Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7196
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Niemowlaki w krainie dźwięków

Poniedziałek, 21 września 2009, 8:03
Aktualizacja: 8:04
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Niemowlaki w krainie dźwięków
Fot. Angela
Umuzykalnienie maluchów, ich rozwój społeczny, psychiczny i muzyczny, a do tego dobra zabawa z instrumentami i przyjemnie spędzony czas – to wszystko zapewnia w programie dla maluchów szkoła muzyczna Yamaha, która w Jeleniej Górze rozpoczyna nabór malutkich dzieci do grup. W minionym tygodniu odbyły się lekcje pokazowe.

"Robby – niemowlaki w krainie dźwięków to program dla dzieci od czwartego miesiąca życia”. W specjalnie przygotowanym przyjaznym pomieszczeniu, raz w tygodniu spotykają się dzieci i rodzice aby zdobywać pierwsze doświadczenia z muzyką.

– W zajęciach mogą brać udział niemowlaki od czwartego do 18 miesiąca życia wraz z rodzicami lub opiekunem – mówi Katarzyna Moskal-Kozak, prowadząca zajęcia. – Co istotne w tym programie, muzyka występuje jako język. Mało posługujemy się słowami, bo zastępuje je właśnie muzyka i jej dźwięki.

Pomysł stworzenia takiego programu powstał w centrali europejskiej szkół muzycznych Yamaha, gdzie opracowywali go fachowcy zajmujący się wczesnodziecięcą i dziecięcą edukacją muzyczną. W Pułtusku program ten został przetłumaczony na język polski i rozpowszechniony w całym kraju.

W Jeleniej Górze jesteśmy od września, w dalszym ciągu odbywają sie zajęcia próbne i pokazowe oraz nabór do grup – mówi Katarzyna Moskal-Kozak. – Chętni rodzice mogą więc najpierw przyjść i zobaczyć, na czym te zajęcia polegają, a jeśli im się spodoba, mogą zapisać dziecko do szkoły.

Choć to dopiero początki szkoły Yamaha w Jeleniej Górze, chętnych nie brakuje: część rodziców na podobne zajęcia dojeżdżało wcześniej do szkół w innych miastach. – Przede wszystkim chciałam, by moja trzynastomiesięczna córeczka miała kontakt z innymi dziećmi i muzyką – powiedziała nam Izabela Gudwąsiewska z Jeleniej Góry. – Uczestniczyliśmy w tych zajęciach od siódmego miesiąca życia Oli. Po tych zajęciach jest wesoła, żywo reaguje na muzykę czy śpiewane jej piosenki. Naśladuje też klaskanie i inne elementy, które pojawiają się na zajęciach, widoczny jest rozwój tego dziecka.

Piotr Meller, podkreśla, że do zapisania syna na zajęcia namówiła go żona, ale po kilku obserwacjach sam zauważył, że program ma bardzo pozytywny wpływ na rozwój rocznego dziecka. – Kiedy Kubuś słyszy muzykę zaczyna tańczyć, kiedy śpiewamy mu piosenki jest wesoły, uspokaja się przy nich, wycisza - mówi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group