trasę po terenie poza głównymi strefami ochronnymi i na terenie miejskim (np. z Goduszyna do Rakownicy), wydrukować ulotki, kilka tablic z oznaczeniami i przygotować kilka artykułów informacyjnych do lokalnych mediów. Ale PO CO?! Skoro można zarobić na mandatach 500 zł!!!! Jelenia Góra to już nie Czerwona Dolina, TO DOLINA OFERM, NIEMOT I NIEUDACZNIKÓW U WŁADZY.
~~ 28-09-2012 9:59
oczywiscie d...le, to pisza na komentarze na jelonce . Bez przesady , juz wiecej niszcza turysci , ktorzy zostawiaja burdel za kazdym razem w lesie . To , że przejadą pare razy po szlakach , to nie znaczy , ze coś zniszczą . A co z jeepami straży kpn ? oni tez jezdza od kilkunastu lat i nic sie nie dzieje . To jest po prostu wyciaganie kasy od mlodych chlopakow, ktorzy chca poszalec. Gdzie maja jezdzic tymi crossami ? Jak beda jezdzic po ulicy, to bedziecie narzekali na hałas .
~Prytek 28-09-2012 10:02
Nostradamus,niedoczekanie,żeby to Wasze chore hobby było sponsowrowane z kasy podatników!!!Jak Was stać na te hałasujące maszyny,to zrób zrzute ze swoimi pseudo endurowcami i kupcie sobie kawałek ziemi i won od natury ludzi i zwierząt najlepiej na księżyc!!!
~& 28-09-2012 10:03
Radziła bym się wybrać do Janowic Wlk.tam to niewiele zostało z pięknych lasów.
~Iwet 28-09-2012 10:05
Takie akcje winno się przeprowadzić także w Rudawach Janowickich. Wielu odwiedzających te tereny jedzie kilometry , aby odpocząć od hałasu w miastach. A tu niespodzianka wyskakuje na szlaku. Oby to jeden , ale nawet kilku naraz crossowców. Nie mam nic przeciwko takiemu hobby. Lecz niech jeżdżą na terenach do tego wyznaczonych.
~~~ 28-09-2012 10:07
09:59 | ~~ | Ty jesteś taki głupi, czy tylko udajesz? Sam piszesz o ryku pozbawionych tłumików motorów i quadów, które PRZESZKADZAŁYBY na ulicach, ale zgadzasz się na ich obecność w lasach?
~ 28-09-2012 10:08
Nareszcie w końcu wziął za tych d...li, Policja nic nie robi, crossowcy jeżdżą po lasach, ulicach bez tablic rejestracyjnych - łamią prawo. Takie akcje powinny być też w Karpaczu. Tutaj jest też kilku takich co jeżdżą po głównej ulicy na jednym kole podczas w czasie sezonu gdy chodniki pełne ludzi. Brawo KPN i Straż Leśna.
~Prytek 28-09-2012 10:10
Nostradamus,niedoczekanie,żeby to Wasze chore hobby było sponsowrowane z kasy podatników!!!Jak Was stać na te hałasujące maszyny,to zrób zrzute ze swoimi pseudo endurowcami i kupcie sobie kawałek ziemi i won od natury ludzi i zwierząt najlepiej na księżyc!!!
~sten 28-09-2012 10:31
chodzą słuchy że policja w Karpaczu ma być zlikwidowana czy to prawda?
~domiski 28-09-2012 10:41
wytyczyć teren leśny, wprowadzić opłaty za wjazd do lasu (winietę) i niech tam jeżdżą - w normalnych cywilizowanych krajach tak to właśnie się odbywa. organizuje to PAŃSTWO przy pomocy zainteresowanych motorowców. u nas idzie się w drugą stronę niestety. Jeśli w kotlinie jeleniogórskiej było by takie miejsce - problem z jazdą po parkach, szlakach by prawie zniknął,
~tato 28-09-2012 10:48
pewnie,ze to chore.policyjne panstwo sie robi i na kazdym kroku patrzy jak kase wyrwac od ludzi,a najlepiej od kierowcow.przez wiele lat radzieckie i polskie wojsko w lesie siedzialo i niszczylo przyrode i wtedy nikt nie fikal.a ile to paliwa spod ziemi pare lat temu kolo szprotawy ludzie pompowali tyle tego bylo to juz towarzystwo zapomnialo i ukarano wtedy kogos,chyba nie? a teraz to wszystko takie ekologiczne.niech te sluzby wezma sie za tych co smieci wywalaja do lasow.
~carbon 28-09-2012 11:15
10:48 | ~tato | Ręce opadają! Zrozum człowieku (sic!!!), że poligony wojskowe były i są terenami zamknietymi! Tam nie ma spacerowiczów, turystów i matek z wózkami! Ci d...le na ryczących gratach są realnym zagrożeniem dla życia ludzi chcących raz w tygodniu iść na spacer do lasu. Wykupcie sobie teren, uzbójcie go na własne potrzeby i DOWOŹCIE swoje zabawki na taki tor NA LAWETACH! Nikt Wam nie powie jednego złego słowa!
~Fakron 28-09-2012 11:21
Nareszcie ktoś zrobi z tym crossem porządek! Halas nie do wytrzymania. Nie wspomnę o zwierzakach które są płoszone przez crossy.
~Junka 28-09-2012 11:23
szansa dla kogos kto ma hektary. jak byłam w Szwajcarii to crossowcy mogą jeździć tylko na specjalnych polach a nie po lesie
~~do carbon 28-09-2012 11:24
właśnie chodzi o to , idioto , że więcej jest matek z dziećmi w mieście . Na spacer do lasu ? Jeszcze chyba nie było przypadku , że w naszych terenach jakiś crossowiec kogoś zabił . "Wykupcie sobie teren" może sobie wykupisz teren , żeby pospacerować ,co ? Chłopaki na crossach jeżdżą głównie skrótami, a na szlaku nie stanowią żadnego zagrożenia . Ale cóż , każdy kombinuje na każdym kroku , zeby wyrwać trochę zł za młodzianów
~crossowiec 28-09-2012 11:25
piękny tor w siedlecine 15zl doba , polecam motoklubsiedlecin
~ona 28-09-2012 11:27
panie komendancie- kiedy pan ukarał za wykroczenie 5.000 zł. obawiam się ze nigdy. i po co te pierdoły mówić.i tak ludzie robią co chcą w tym parku. . Pan i cała wasza straż jest tylko na pokaz/ najlepiej na fotce się wychodzi a nie w terenie./. Sami o tym doskonale wiecie.Może wam tyłki do s....ów przyrosły.
~przypadkowy 28-09-2012 11:28
Nostradamus, wszystko w porządku? Rodzina zdrowa?
~haha 28-09-2012 11:33
Chłopcy! Następnym razem zmiast do lasu zapraszam pod sklep, naleweczka i siup... I taniej i bezpieczniej i towarzystwo jest zacne :) Wszyscy lepiej siedźmy w domach, zabijmy dechami okna, lasy zostaną przynajmniej całe.
~do 11,24 28-09-2012 11:34
"Jeszcze chyba nie było przypadku , że w naszych terenach jakiś crossowiec kogoś zabił" - to może czas najwyższy, może wtedy coś zrozumiecie ? To wy jesteście zagrożeniem dla spokojnych ludzi, a nie matki z dziećmi, więc won stąd ! Mandat 500 zł, to śmiech ! Najprymitywniejsze doznania : ryk silnika ! To dopiero radość istnienia !A nasze służby - jak zwykle - nic nie mogą !
~carbon 28-09-2012 11:37
Oo! Właśnie d... quadem podjechał na "Orlen" w Cieplicach.
~ryś 28-09-2012 11:39
Oby więcej takich akcji!
~//// 28-09-2012 11:41
Proszę również coś zacząć robić z tym problemem w lasach w Łomnicy. Wielokrotnie miałam "przyjemność" podczas spaceru po lesie bać się czy któryś z tych kolesi nie wyskoczy zza drzewa wprost na mnie. Uwierzcie - bardzo wątpliwa "przyjemność".
~carbon 28-09-2012 11:43
Oo! Właśnie d... quadem podjechał na "Orlen" w Cieplicach.
~JA 28-09-2012 11:52
Brawo, brawo dla straży leśnej!!! Bo te lasy w naszej okolicy to chyba tylko to co nam Jeleniogórzanom zostało.
~haha 28-09-2012 11:54
Chłopcy! Następnym razem zmiast do lasu zapraszam pod sklep, naleweczka i siup... I taniej i bezpieczniej i towarzystwo jest zacne :) Wszyscy lepiej siedźmy w domach, zabijmy dechami okna, lasy zostaną przynajmniej całe.
~? 28-09-2012 11:56
Prytek - ale Twoje podatki na inne sporty to już mogą "iść"? Puknij się w łepetynę, Nostradamus dobrze prawi - należy ten sport jakoś ogarnąć, nie można dyskryminować ludzi kochających ENDURO! Dlaczego pieszy turysta może łazić po KPN-e i palić fajki, wydzierać się, zostawiać po sobie puszki po piwie i inne "kfiatki" - a endurowiec to już be?
~jelgor 28-09-2012 12:01
Jestem ciekawy kto dopuścił do ruchu ulicznego te niby skuterki?Jedzie wolno ale hałas taki jakby jechało co najmniej 10 czołgów.To jest problem,bo oni jeżdżą w mieście.
~moto 28-09-2012 12:12
sam jestem endurowco crossowcem, jezdze i po lasach i po drogach i po torze. siedzicie caly czas w domu i nie wiecie co sie dzieje! straz jezdzi po lasach jeepami, czasami quadami, do tego ciagla wycinka drzew! ciezkie sprzety wbijaja sie w las i niszcza wszystko! od rana do wieczora slychac pily w calej okolicy! Oni wg was dobrze robia?! na spacer nie pojdziesz w las o sa pol metrowe dziory i rowy pelne blota! momentami ciezko mi sie przebic przez to motorem! ale wy bedziecie j***ć na motory ze niszcza... zastanowcie sie hejterzy
~Olo 28-09-2012 12:13
Proszę o interwencję w sprawie jeżdzenia tymi pojazdami w Maciejowej i okolicznych lasach. Wszystkie leśne pagórki powyżej ul. Łącznej są zryte przez tych dzikusów, zwierzyna wypłoszona (sarny, lisy, ptaki a nawet dziki), ostatnio wypłoszyli w samo południe stado dzików - 8 szt. A tymczasem policja i służby leśne chyba interesują się wyłącznie KPN-em .
