Poniedziałek, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 3974
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Niemieckie damy polityki z wizytą w Jeleniej Górze

Środa, 8 czerwca 2011, 14:07
Aktualizacja: Czwartek, 9 czerwca 2011, 7:40
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: Niemieckie damy polityki z wizytą w Jeleniej Górze
Fot. Petr
Dzisiejszy dzień był ostatnim w programie wycieczki turystyczno–krajoznawczej promującej Jelenią Górę i okolice wśród pierwszych dam niemieckiej polityki, które od poniedziałku zwiedzały Kotlinę Jeleniogórską z inicjatywy Grażyny Prawdy – żony ambasadora RP w Berlinie.

Przedwczoraj i wczoraj pierwsze damy niemieckiej polityki zwiedzały Cieplice, przechadzając się m.in. po Placu Piastowskim, miejskich uliczkach i skwerach, a także odwiedzając okoliczne kościoły oraz świątynie.

W programie wycieczki, którą Ambasada Niemiec w Warszawie we współpracy z Ambasadą RP w Berlinie zorganizowały specjalnie dla pań dzięki inicjatywie Grażyny Prawdy – żony polskiego ambasadora RP w Berlinie, znalazły się także pałace ziemi jeleniogórskiej: Łomnica, Wojanów, Staniszów; Park Miniatur, spotkania z dyrektorami firm i instytucji oraz uroczysta kolacja „po karkonosku” u burmistrza Szklarskiej Poręby.

Z kolei dziś żony niemieckich polityków i dyplomatów odwiedziły Kościół Łaski w Jeleniej Górze, po czym udały się na obiad w Pałacu Paulinum i spotkanie z prezydentem miasta Marcinem Zawiłą.

– To już trzecia z kolei wycieczka turystyczno-krajoznawcza zorganizowana dla dam z kręgu niemieckiej polityki i przedsiębiorczości, mająca na celu promocję naszej pięknej ojczyzny. W ubiegłych latach byliśmy we Wrocławiu, później w Warszawie, tym razem przyszedł czas na Kotlinę Jeleniogórską. Na pomysł ten wpadłam po wizycie w Szklarskiej Porębie gdzie byliśmy wraz z mężem, i po której oboje stwierdziliśmy, że krajobraz i ciekawa historia właśnie tego regionu zasługuje na szczególną uwagę. No i przyjechaliśmy. Panie były wprost zachwycone, większość z nich zdeklarowała, że wróci tu na własną rękę – mówiła nam Grażyna Prawda.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (97)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group