Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4273
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

LWÓWEK ŚLĄSKI: Niemka na służbie w Polsce

Środa, 19 maja 2010, 8:50
Aktualizacja: 8:52
Autor: KAM
LWÓWEK ŚLĄSKI: Niemka na służbie w Polsce
Fot. KAM
Policjantka z Niemiec przyjechała na dwa tygodnie do Lwówka Śląskiego w ramach międzynarodowej współpracy stowarzyszenia IPA. Będzie przyglądała się pracy lwóweckich policjantów.

Malwina Lipski urodziła się w Polsce, ale kiedy miała trzy lata, wyjechała z rodziną do Niemiec i tam już została. Od kilku lat służy w niemieckiej policji, bardzo dobrze radzi sobie z językiem polskim. W poniedziałek odbyło się jej pierwsze oficjalne spotkanie z zastępcą komendanta Robertem Mirasem i przedstawicielem IPA Zdzisławem Mireckim.

Kilka lat temu w czasie spotkania w Szklarskiej Porębie Międzynarodowe Stowarzyszenie Policjantów IPA wpadło na pomysł żeby zorganizować wymiany policjantów. Pomysł zyskał akceptację i policjanci jeżdżą na stałe wymiany po całym świecie. - Dzięki takim wymianom możemy nabierać wspólnego doświadczenia, wymieniać się swoimi poglądami i podpatrywać pracę – mówi Zdzisław Mirecki przedstawiciel IPA w Polsce

Malwina Lipski już miała pierwsze strzelanie z funkcjonariuszami z Lwówka Śląskiego, które odbyło się na strzelnicy w Lubaniu. Okazało się, że można jej pozazdrościć umiejętności. Policjantka będzie też uczestniczyła we wspólnych patrolach, odwiedzi lokalnych samorządowców i będzie zwiedziała miasto.

- Bardzo mi się tutaj podoba wszyscy są mili i sympatyczni, wszystko mi pokazują. Podoba mi się miasto lubię bardzo takie zabytkowe miasteczka – mówi funkcjonariuszka.
Wizyta finansowana jest przez stowarzyszenie IPA.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group