~prytek 28-09-2012 12:15
? Moje podatki idą na sporty przyjazne ludziom i naturze,a enduro,tak jak wszystkie sporty motorowe powinno sie sponsorować same.Widziałeś enduro,czy rajdy samochodowe na olimpiadzie?Gminy na endurowcach powinny jeszcze zarabiać.Pieszy turysta łazi i może śmieci,ale za wstęp do parku musi zapłacić i tak samo powinno być z endurowcami,kupić lub wynająć kawał ziemi i tam trenować,a za organizację zawodów płacić grube pieniądze gminom.
rymcycymcy 28-09-2012 12:19
http://www.youtube.com/watch?v=OoU7VuLKDVE&feature=related ...to na poprawę humorów ! :) Nic tak nie uszczęśliwia jak czyjeś, zasłużone oczywiście ...nieszczęście :)
~prytek 28-09-2012 12:21
? Moje podatki idą na sporty przyjazne ludziom i naturze,a enduro,tak jak wszystkie sporty motorowe powinno sie sponsorować same.Widziałeś enduro,czy rajdy samochodowe na olimpiadzie?Gminy na endurowcach powinny jeszcze zarabiać.Pieszy turysta łazi i może śmieci,ale za wstęp do parku musi zapłacić i tak samo powinno być z endurowcami,kupić lub wynająć kawał ziemi i tam trenować,a za organizację zawodów płacić grube pieniądze gminom.
Nοstradamus 28-09-2012 12:25
Opowieści o spłoszonych przez ryk silników sarnach które wbijają się głowami w siatki w lesie TO BUJDA NA RESORACH. Jedynym drapieżnikiem który poluje na sarny i jelenie jest w tych lasach CZŁOWIEK Z FLINTĄ. A jedynym miejscem gdzie płowa zwierzyna czyje się bezpieczna są miejsca GDZIE SŁYCHAĆ SILNIKI. Zwierzęta czują się bezpieczne przy ryku silników!!! Dlaczego? Dlatego że w miejscach gdzie prowadzone są wycinki i pracują PIŁY SPALINOWE nigdy NIE MA POLOWAŃ! Tak więc nie opowiadajcie mi że motocykle płoszą zwierzęta, bo sarny nie raz widzę gdy stoją przy drodze którą przejeżdżają motocykle i co? I NIC! bo one się nie boją dźwięku silnika, one się boją HUKU SZTUCERÓW i DUBELTÓWEK.
Nοstradamus 28-09-2012 12:29
ENDURO to sport który polega na jeżdżeniu W TERENIE ... a nie po 3 km pętli w kółko. Mylicie ENDURO z CROSSEM. To że biegacz ma BUTY nie oznacza że może, umie i chce SKAKAĆ WZWYŻ! Te sporty są pokrewne bo używa się PODOBNYCH MOTOCYKLI, ale nic ponadto. ENDURO to przygoda, a CROSS to jazda w kółko. Jest jeszcze FMX który polega na skakaniu. ENDUROWIEC nie skoczy na żadnej trumnie FMX, podobnie jak mizernie idzie mu na torze CROSS. ENDURO jest pokrewne jeździe na QUADACH ... a od CROSS'u jest bardzo daleko.
Nοstradamus 28-09-2012 12:34
Miasto Jelenia Góra dwukrotnie organizowało Mistrzostwa Świata w SIX DAYS. Nie ma drugiego takiego miasta na Świecie które po takiej promocji sportu nie potrafiło z tego NIC ZYSKAĆ. Pytacie CO MIASTO MIAŁOBY Z ZAPROJEKTOWANIA TRAS ENDURO? Miałoby WPŁYWY z podatków np. od turystów przyjeżdżających tutaj z połowy EUROPY! Ludzie mieliby PRACĘ, powstałoby kolejnych kilkadziesiąt WARSZTATÓW, PENSJONATÓW i PÓL CAMPINGOWYCH. Jelenia Góra ma szanse tylko wtedy GDY NAPŁYNĄ TUTAJ PIENIĄDZE. Ale nie z EMERYTUR, RENT i ZASIŁKÓW tylko z mądrze prowadzonej promocji turystyki. Obecnie dziesiątki tysiecy ENDUROWCÓW z EUROPY jeździ do ... RUMUNII, bo tam ktoś zobaczył że to szansa na rozwój. Piękne lasy i góry. Ci źli TURYŚCI ENDUROWCY to śmietanka turystyczna, to sport dla bogatych i jest z nich kasa.
~wroclawianin 28-09-2012 12:35
Aż z Wrocławia... Te 150 km to chyba nie jest dystans nie do pokonania. Wasze piękne strony odwiedza sporo ludzi z Wrocławia. Jak by chińczyka z Pekinu złapali w tym lesie to można napisać aż z Pekinu ;-) Pozdrawiam
Nοstradamus 28-09-2012 12:37
Miasto Jelenia Góra dwukrotnie organizowało Mistrzostwa Świata w SIX DAYS. Nie ma drugiego takiego miasta na Świecie które po takiej promocji sportu nie potrafiło z tego NIC ZYSKAĆ. Pytacie CO MIASTO MIAŁOBY Z ZAPROJEKTOWANIA TRAS ENDURO? Miałoby WPŁYWY z podatków np. od turystów przyjeżdżających tutaj z połowy EUROPY! Ludzie mieliby PRACĘ, powstałoby kolejnych kilkadziesiąt WARSZTATÓW, PENSJONATÓW i PÓL CAMPINGOWYCH. Jelenia Góra ma szanse tylko wtedy GDY NAPŁYNĄ TUTAJ PIENIĄDZE. Ale nie z EMERYTUR, RENT i ZASIŁKÓW tylko z mądrze prowadzonej promocji turystyki. Obecnie dziesiątki tysiecy ENDUROWCÓW z EUROPY jeździ do ... RUMUNII, bo tam ktoś zobaczył że to szansa na rozwój. Piękne lasy i góry. Ci źli TURYŚCI ENDUROWCY to śmietanka turystyczna, to sport dla bogatych i jest z nich kasa.
~fuj 28-09-2012 12:38
Macie tor w Siedlęcinie więc tak naprawdę macie gdzie jeździć.Tam nikt nie będzie się was czepiał.
~ex mx rider 28-09-2012 12:38
Ok niszczenie lasów przez niektórych nieodpowiedzialnych kolesi na motorach jest naganne.Ale zacznijcie ludzie od siebie mam tu na mysli grzybiarzy,jagodziarzy i innych łazików leśnych.Nie dawniej jak tydzień temu wybrałem się do lasu w okolicach zabobrza,nie spotałem żadnego "strasznego crossowca" natomiast co 30 metrów puszki bo browarze,butelki bo bełtach,paczki po fajach i coś co wyglądało na wnyki.To też robota 'strasznych crossowców"???Zacznijcie ludzie naprawiać ten świat od siebie.
~prytek 28-09-2012 12:40
? Moje podatki idą na sporty przyjazne ludziom i naturze,a enduro,tak jak wszystkie sporty motorowe powinno sie sponsorować same.Widziałeś enduro,czy rajdy samochodowe na olimpiadzie?Gminy na endurowcach powinny jeszcze zarabiać.Pieszy turysta łazi i może śmieci,ale za wstęp do parku musi zapłacić i tak samo powinno być z endurowcami,kupić lub wynająć kawał ziemi i tam trenować,a za organizację zawodów płacić grube pieniądze gminom.
~do nostradom 28-09-2012 12:42
piszesz że miasto by miało większe wpływy z podatków, ale gdybyś zrównoważył strat ypo tych co nigdy by się tu nie zatrzymali ze względu na crossowców,to raczej były by straty.Naprawde większości przeszkadzacie
Nοstradamus 28-09-2012 12:43
BUDOWA najlepszego nawet zakładu produkcyjnego NIE DOSTARCZA PIENIĘDZY DO TEJ DZIURY! Dlaczego? Wystarczy spojrzeć na przepływ pieniędzy z takiej PRĘŻNEJ FIRMY. Ludzie pracują w nich za marne grosze, więc nie napędzą nimi lokalnego rynku. A właściciel wywozi w torbach kasę do swojego Państwa czy miasta. Poza tym ile PIZZY może zjeść właściciel tej firmy?! JEDNĄ! Gdyby dał zarobić pracownikom to kupiliby w tym samym dni 300 PIZZ. I powstałoby kilkanaście nowych pizzerii. Natomiast ściągnięcie TURYSTÓW np. ENDUROWCÓW, daje kasę rozproszoną, właściciele WARSZTATÓW, PIZZERII, PENSJONATÓW, PÓL CAMPINGOWYCH, SKLEPÓW i wielu innych firm zarobią dobrą kasę, i napędzą nią lokalny rynek, rozbudują firmy, kupią 10 tys pizz itd. Oczywiście ENDUROWCY to tylko przykład, ale dobry przykład.
Nοstradamus 28-09-2012 12:49
Do: 28-09-2012 12:42 - Oczywiście, dopuszczenie sportu ENDURO po całej kotlinie czy na terenie KPN jest NIEDOPUSZCZALNE! Ale w wielu miejscach gdzie las to tylko PLANTACJA DREWNA DO ZORKI można śmiało wytyczyć trasy. LUDZIE! Ja jeżdżę na motocyklu, ENDURO i ręczę Wam że połowa tych ścieżek w lasach istnieje bo ENDUROWCY I QUADOWCY nimi jeżdżą, gdyby nie Ci motocykliści to tych ścieżek dawno by nie było. Ludzie nie chodzą do lasu, siedzą przed telewizorem! Kto np. spaceruje w lasku w Dąbrowicy (podjazdy) NIKT! Tam pojawiają się tylko ENDUROWCY. Nikt tam też nie mieszka, nikt nie spaceruje z wózkiem BO SIĘ NIE DA! ENDUROWCY lubią jeździć tam gdzie NIKT NIE LUBI CHODZIĆ BO JEST TRUDNO, BŁOTO, GÓRY, SKAŁY itp. Zaprojektowanie tras wymaga FACHOWCA, i to muże być największy problem.
~do nostradom 28-09-2012 12:55
Ale zwróć uwagę na to, że jeżeli nawet nikt tam nie chodzi to i tak słychać was na wiele kilometrów,wasze motory są niestety strasznie głośne .Nasza kotlina jest po prostu za mała na takie sporty
~do nostradom 28-09-2012 12:59
Po komentarzach które tu czytasz ,zauważ że jednak ludzie gdzies na was trafiają, czyli jednak ktoś z domu wychodzi i spaceruje.Może po prostu nie są tak zuwazalni jak wy.
Nοstradamus 28-09-2012 13:00
Na koniec zwracam się do: TURYSTÓW PIESZYCH, MATEK Z DZIEĆMI, INWALIDÓW NA WÓZKACH, WYCIECZEK PRZEDSZKOLAKÓW i wszystkich którzy CZUJĄ SIĘ ZAGROŻENI W LESIE NA SPACERZE... To nie ENDUROWCY są dla Was zagrożeniem!!! To Wasz prezydent, dyrekcja KPN i cała banda tych głupich urzędników, którzy przez 50 lat nie potrafili wytyczyć tras którymi MAJĄ i MOGĄ JEŹDZIĆ ENDUROWCY! To przez nich jesteście zagrożeni, ale Wy jak BARANY wybieracie ich na kolejną kadencję, tolerujecie NIEUDACZNICTWO i GŁUPOTĘ w tej Czerwonej Dolinie. To oni WAS LEKCEWAŻĄ i OLEWAJĄ WASZE BEZPIECZEŃSTWO. Problem ENDURO to nie jest problem który można zamiatać pod dywan. Patrole czy mandaty TO STRATA KASY BUDŻETU PAŃSTWA, a nie rozwiązanie problemu. Władza lokalna nie jest od RZĄDZENIA, tylko od rozwiązywania problemów!
~do nostradom 28-09-2012 13:07
Nawet gdyby ,,ktoś'' wytyczył twoje wymarzone trasy nic to nie zmieni wielu z was będzie jeżdziło gdzie chce mając w głębokim poważaniu całą resztę jak to określiłeś,, TURYSTÓW PIESZYCH, MATEK Z DZIEĆMI, INWALIDÓW NA WÓZKACH, WYCIECZEK PRZEDSZKOLAKÓW i wszystkich którzy CZUJĄ SIĘ ZAGROŻENI W LESIE NA SPACERZE''. A pisanie o Czerwonej Dolinie nic tu nie ma do rzeczy
Nοstradamus 28-09-2012 13:08
Ta kotlina jest wystarczająco duża, zmieszczą się w niej również ENDUROWCY i QUADOWCY czy SAMOCHODZIARZE OFFROAD. Problem tłumików jest do przeskoczenia, pojawi się inicjatywa rządzących, pojawią się REGULAMINY używania tras, to kto będzie chciał jeździć będzie musiał się dostosować. Motocykle ENDURO w większości mają homologację, więc nie hałasują ponad normy, problem jest ewentualnie z motocyklistami używającymi silników 2T, ale wyciszenie tłumika to koszt rzędu 50 zł, przy motocyklu który spala paliwa za 50-70 zł na godzinę, nie są to koszty które byłby barierą. Pojawią się trasy, TO MOTOCYKLIŚCI SIĘ UCYWILIZUJĄ. To naturalne, nie sądzę aby miał być z tym jakiś wielki problem. Jeżeli tylko 50% założy ciche tłumiki to i tak będzie 50% ciszej w kotlinie. Więc warto!!!
~Rico 28-09-2012 13:08
No to dobrze ,że Parkonoski Kark wziął się wreszcie za coś sensownego !
~durnoty 28-09-2012 13:08
pleciesz nostrda.,,,.d...li na motorach należy pędzić w nagonce i rekwirować ich zabaweczki.Wystarczy że inni mądrale pozwolili mordować sarny psom,które są teraz panami lasu.
~Prytek 28-09-2012 13:11
Nostradamus,to zapraszam w okolice Góry Szybowcowej.Biegam tam dość często i nie raz zostałem opsypany kamieniami spod kół endurowców.Twoi koledzy nie liczą się w ogóle z ludźmi,którzy tam spacerują i uprawiają sporty przyjazne naturze.
~Rico 28-09-2012 13:13
Ale od narciarzy z daleka , bo już zaczynam się przyglądać Austrii ,a chyba jestem jednym z ostatnich ortodoksów popierających narciarstwo w Karkonoszach ! Nooooo.......
~do nostradom 28-09-2012 13:14
Ci którzy mieli się ucywilizować już się ucywilizowali ,naprawdę uważasz że ci którzy nie wyciszyli tłumika teraz wyciszą go potem?A co powiesz o terenach gdzie z tego co wiem już można za zgoda własciciela terenu pojeżdić np.na starym poligonie czy w siedlęcinie , trasy istnieja a ty piszesz że i tak jeżdzisz np.po Dąbrowicy....
Nοstradamus 28-09-2012 13:15
To nie są MOJE WYMARZONE TRASY!!! To jest WASZA wymarzona KASA KTÓRA BĘDZIE WPŁYWAĆ DO TEJ DOLINY. Beneficjentem tej kasy będzie każdy mieszkaniec. Właściciel pensjonatu zarobi, kasę wyda w sklepie, sklepowa zarobi, kasę wyda w hurtowni budowlanej, właściciel hurtowni budowlanej kupi sobie pizzę itd. Ważne aby pojawiali się tutaj tacy ludzie jak ten facet na zdjęciu!!! np. z Wrocławia! Tylko z niego jednego zarobiliśmy w te weekend ok. 500 zł (nocleg + żarcie)... + oczywiście 500 zł z mandatu, ale na skuteczność patroli KPN bym mocno nie liczył bo ta akcja kosztowała przecież 9900 zł i finansowo byłą WIELKĄ PORAŻKĄ KPN i reszty tego śmiesznego patrolu.
~nio,nio 28-09-2012 13:22
INFORMACJA DLA POLICJI, LEŚNIKÓW, SG itp. Może nalocik na Osiedle Pakoszów w Piechowicach. Po "osiedlu" i w pobliskim lesie jeżdżą jak d...le, a jeszcze sobie któryś zrobi Ku Ku jak wpadnie na jakiegoś TIRa, bo one z kolei nagminnie łamią tutaj zakaz by dojechać do papierni i zakładów metalowych.
Nοstradamus 28-09-2012 13:22
ZAKAZY i BRAK ALTERNATYWY nie zdołają wytępić ENDURO Z LASÓW ... mówię to teraz jak WIESZCZ LUDOWY :) To se ne da!!! Problem będzie narastał, ściganie tych ludzi poskutkuje tym że naprawdę KOGOŚ ROZJADĄ, ktoś ZGINIE! Konflikt się zaogni, pojawią się PUŁAPKI, jakiś MYŚLIWY strzeli do ENDUROWCA, ENDUROWCY się zemszczą, pobiją kogoś, ktoś zostanie inwalidą. Problem nadal będzie narastał, Policja, Straż KPN ... wszyscy zamiast robić SWOJĄ ROBOTĘ będą zajmować się narastającym problemem ENDUROWCÓW... tak wygląda moja wróżba na najbliższe 10 lat.
~do nostradom 28-09-2012 13:33
Alternatywy masz w/w trasy .,Pisanie o,, potoku gotówki "napływajacej za crosowcami to dla mnie takie same cuda jak ,,druga Irlandia".A problem narasta przez to,że to wy wchodzicie komuś w szkode a nie na odwrót .To tak jakbym był np.złodziejem i dziwił się że ktoś mi zabrania żyć tak jak lubię i jako wieszcz podwórkowy dodałbym że jak się mnie będą czepiać to dam w ryj ....
~ 28-09-2012 13:35
juz nic nie wolno
~bl 28-09-2012 13:50
a moze plicja zainteresuje sie d...lem,bo inaczej tego nie mozna go nazwac szrzujacym po ulicy Malinnik?
~Endurowiec 28-09-2012 13:51
Proszę coś zrobić z tymi samolotami latajacymi nad naszym miastem właśnie w soboty i niedziele. Nie ma to jak pierdzący samolot w niedzielne południe.itd Każdemu coś przeszkadza! I przeszkadzać będzie coraz bardziej. Jestem za ucywilizować ten sport.
~neutralny 28-09-2012 14:06
Czy ktoś ma jakieś propozycje gdzie można taką trasę enduro zrobić lub wytyczyć ? Przecież można rozmawiać a nie utrudniać sobie wzajemnie życie .
~kracha 28-09-2012 14:22
13:50 | ~bl | To jeden z tych i..ów zza rzeki. Chyba z ul. Wojewódzkiej.
~wesołek 28-09-2012 14:44
Proponuję policji i straży miejskiej patrolowanie Góry Szybowcowej oraz zezwolenie turystom na strzelanie do tych wieśniaków od motorków. Może powstanie nowa dyscyplina, strzał do d...la :) Mari ciebie osobiście panę w łeb cegłą. Tępić dziadostwo i prostactwo.
~... 28-09-2012 14:44
...kilkanascie linek miedzy drzewami rozwiazuje kłopot...
~Ryś z Klanu 28-09-2012 14:53
Odezwali się prawdziwi chrześcijanie,którzy problem chcieliby rozwiązać poprzez strzelanie i rozciąganie linek.Gratuluję.Ja jednak pozostanę ateistą.
Niggers™ 28-09-2012 14:55
Ja sobię jeździć będę ! Po to drogi w lasach i przy polach ! W dupie mam Zielonych straszycieli ! jak Sarna wybiegnie komuś na droge, i roztrzaska zderzak to na próżna szukać winnych, że las niezabezpieczony ! Zwierzyna dzika, niczyja ! Żeby pozyskiwać kase to się kara nagle bo Zwierzyna poszkodowana, las jejku zryty ! Tylko terenówki leśniczych nie ryją, one nie ! QUADAMI straż graniczna wcale nie ryje, oni umią przecież jeździć :)
~~~ 28-09-2012 15:18
Żyłka, stalowa linka, metalowe kolce-jeże - to faktycznie działa! Tylko trochę to nie po ludzku. Ale skoro do tych stworzeń celowo zamaskowanych i bez tablic rejestracyjnych nie docierają żadne argumenty ...
Niggers™ 28-09-2012 15:23
~~~ dobra, nie będę się spierał - racja- jak by mi ktoś obok posesji rył terez to propozycja wyżej jest jedyna !
~bru 28-09-2012 15:23
mysle ze pan komendant powinien wytyczyc sciezke dla pieszych turystow skoro wszystkim to tak przeszkadza. najlepiej wytyczyc tor dla pieszych niech spacerują po torze.
~Biker 28-09-2012 15:28
To jeszcze weźcie się za rowerzystów, którzy nielegalnie jeżdżą po lasach po zakazanych miejscach (np. Leszek i Pik), w tym po parku narodowym i straszą zwierzynę oraz sprawiają zagrożenie dla pieszych turystów. Są niewiele lepsi niż krosowcy i też łamią przepisy.
~lesniczy 28-09-2012 15:30
piszecie pajace bzdory o gosciach na motorach ...a zobaczcie jak wygladaja lasy po zrywkach drewna,,,wszystko zdewastowane jakby front przeszedl...spytajcie ile starego oleju zostawia rocznie w lesie drwal przy cieciu drewna..mysle ze jakies 100litrow..dobry wynik..powodzenia z tymi lapankami tyle drewno koszoje ze nadlesnictwo stac na takie akcje..super
~heniek505 28-09-2012 16:00
Mnie i tak nie złapiecie... jak zwykle zresztą.
~fox 28-09-2012 16:04
Odezwali się święci tylko ciekawe kto wywozi śmieci do lasu,kradnie drewno,choinki,sadzonki,zastawia wnyki???Też faceci na motorach? Ps.do typa z 15:18 przyznajesz się do się rozrzucania kolców i przeciągania linek w lasach??Namierzenie cię po IP jest tylko kwestią czasu.
~KTM 28-09-2012 17:00
jezdze na exc 200,po pierwsze CROSS a ENDURO to co innego,po drugie gadacie tak,bo sami zazdroscicie nam sportu,po trzecie powodzenia w lapaniu,btw.chetnie z kims pojezdze z okolic jeleniej gory LwG
~DUCH GÓR 28-09-2012 18:46
ja kiedyś jechałem na krosie,to sarna biegła z tyłu i okiem mrugała dawała znak że będzie wyprzedzać.motocyklistą brak jest rozsądku ale nie wszystkim także bez przesady bo potem panowie ze straży i KPN zastanawia się dlaczego ludzie nie odwiedzają ich siedzib.
~neutralny 28-09-2012 18:47
Szkoda że nikt nie odpowiedział na moje pytanie . Czyli wszystko zostaje po staremu - mundurowi idą do pracy w sobotę a my na motory.
~lipa 28-09-2012 19:28
zamiast wesprzec lokalne kluby, pomoc im wyznaczyc obszary do uprawiania tego pieknego sportu to podniecacie sie tym ze raz w roku jakis endurowiec zatrzyma sie na sygnal nieudolnego straznika z kpn-u, a do redaktora radzil bym pisac pozytywniejsze informacjie chociazby o tym ze w tegorocznej Szesciodniowce w Saxoni w Niemczech bierze udzial jeleniogorzanin, po prostu wstyd redakcjo za takie tandetne artykuly!!!!, kiedy bedziecie pisac o bezrobociu w jeleniej? albo niskich pensjach? to chyba bardziej zainteresowaloby mieszkancow? co nie??
~peacemaker 28-09-2012 20:01
oczywiście trzeba tępić idiotów którzy niszczą środowisko i/lub stwarzają zagrożenie dla innych ale z drugiej strony mamy w okolicy mnóstwo terenów które przy odrobinie dobrej woli mogły by służyć amatorom mocnych wrażeń nie szkodząc nikomu. Problem w tym że zawiść ludzi jest wprost niepojęta co widać po wpisach na tym forum. wszystko be.... quady: be, cross/enduro: be, paintball/asg: be żal du.e ściska że ktoś ma jakieś hobby i zamiast siedzieć z piwem przed telewizorem spędza aktywnie czas?
~do peacemake 28-09-2012 20:30
gdzie masz taki teren?kto go zabezpieczy? i na jakich zasadach? daj jakąś propozycje
~wawor199 28-09-2012 20:30
Skoro tak Cisniecie na motocrossowcow i quadowcow to sprawmy moze zeby chłopaki mieli gdzie jezdzic. Tor w siedlecinie nie wystarcza. Moim zdaniem w kazdej miejscowosci w ktorej wystepuje taki problem powinien byc oddany kawalek terenu w ktorym to mogliby swobodnie pojezdzic. I prosze nie mowcie ze aby tam dojjechac to tez musieliby jechac przez lasy. To sa tez ludzie ktorzy szanuja innych. To nie banda idiotow. sa to ludzie lubiacy adrenaline i tyle :) Pozdrawiam
~maskrator 28-09-2012 20:38
mam ci pokazać na mapie? jest bardzo dużo takich miejsc - na jakich zasadach ? - kupujesz wstępówkę u leśników i możesz latać, jak cie zatrzymają bez - płacisz karę - jak masz- wszystko ok - tak to odbywa się w normalnych krajach, zabezpieczenie? kilka tabliczek przy wjazdach że teren uczęszczany przez moto (tak jak przy prowadzonych wycinkach lasu są znaki informacyjne) - nie jest to zbyt trudne do zrealizowania,
~do peacemake 28-09-2012 20:38
nie widzę problemu z paintball/asg: jeżeli jest to robione z głową (nie np,przy ścieżce nz perłe zachodu) z dala od spacerowiczów ale ,,quady: be, cross/enduro: be''i nie chodzi o to że ktoś ma hobby i ktoś na złość wam przeszkadza tylko dla swojej satysfakcji, tylko że te hobby przeszkadza większości w ich hobby(spacery ,zbierani grzybów,jazda na rowerze z dala od zgiełku )
~do maskrator 28-09-2012 20:44
To nie jest takie proste ,musiałbyś zmienić ustawę o lasach ...a wtedy może faktycznie gdzieś by się dało przez krótki czas np.2-3 tyg>
~jack22 28-09-2012 21:54
Wspaniale panowie-bierzcie sie za tych burakow-w Jeleniej tez jest co lapac. Okolice krzyza,szybowcowy,ulicy lacznej,stacji orlen w maciejowej,wzgorz lomnickich-czekamy na takie akcje u nas.normalni:-)
~OKOLOKO 28-09-2012 22:10
Jak zawsze najwiecej do powiedzenia mają ci którzy naj mniej wiedza.Jestem za odebarnniem prawa glosu polakom w jakich kolwiek wyborach!
~crossik 28-09-2012 22:34
ten na zdjeciu to nie crossowiec tylko zwykla "*"jak mogl dac sie zlapac takiemu straznikowi!!!motorem w terenie???pelna maneta i dzida w las!tak to sie robi a zawsze jakis osiolek da sie zlapac!!!
~stanleyowsky 28-09-2012 22:45
A może tak misiaki poczekałyby chwilke w weekend, w okolicach Citroena w Grabarowie. Przecież to co robia użytkownicy motocykli crossowych w lesie między Grabarowem a Dąbrowicą - to woła o pomstę do nieba.
~ 28-09-2012 23:32
A ja byłem na rowerze, pod łabskim szczytem,nad śnieżnymi kotłami,a nawet na Szrenicy.Rozpędziłem wszystkich turystów,wszystkie zwierzęta i poryłem szlaki na całej długości,więc chyba jeszcze trzeba zaczaić się na takich jak ja.Teraz widzę jak źle postąpiłem.
~harpagon 29-09-2012 1:14
Na crossowców jest tylko jedna skuteczna metoda o której oni dobrze wiedzą i lękają się jej jak diabeł święconej wódy .
~traper 29-09-2012 1:16
a lineczki na wysokości 1 metra ,trzeba zacząć polować na tą "zwierzynę "wilcze doły POkopać,
~SXF 29-09-2012 1:32
groźby są w PL karane - więc Ci co piszą o linkach i innych rzeczach - lepiej niech uważają - w końcu ktoś wpadnie na ten pomysł, ktoś nie daj boże zginie (równie dobrze może być to dziecko na rowerze) i ktoś będzie was szukał - i na pewno znajdzie, druga sprawa - zauważcie że gościu przyjechał aż z Wrocławia co to znaczy? że tam nie ma gdzie jeździć a u nas jest, może ktoś z włodarzy miasta/regionu kopnie się w głowę - bo na tych "d...lach na motorach" można zrobić interes, jeśli przyjeżdżają z Wrocławia, to przyjadą tez z Legnicy, zielonej góry, czy innej wiochy w PL (i nie tylko z PL), zapłacą za wstęp na teren, kupią żarcie w sklepie, może zostaną na nocleg, , jelenia dziura jest dziurą bo tutaj ludzie maja klapy na oczach, i jeśli to się nie zmieni to dalej tak będzie, nara
~traper 29-09-2012 2:19
SXF> nie wystarcza ci już miejska dżungla? Jak nie to brony kolcami do góry ,trzeba bronić gór i lasów bo same się nie obronią.A "d...le na motorach" do byłych kamieniołomów,albbo na hałdy górnicze,że co nie zdrowe a co to za różnica i tak nie nadajecie się na dawców w w razie czego.Znalazł się NOWOBOGACKI !
~traper 29-09-2012 2:38
Trzeba wprowadzić OBOWIĄZKOWE ubezpieczenia OC,NN NW,i podobne dla rowerzystów ,narciarzy ,uczestników ekstremalnych sportów !!! Nie masz ubezpieczenia lecz się sam albo zdychaj,sam chciałeś,A nie ZUS FUS, NFZ!! Jedź palancie do Szwecji odpalisz motur i już siedzisz ,jedź do Afryki to wrócisz jako trofeum, jedź do Zakopanego jak tam na Krupówkach w sklepach są tabliczki z zakazem "puszczania bąków"
~do 23:32 29-09-2012 3:23
Nie musisz się powtarzać, Krzysiek Pik, wszyscy wiemy, gdzie jeździłeś. Było przecież mnóstwo twoich relacji na Jelonce. Dobrze, że w końcu zrozumiałeś, że postepowałeś źle. Też się dziwiłem, dlaczego Jelonka nagle przestała publikować twoje relacje, teraz wiemy, że nawet u takich jak ty da się znaleźć odrobinę rozumu w głowie. Szkoda tylko, że tak długo to trwało.
~kracha 29-09-2012 5:44
Moim zdaniem największy problem z tymi pseudo-sportowcami nie polega na niszczeniu przyrody, tylko na ich bezgranicznym chamstwie i braku szacunku dla innych ludzi. To, że zryją jak dziki kawałek nieużytku, czy zagajnika - to pestka. Przyroda sobie z tym poradzi. Problem - to te cholerne tłumiki! Większość tych (...) dociska gaz zbliżając się do "widzów" -spacerowiczów, grup turystów, w drodze "na orkę" pod oknami domów, bo w ten sposób tylko mogą dać znać o sobie." Patrzcie chamy, jak się szlachta bawi!". Gdybyście potrafili uszanować prawo innych ludzi do ciszy i spokoju - jako wróg smrodu i hałasu- kupowałbym Wam jeszcze benzynę! Załóżcie tłumiki, w pobliżu "cywilizacji" miejcie świadomość, że jesteście intruzami! Istnieją przecież lawety! Są one nieodłączyą częścią tego "sportu"!
~ 29-09-2012 8:03
Wszyscy ENDUROWCY,QADOWCY i Inni pasjonaci tego pseudo sportu, jest wyjscie z klopotu. Proponuje by z waszych skladek wykupic teren po wyeksploatowanych kamieniolomach lub kopalni odkrywkowej i urzadzic tam legalny teren do waszych wyczynow. Skoro was stac na sprzet i paliwo jak i drogie materialy eksploatacyjne, dopnijcie sprawy i zalatwcie to do konca. Nie pasuje? dziwne, dlaczego wiec macie miec gore nad dobrem wiekszosci ludzi ktorym przyroda daje oddech i optymizm w zyciu. Mysle ze podtykam wam dobry pomysl i pomyslcie czy nie sluszny. Dodam ze kBoleslawca sa piaszczyste polacie na posowieckich poligonach gdzie nie urosnie nic procz mchu, dajcie sobie tam upust adrenaliny i wlasnej kasy. Napewno nikt nie zaprotestuje.
~las 29-09-2012 8:08
CROSSOWCY SĄ BE?????? TYLKO DLACZEGO NADLESNICTWO NIC NIE POWIE NA TEMAT ZAORANYCH LASOW ,DROG,I SZLAKOW PRZEZ MASZYNY ZRYWAJĄCE DRZEWO!!!!!!!!!!!!Z TEGO JEST WIELKA KASA TO IM NIE PRZESZKADZAJĄ ZNISZCZONE LASY.ZAPRASZAM WSZYSTKICH WROGÓW CROSOWCOW W OKOLICE MICHAŁOWIC NA SPACEREK I NIECH SIE PRZEKONAJĄ KTO NISZCZY LASY,,TAK ZE NADLEŚNICTWO NIECH CZEPIA SIE SWOICH WYKONAWCÓW WYCINAJĄCYCH LASY I BEZKARNIE NIEISZCZĄCYCH DROGI I SZLAKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ 29-09-2012 8:09
Tych idiotow na motocyklach bez prawa poruszania sie po publicznych drogach, widuje sie mimo wszystko pedzacych bez swiatel i tablic rej ulicami Cieplic i nie tylko, malo, zaczynaja tez smigac Qadami, i to z jakimi predkosciami - policja jest niewidoczna i nieobecna. Ludzie sa zagrozeni halasem i brakiem bezpieczenstwa.
~ 29-09-2012 8:14
Nie odstraszaja takie kary?problemem jest dla wladz je zwielokrotnic? Zamiast 5 tys zlotych poniesc do 20 tys! Tych ludzi widac stac na dotychczasowe kary ze sa malo dotkiwe i skuteczne.
~? 29-09-2012 8:46
Oj żebyście kiedyś sami nie powpadali w wasze pułapeczki, albo wasze dzieci na przykład - może syn/córka uprawia cross, ale tak boi się o tym powiedzieć, tak boi się reakcji tatusia/mamusi....więc pozakładajcie linki i złapcie ich...zobaczymy co wtedy poczujecie....
~kompromis 29-09-2012 8:56
Nie da się bez kompromisu, zawsze coś komuś przeszkadzać będzie. Piękny widok, liczna rodzinka na polance, odpalony grill, muzyczka, wrzeszczące dzieci, tatuś z puszeczką, smród z paleniska (bo nawalili rozpałek) - to widok ludzi żyjących z naturą. Jednemu przeszkadza cross, drugiemu smród z grilla i wrzask w lesie, dlatego proponuję zakładać wnyki na pseudoturystów grillowców, to im się odechce spędzania na polankach/łonie natury - czasu ;)
~Ziom 29-09-2012 9:13
Znaleźliście sobie kozłów ofiarnych bo przecież trzeba na coś/kogoś ponarzekać. Dla waszej informacji crossowcy/quadowcy/endurowcy to specyficzna grupa ludzi na którą znaleźliście zły sposób walki, dzisiejsze metody zarówno osób prywatnych jak i państwowych organów przynoszą odwrotny skutek. Pajace montują pręty w ziemi a chłopaki już od dawna latają na musach w kołach i śmieją się z takich d...li, za to niewinne osoby wpadają w te pułapki. O strażnikach leśnych nawet nie mówię bo ich metody zatrzymywania delikwenta na motocyklu są delikatnie rzecz ujmując nienormalne. Ale to wszystko jest takie polskie, lepiej zlać pałą przez łeb niż konstruktywnie porozmawiać, wiec niech jeden z drugim oszołomem się nie dziwi że jest jak jest.
~ostrzeżenie 29-09-2012 10:00
uważajcie na drodze między grabarowem a dąbrowicą bo jakiś mongoł rozrzuca tam pospawane z naostrzonych prętów kolce(przysypuje je tak że nie widać) ,czubkowi z pewnością chodzi o zastawianie tych pułapek na crossy i quady ale nawet rowerem czy idąc z buta również można się na to nadziać.
~Ryś z Klanu 29-09-2012 10:13
Wszystkim *, którzy proponują strzelać do tych motocyklistów lub rozciągać stalowe linki należałoby postawić zarzut podżegania do zabójstwa!
~Kat 29-09-2012 13:05
zaczynamy zabawe chlopaki
~szofer 29-09-2012 18:54
http://milki.wm.pl/56342,Rodzina-spacerowala-z-wozkiem-Rozpedzony-quad-zabil-kobiete.html
~pan tomasz 30-09-2012 11:31
zapraszamy do zabawy w berka wlasnie startujemy...
~666 30-09-2012 11:33
ja juz jade...moze mnie zlapiecie ale za rogi...
~manix 30-09-2012 12:40
Proponuję od razu skasować narciarzy, koszt niewielki - przeoranie w poprzek stoków- wyciągi złomiarze sami zamienią na gotówkę w najbliższym skupie i odstrzał lotniarzy i motolotniarzy - płoszą pustułki tęposkrzydłe - można w tym celu wykorzystać działka przeciwlotnicze stojące na Sudeckiej. A w Kaczorowie na krzyżówce ustawić znak OBJAZD i mamy gwarancję , żę żaden wróg nie trafi do Complexowej Kotliny.
~EXC 250 30-09-2012 23:29
;) jak czytam te wszystkie komentarze... smiac mi sie chce ;) zawsze jak jedziemy przez jakies lesne dróżki, zwalniamy widzac jakies idące osoby... do najmniejszej predkosci. Ale po tym co tu wypisuja niektore KUR**, zastanawiam sie czy nie odkrecac przy nich i zrobic sobie mieso armatnie z tych przechodniów i turystow czy jak wy sie tam zwiecie... milosnicy natury. National Geografic sobie wlaczcie, otworzcie belta jak 80 % polskiej spolecznosci w sobote lub niedziele i macie relaks jak sie patrzy... nieroby * . zazdrosc was zjada bo niestarczy wam od wyplaty do wyplaty nie mowiac o tak drogim sporcie jakim jest motocross lub enduro... do roboty puste glowy. Trzeba bylo sie uczyc, a nie teraz plakac i sie zloscic, ze ktos moze a ja nie bo nie mam pienionrzkuf.
~ten.typ.mes 1-10-2012 0:11
dobrze ujęte(nawiązując do tytułu) , nierówna walka, te wszystkie pręty, widły, bagnety i naostrzone płaskowniki powbijane w ziemię. To nie jest wojna, LUDZIE !!! Opanujcie się funkcjonariusze straży leśnej oraz leśniczy ! Dodam, bójcie się, bo dowody są na to, kto wkopuje te wszystkie żelastwa,gdzie i kiedy . Głównie chodzi o maciejową i teren poligonu. ps.Kamerę, która spokojnie może chodzić na akumulatorku 5dni, można kupić na allegro już za 300zł .
~polacy 1-10-2012 0:14
wydac 9900, zarobic 500 czyli byc w plecy 9400 ... to takie polskie ;) powodzenia, lapcie dalej ;) wkoncu zbankrutujecie i bedziemy mieli problem z glowy ;)
~250 2t 1-10-2012 0:16
ciekawe jak złapali tego z artykułu pewnie o droge pytał hehe ludzie zastanówcie sie troche. i powodzenia w następnej łapance może znów jakiś zabłądzi. pozdro dla motocyklistów preferujących jazdę po terenie i wspułczucie dla tych przeciwnych,którzy nawet takiego motocykla w rekach nie trzymali. nie dziwne,żę w Polsce jest jak jest bo nikt nic nie robi tylko zajmują sie jakimis bzdurami jak ganianie jakiś crossowców po lesie. a w komętarzach w większości udziela sie pokolenie twórców komunistycznego niebytu tylko rozjechać te łajzy najlepiej crossem...
~aa 1-10-2012 1:02
haaa smiech na sali, straż leśna, a jakie opony terenowe , pozdro
~jerry 1-10-2012 6:12
na cs Czytam te wasze wypociny chlopcy z motorkow i zastanawiam sie czy wy chociaz gimnazjum konczyliscie. Wlasne przez takie bezmozgie zachowanie jak wasze mamy syf w kraju. Padla propozycja toru-zaden jakos nie odpial. Ktorys burek tam pisze o odkreceniu manety i rozjechaniu ludkow:-) dostaniesz kijem w leb, kameniem albo gazem po pysku i taki bedzie final. Ktorys dekiel znowu blysnal ze namawianie do linek jest przestepstwem-tak jak i rozjezdzanie lasow panstwowych. Czyli prawo ma dzialac ale tylko dla was? Nie rozumiecie ciolki ze lapanki po lasach to tylko czubek gory lodowej-ludzie maja was dosc i sasiadzi zaczynja dzwonic z info ze kreti z domu obok nie umie sie dostosowac do spolczenstwa. Chcecie zeby was normalnie traktowano? Stowarzyszenie,dzierzawa gruntu,stworzcie tor i pokaci
~jerry 1-10-2012 6:17
Na co Was stac. Poki co wasz wizerunek to lebiedz, ktorego w szkole meczyli, kumple dokuczali, bez sukcesow w zyciu, parajacy sie jaks pollegalnym handelkiem lub mieszkajacy z mamusia, bez osiagniec w sporcie z przekonaniem ze jak raz na 2 tygodnie zaleje za 50 zeta z kay ktora wyprosi od babci z renty to bedzie macho i typ sporty. To zalosne. Wezcie sie chlopaki ogarnijcie bo dziki zachod dla was sie konczy i czas dorosnac
~Ziom 1-10-2012 8:35
Tak Jerry a teraz wyjmij rękę z nocnika....
~stefan42 1-10-2012 15:02
No wlasnie odpowiedz zioma kwituje wasza inteligencje-oszolomki
~jerry pedale 1-10-2012 16:32
jazda po lesie nie jest przestępstwem tylko wykroczeniem, a rozwieszanie linek między drzewami jest usiłowaniem zrobienia komuś większej szkody cielesnej, bądź próbą nawet odebraniu komuś życia. Nie mów o wykształceniu.
~piotruss 1-10-2012 17:00
Zgadzam sie . Z tlumokami na motorkach nie ma co dyskutowac. Dzwonic na gliny jak ich widzicie
~jerry 1-10-2012 17:08
Do 16.32 jerry * Na tyle Cie stac? Sprawdziles ze wyksztalcenie pisze sie przez sz :-) wow. Nigdzie nie napisalem ze pochwalam te linki...tylko ze prawo dziala w dwie strony. Odnies sie do meritum zamiast wyzywac. Moze ty nie ale mongoly ktorych ja widze tak wlasnie sie beznadziejnie zachowuja. Jesli jezdzisz po torze to jestes ziom jak nie mozesz zrozumiec prostego zapisu prawnego to juz nie. Widzisz swiat zlozony jest z przepisow a ludzie ich przestrzegaja. Niejezdzi sie autem po chodniku prawda? Bo tak stanowi prawo...prosze Cie zastanow sie i jesli chcesz to zaloz stowarzyszenie zlozcie sie na skladki i zorganizujcie sobie tor na legalu z prawdziwego zdarzenia:-) zycze powodzenia
~ala 1-10-2012 17:56
Do 250 2t czy mowienie ze najlepiej rozjechac te lajzy crossem to nie jest podzeganie do wyrzadzenia uszczerbku na zdrowiu a nawet do pozbawienia zycia? Twoj kolega crossowiec wlasnie pouczal innych o tego typu zachowaniach.mam nadziej ze powtorzy posta w twoim kierunku.
~ala 1-10-2012 17:58
Do 250 2t czy mowienie ze najlepiej rozjechac te lajzy crossem to nie jest podzeganie do wyrzadzenia uszczerbku na zdrowiu a nawet do pozbawienia zycia? Twoj kolega crossowiec wlasnie pouczal innych o tego typu zachowaniach.mam nadziej ze powtorzy posta w twoim kierunku.
~zielony 1-10-2012 18:19
Ha ha mogą sobie łapac ale swoich kolegów mundurowych ktorych jest odgroma i tak samo jeżdzą, na wiosne wraca ze swoiją maszyną do lasów i tego nikt mi nie zabroni. dziady hehe
~darko b 1-10-2012 19:18
Zobaczymy:-) ja bede dzwonil na psy jak choc jednego zobacze:-) :-) :-) lewa w gore matolki
~Takie tam 1-10-2012 23:46
Poryczą trochę, przeważnie w niedziele, bo w tedy większość ma wolne od pracy. Mieszkam w okolicy od urodzenia, i nie zaobserwowałem większych zniszczeń przez motocykle, ale zaobserwowałem jakie drzewa się wycina przy tym niszczy się wszystko po drodze. Wystarczy zobaczyć jakie drzewa są wywożone ciężarówkami przez Jelenią. Tam gdzie w parku była wspaniała grzybnia, po wycince już jej nie ma na wiele lat. Przyjrzyjcie się jakie drzewa są wycinane, a te wszystkie bzdury że grzybiarze niszczą las, czy jago-dziarze oraz motocykliści. To wszystko po to żeby odwrócić uwagę od tego, kto naprawdę niszczy i ogołoci Parki Krajobrazowe z przepięknych drzew rosnących w nich przez wiele lat zostawiając po sobie tylko same dziadostwo. Ka-rają Kowalskiego, a sami wycinają hektary naszych Lasów !!!!!!!!!
~Takie tam 2-10-2012 0:06
Nawet na zdjęciach widać jakie drzewa są wycinane, jakie równiutkie i nie wyglądają na chore. Kowalskiego zniszczą jak zetnie na swojej posesji drzewo które, jest albo stare albo zagraża budynkowi. A w parkach wycina się hektary, pięknych drzew. Ale sami zaobserwujcie i oceńcie. Dla mnie te wszystkie bzdety, które nam wciskają o ekologi, ochronie środowiska, pałaszując nasze Parki Narodowe. Dopiero się ockniecie jak nie wiele zostanie. To moja opinia i jestem ciekaw czemu redaktorzy jelonki sami nie przyjrzą się wycinką drzew i nic o tym nie napiszą tylko ciemnią nas jakimiś bzdetami , jak nie jago-dziarze czy inne , a to co wyjeżdża z Parków Krajobrazowych to jakoś wszyscy są ślepi. Pozdrawiam czytelników Jelonki.
~ela35 2-10-2012 14:53
Takie tam-masz racje wycinka jest zla i trzeba to naglosnic i otym mowic a ktos beknie. Ale czemu jak wycinka zla to crossy dobre? Gdzie logika? Troche porycza? Powiedz to zwierzynie ktora stoi w lasach. A jakby tak tobie po ogrodku przez godzinke poryczeli w ogrodku ( jesli masz dom ) to pierwszy pisalbys pisma do gminy, UM i SM. Niszcza sciezki, siedliska, rozjezdzaja zagajniki nie pozwalaja zwierzeta odpoczac-czesc z nich stoi w lesie w ciagu dnia. Zaraz napiszesz ze mysliwi sa zli.zgadzam sie w calej rozciaglosci. Krytykuj ich wywlekaj sprawki nie kupuj u nich nie podawaj reki mordercom-ale nie rozgrzeszaj tych nieogarnietych motorynkarzy.
~NAJLEPSZY 2-10-2012 20:14
http://www.youtube.com/watch?v=K4qzh6YBW1Q&feature=related
~pedros 2-10-2012 22:58
zarypisty filmik -jest tylko jedna roznica miedzy tym riderem a naszymi prymitywami:) on nie rozjezdza lasów:0 lata po nieuzytku i pod chata:) nasze matoly lesne musza to jeszcze przemyslec
~do ela35 3-10-2012 23:23
Green Peace Ci sie udziela juz w wieku 35 lat ? zwierzyna sie ploszy? jak Ci tak na niej zalezy to idz i stawaj mysliwemu przed lufą... zeby jej nie zabijal? lepiej ploszyc czy zabijac?
~Takie tam 4-10-2012 1:14
Do ela35 ja nikogo nie rozgrzeszam Zwierzna nie boi się samochodów czy motorów, większość dróg jest prowadzonych przez lasy, i większość zwierzą przyzwyczajona jest do warkotu silników, nawet wiele zwierząt ginie pod kołami pojazdów. Ale spróbuj , zatrzymać pojazd i wysiąść z niego widząc na polanie stado dzikiej zwierzyny , wtedy się zerwie stado do ucieczki . Dzika zwierzyna, potrafi instynktownie wyczuć wroga. A logika z tego taka, że jak ktoś mi wmawia że grzybiarze, czy zbieracze jagód, czy corsy niszczą nasze parki, a sami jeżdżą po nich dżipami, ciężkim sprzętem do ścinki i wycina mi z pod nosa hektary zdrowych drzew, które rosły tam przez dziesiątki a i setki lat. Dając mi życie mogły by dawać moim dzieciom a może i wnukom. Po motorach nie ma takich zniszczeń, po Ścince zobacz sama
~Takie tam 4-10-2012 1:42
A tak na marginesie rozmawiam z dzikimi zwierzętami, może to trochę dziwaczne, ale mam paru dzikich przyjaciół . Nawet mam zdjęcia spacerując z dzikimi przyjaciółmi. Jestem motocyklista, ale jeżdżę po asfalcie, nie po lasach. Po lasach wole chodzić zbierać grzyby, jagody zjadam, nie przepadam za ich zbieraniem . Ryb nie łowie bo nie lobię ich kaleczyć, chyba że zamierzam zjeść. A z dziką zwierzyną, jest to niesamowite uczucie jak z nią spacerujesz i od ciebie nie ucieka, nie atakuje. Żeby to zrozumieć to trzeba samemu przeżyć. Pozdrawiam ele35 i czytelników Jelonki. Idź do lasu i nie szukaj logiki siedząc przed kompem, bo tam jej nie znajdziesz. A na końcu to uważam że większość myśliwych ma większy szacunek do zwierzyny na którą poluje i dokarmia niż ty (nie maż o niej pojęcia).
~aleksander 4-10-2012 13:38
takie tam- nie zrozumiales. jesj chcodzi ze scinka w lesie to takie samo oszolomstwo jak te chlopaczki na motorkach. I to i to jest d...lizmem. ale d...lizm tzw lesnikow jest usankcjonowany a d...lizm waskobarkowcow nie. Tez uwazam ze lesnicy niszcza i dewastuja nature ryjac las ciezkim sprzetem i wycinajac wiecej niz sadzac. Po twoim wpisie od razu widac ze nie nalezysz do grupy oszolomow o prymitywnych instynktach i motorku kupionym z Niemiec na lewaka. Jezdzisz po asfalcie jak prawo pozwala, te kmiotki nie rozumieja slowa przepis. Fajnie ze masz kontakt z dzika natura tak jak ja ale chyba nie powiesz mi ze zapiprzajacy warczacy motor z glupkiem w siodle nie ploszy zwierzat z ich siedlisk. Masz dobre intencje ale siedzisz troche okrakiem na plocie. Jesli nie zgadzasz sie z polityka Lasow
~Aleksander12 4-10-2012 13:42
Panstwowych reaguj. Pisz pisma zaloz grupe ktora bedzie to oprostowywac. I prosze nie pisz, jesli naprawde kochasz nature, ze pajace latajace po lasach z bronia i strzelajace do zwierzat przy pasnikach czy mordujace dla przyjemnosci kochaja zwierzeta. Ta wypowiedz jest oksymoronem. Oni nie zabijaja ich w samoobronie czy dlatego ze sa glodni. tylko dlatego ze sa to mali ludzie o niskim ego ktorzy jakos musza sobie udowadniac swoja sile-ja zawsze mowie-chcesz postrzelac znajdz rownorzednego wroga-niech jada do Afganistanu czy Syrii. Chetni sa? nie bo tam ktos im odda. ot taki tepy typ pseudo macho
~ja 4-10-2012 20:58
tak na marginesie... gosc na zdjeciu ktory zostal rzekomo zlapany podstawil sie do zdjecia za 100 zl i wydaje mi sie ze wydali na ta akcje okolo 10000 zl nie wystawiajac zadnego mandatu ;) ktory z nas widzac pajaca z lizakiem podjezdza do niego i sie zatrzymuje ?:) no nikt mądry ;)
~Takie tam 5-10-2012 0:33
Do Aleksander 12 widzę ze nie masz pojęcia o kołach łowieckich i o zwierzętach dzikich. Zwierzęta dzikie często lepiej wiedzą od myśliwych o ich okresach ochronnych i w tedy wypasają się na polanach gdzie można je wtedy stadami zaobserwować. Ale pewnie jesteś mało spostrzegawczy, jak zwierzyna nie pokazuje się na łąkach, to oznacza że okres ochronny się skończył. Na koło przypada np. 5 odstrzałów, a myśliwych w kole 60 i to nie oznacza że każdy może dostać odstrzał i sobie postrzelać. Więc to co opisujesz to, od razu widać, że nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz. Co innego gdy myśliwy kłusuje, wtedy jest kłusownikiem nie myśliwym , takie postępowanie będzie miało krótkie nogi . Po następne nie do każdej zwierzyny można strzelać , jak się pomyli nawet mając ostrzał, to poniesie surowe
~Takie tam 5-10-2012 1:11
Do Aleksander 12- ką-sekwencje, nawet po wydalenie z koła łowieckiego. Jak wcześniej napisałem zwierzyna nie boi się warkotu silników, dla tego często wybiega pod koła samochodów i ginie, ale jak zatrzymamy się samochodem przy polanie gdzie się pasie i wysiądziemy z pojazdu, żeby na nią popatrzeć, zerwie się do ucieczki. A jadąc do Afganistanu czy Syrii, najeżdżając obcy kraj i strzelając do ludzi dla podniesienia swojego ego, czy innych pobudek nie związanych z samo obroną czy obroną ludności cywilnej.Ta twoja propozycja, nie chcąc cię obrażać to mój 6 letni syn ma większe doświadczenie ze zwierzętami , opowiada o swoich przeżyciach (czasem trochę koloryzuje), a ty piszesz o czymś o czym nie masz pojęcia. Uwierz mi, że ja dobrze rozumiem i wiem jak np. ranna zwierzyna jest groźna.
~Takie tam 5-10-2012 1:24
Do Aleksandry 12 Broniąca swoich młodych i mógłbym tak wymieniać. I nie jestem myśliwym . Jak widzę, nawet nie masz pojęcia dlaczego myśliwi zabijają zwierzęta, co to jest selekcja, odstrzały zwierzyny chorej np. na wścieklicę, żeby się choroba nie rozprzestrzeniała itd. Ale co ja ci będę pisał, jak wiesz tyle, że nic nie wiesz. Pozdrawiam czytelników.
~Aleksander12 5-10-2012 12:32
Moja 10 letnia coreczka widze kojarzy jednak wiecej od Ciebie- rozumie ze strzelanie do zwierzat to morderstwo. Jak rozumiem jestes mysliwym i dokonujesz odstrzalu zwierzat. Wytlumacz prosze w jakim celu? Atakuje Cie? Moze jestes glodny? Chetnie dam Ci pieniazki na chleb kasze itp. Moze strzelasz dlatego zeby nie bylo ich za duzo...hmmm. a wiesz czemu tak moze byc? Bo ty i tobie podobni wystrzelali drapiezniki ktore regulowaly stan w naturze. Rozumiem ze strzelacie z kolegami z milosierdzia...zenujace jest to co piszesz... mamisz ludzi papka o dokarmianiu i dbaniu o nature, po czym z kolezkami ladujecie do bou ducha winnych zwierzat. Ogarnij sie co piszesz i daj spokoj z frazesami typu moj 6 letni syn. Prawda jest taka ze jak dorosnie spyta cie Tatus czemu ty strzelasz do tych zwierzatek?
~Aleksander12 5-10-2012 12:38
Ze tak selekcjonuje nature? Ze tatus ma takie meskie hobby? Znam kilku ludzi parajacych sie mordowaniem zwierzyny...zekujace...chcecie poczuc adrenaline, wzbierajace emocje? Zapraszam do mnie na trening, albo iddzcie biegac, zapiszcie sie na Krav MAge, plywajcie cokolwiek ...ale nie lepiej po cichu wdrapie sie na ambone rozwale jakas sarne i w domu bede krolem....prosze Cie przemysl zanim cos napiszesz. Z dzialaniami wojenymi doprecyzuje gdyz nie ogarnąłeś: mysliwi podnosza sobie samoocene bawiac sie w boga-ja mistrz z flinta dzis bede panem polowania. Chodzi o to ze jak chcecie sobie podniesc samoocene mierzcie sie z przeciwnikiem rownym.. Jak Twojego 6letniego syna bilby 19 latek tez bys dostal szalu-rozumiesz a...logie. Nalezy wykoncypowac pewna paralele. Lubisz postrzelac strzelaj do
~aleksander12 5-10-2012 12:40
tarcz albo uzywaj aparatu..swiat cywilizowany dawno juz dostrzegl barbarzynstwo waszej tzw watpliwej pasji...Zycze wielu samopostrzelen na polowaniach-wtedy szanse sie wyrownają
~jarod 5-10-2012 13:03
\"zwierzeta dzikie czesto lepiej wiedza od mysliwych kiedy sa ich okresy ochronne\" no nie.... Takie Tam ty normalny????
~PASTRANA 5-10-2012 21:57
Pełen ogień po dachu G-klasy i po kogucie... HAHAHA Po co on się zatrzymał...
~leee 5-10-2012 23:22
Nοstradamus ty jesteś *?? Z goduszyna na rakownicę to można chodzić na piechotkę a nie na moto *! Po co komu tor którym jazda będzie trwała 5 minut?? No i do tego ilość motocyklistów...
~bernie 6-10-2012 8:05
do Pastrana- jestes d...lem, ktos kto przepuscil cie przez gimnazjum(jesli w ogole) zrobil potezny blad. przez takich jak ty Polska dalej uwazana jest za trzeci swiat-i slusznie. jaki ty musisz byc zakompleksiony.....lol
~Takie tam 6-10-2012 14:02
Do Aleksander 12 Jak wcześniej napisałem, NIE jestem Myśliwym i nigdy nie byłem i naprawdę nie chcąc cię obrażać . Nie masz pojęcia o czym piszesz to jeszcze nie umiesz czytać. Jakbyś przeczytał moją wypowiedz to wiedział byś, że nie jestem myśliwym . To ty lepiej przestań pisać bo nawet nie bardzo umiesz czytać. Przepraszam czytasz po łebkach i wypisujesz bzdety.
~Takie tam 6-10-2012 14:19
Do Aleksander 12 . Po następne broni palnej nie posiadam i za nią nie przepadam. Ale jak jesteś taki, inteligenty i wszystko rozumiesz. Masz za dużo kasy i ją chętnie rozdajesz to napisz ile mi jej dasz, jako darowiznę.To ja chętnie podam Ci numer konta. Pozdrawiam Cię i życzę dużo uśmiechniętych przyszłych dni.
~Takie tam 6-10-2012 14:58
A tu link, do strony dla wszystkich miłośników sportów motorowych (pełnoletnich). http://www.youtube.com/watch?v=qqHU-szng0k
~Aleksander12 6-10-2012 18:27
Do takie tam- najpierw wypisujesz bzdury, potem z tego sie wycofujesz, potem obrazasz gdy ktos przylozy wage do twoich słów nieopatrznie napisanych na forum...jak chcesz się wypowiedziec, zastanow się w jakim celu i przemysl zasadnosć wypowiedzi. Myslę ze twoją wypowiedz czytało wiele osob -wrażenie robi to że ryk motocykla nie przeszkadza leśnej zwierzynie czy zwierzęta lepiej wiedza od ludzi kiedy beda do nich strzelac...-dostają poleconym za poświadczeniem odbioru? Zyczę abys chował dzieci w przeswiadczeniu ze zabijanie i uniemozliwianie funkcjonowania innym jest zle.i tyle. Zycze kolejnych wedrowek po okolicznych kniejach-moze bedzie czas na zadume nad tym co pisales na forum. Ja w lasach jestem niemal codziennie-wiec prosze nie sil sie na pouczenia wzgledem twojego rozumienia natury:)
~Takie tam 9-10-2012 23:34
Do Aleksander 12, z niczego się nie wycofuje raczej nie czytasz uważnie moich wypowiedzi i to raczej ty się wycofałeś. Jeżeli bywasz w lasach prawie codziennie i nie straszysz zwierzyny, to od ciebie nie ucieka. Tylko od ryku motocykla, to może napiszesz w jakim celu codziennie bywasz w lesie, przypuszczam, że nie na spacer. Czuje, że chyba masz coś wspólnego z wycinką hektarów Parków Krajobrazowych, mogę się mylić. Ale jakoś trudno mi uwierzyć, że Aleksander 12, maszeruje po lesie napotyka stado dzikiej zwierzyny a ona się nie płoszy i nie ucieka. Znam tylko jeden rodzaj takiej zwierzyny chory na wściekliznę, i zabłąkane młode, którego nie wolno dotykać bo matka go odrzuci. A jak jesteś mięsożerny, o ktoś wcześniej musiał zabić żebyś mógł zjeść. I to cię wcale nie usprawiedliwia.
~Takie tam 10-10-2012 0:17
Do Aleksandra 12. I tak możemy pisać biedna kurka , świnka itd. Jak jesteś roślinożerny, biedna roślinka itd. Ty jako pieszy też straszysz zwierzynę, tylko że motocykle i ty nie powodujesz takiego spustoszenia w Parkach Krajobrazowych, jakie powodują wycinki drzew, na duża skale i nie mówię tu o wycinaniu chorych i pielęgnacji i wszytki co jest z nią związane. A moja dwójka dzieci, bo mam też jeszcze córkę. Sami wybiorą co jest dobre, a co złe. Liczę tylko że nie wybiorą to co jest fałszywe. Pieniążki które, tak chętnie proponujesz, żeby nie były to twoje mierne pusta słowa, to prześlij na jakieś chore potrzebujące dziecko. Bo jak czytam takie cwaniactwo, a później taki fałsz, to rzygać mi się chce.
~Takie tam 10-10-2012 2:35
Do Aleksander 12 A na marginesie co byś wybrał jakbyś był zwierzyną, kule od myśliwego, porażenie prądem przez że-znika czy inny " humanitarny" sposób, czy rozszarpany przez inny gatunek zwierzyny, która na ciebie poluje. To co sporzy-wam, a zabił dla mnie rzeźnik, czy myśliwy wcale mnie nie usprawiedliwia, że nie splamiłem się krwią a kupiłem i konsumuje i nie uważam, że rzeźnik czy myśliwy podnoszą sobie samoocenę i bawią się w boga tak jak ty to dziecinnie pojmujesz i opisujesz. Więc nie pouczaj mnie co jest dobre, a co złe i jak mam chować dzieci. Ja nie będę je okłamywał, że je bocian przyniósł . O łowiectwie, o zwierzynie a już o zabijaniu i pojmowaniu natury, to już se resztę sam dopowiedz.
~Aleksander12 11-10-2012 6:43
Drogi Kolego Takie Tam- niestety nie ogarniasz o czym piszemy a moze poprostu nie rozumiemy się. Biegam po lasach-z wycinka i tzw drwalami nie mam nic wspolnego i nigdy nie mialem. Uwazam ze niszcza przyrode i ptrowadza rabunkowa gospodarke lesna. Nie cierpie mysliwych gdyz w prymitywnych instynktach upatruja przyjemnosci po plaszczykiem dbania o rownowage w przyrodzie. Przyroda poradzi sobie sama. Nie potrzeba ich "wspanaialej?"selekcji. Co do motocykli w lasach-nie zgadzam sie z twoja wypowiedzia gdyz mialem odczucie czytajac twoje posty ze lesnicy sa be, mysliwi ok i motory tez- uwazam ze motor jest ok na torze, auto na ulicy a las to las-juz chyba zbyt duzo czlowiek wyrwal naturze. Nie wiem co dziecinnego widzisz w moich wypowiedziach. Jesli zalezy ci na naturze nie mozesz siedziec okr
~Aleksander12 11-10-2012 6:57
akiem na plocie tylko sie zdecydowac. spojrz na przyklad jak pod domem przejdzie ci czlowiek albo przebiegnie nie spowoduje to ze lecisz do okna sprawdzac co sie dzieje-ale jak przejedzie ci motor ktorego tlumik spelnia normy halasu ale chyba w Bangladeszu i zryje ci rabatke albo kolesie z pilami spalinowymi zaczna jechac to poczujesz sie nieswojo w swoim srodowisku. Rabunkowa gospodarka lesna czy crossowcy czy tzw "mysliwi" nie rozumieja tego. Co do zabijania zwierzat pradem tez chybiles-jestem vege- i nie widze roznicy czy zwierze usmierca rzeznik czy d...lny panek z flinta. moze poprostu sie nie zrozumielismy. Jednak dalej stoje przy swoim-las powinien byc chroniony jako srodowisko zycia przed wszystkimi zagrozeniami ktore niesie cywilizacja
~Takie tam 12-10-2012 19:11
Aleksander 12 prawie dobrze to ująłeś, fakt że dinozaury i wiele gatunków sobie nie poradziło. Dobrze napisałeś, niesie cywilizacja, której nie da się zatrzymać. Jeszcze wiele czasu upłynie zanim człowiek, nauczy się być strażnikiem planety, a nie tylko wandalem. Mam tylko nadzieje, że zdąży, zanim większość zniszczy. Pozdrawiam czytelników.
~aleksander12 13-10-2012 12:22
Dokladnie:-)
~ 17-10-2012 12:09
Przepisy sa do kitu. Wysrubowac normy halasu z tlumikow i obowiazkowe OC + Rejestracja, ponad to obowiazek montazu nadajnika GPS w celu kontroli terenu po jakim porusza sie taki motocykl lub quad.
~hhheeer 20-10-2012 21:29
dobry pomysl.bardzo dobry
~sewenka 25-10-2012 11:52
aż się czepiacie-lepsza jazda crossem aniżeli ćpanie i wandalizm-przynajmniej mają jakieś fascynacje!!!
~crosowiec 25-10-2012 19:41
Wy p...py mieliscie kiedys motor jak nie to do kosciola * a jesli sie o tym pisze to niech prezydent jeleniej gory wybuduje dez platyny tor crosowy zebysmy mieli gdzie jezdzic tak samo bylo ze scejtami maja wiec niech my mamy a po lasach' jezdzilismy i bezdiemy jezdzic nara
~crosowiec 25-10-2012 19:53
Zajmijciensie ludzie wlasnymi sprawami i zlodziejami co nam kradnom motory macie brak zajecia kupcie se crossy my was i tekontrole mamy w dupie lasow jest w * a taka komtrola to jest jeden jannek na 1000 pozdrawiam policje i straz lesna czekamy na was mam nr.46
~jeżsud 26-10-2012 13:45
zapraszam wszystkich endurowców w oklice gminy jeżów sudecki chrośnica ,janówek ,czernica ,płoszczyna nowe drogi dużo podjazdów itp nie łapią ani nie karają
~Mati 10-07-2013 7:42
Muszę was zmartwic turyści. Są i będę ludzie na quadach crossach. Sam jeżdżę i i będę jeździł. Pomimo że ludzie rozciągają linki metalowe od drzewa do drzewa albo wbijaja kontowniki. Zwierzęta nie są ploszone wręcz przeciwne same podchodzą. Co prawda nie jezdze po parkach ani w weekendy bo dużo ludzi na szlaku i co chwilę trzeba zwalniać do 5 km/h. Ale to tylko przyjezdni robią halo. Są i... to fakt na motorach Ale są też normalni ludzie co chcą się przejechać nie wrzucajmy wszystkich do wora
~xXYZx 10-04-2014 15:49
Ryk silnika wam przeszkadza... A piły spalinowe, samoloty, czy jakieś inne ciężki maszyny które całymi dniami hałasują pod oknami??
~ 17-02-2018 21:53
ludzie jak jestestescie niedowartościowani to nie tędty droga pozdr

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group