Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 4421
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Niedziela z Muzeum ze szklanymi diapozytywami

Poniedziałek, 5 sierpnia 2013, 11:13
Aktualizacja: 11:23
Autor: Adam Kieryluk
Jelenia Góra: Niedziela z Muzeum ze szklanymi diapozytywami
Fot. Adam Kieryluk
Wczoraj (4.08.) w Muzeum Karkonoskim odbyło się spotkanie pod hasłem: „Sudety na szklanych diapozytywach”. Była to jedna z niewielu, jak dotąd, okazji obejrzenia tak cennych zbiorów.

Spotkanie rozpoczęło się wykładem, który został przygotowany przez Mateusza Pazgana z Muzeum Historii Militarnych w Jeleniej Górze. Była to wyjątkowa, fotograficzna podróż przez wsie i miasteczka pasma sudeckiego. Dzięki przygotowanej prelekcji, każdy mógł zobaczyć, jak wyglądała, np. Lubawka w czasie międzywojnia.

– Chcieliśmy pokazać, że przy pomocy nowoczesnej techniki możemy nasze zbiory, które 45 lat przeleżały w muzeum i nie wiadomo było, co z nimi zrobić, odpowiednio wykorzystać. Proces skanowania rozpoczęliśmy 1,5 roku temu. Planujemy sukcesywnie skanować kolejne 3000 tysiące eksponatów – mówił.

Plany działalności jeleniogórskiego muzeum są ambitne. Jak stwierdził Mateusz Pazgan, niewykluczona jest działalność wespół z Teatrem NN w Lublinie. - Kto wie, może uda nam się z nimi nawiązać współpracę – dodał.

Wykład zakończył się szeregiem pytań związanych z samą technologią skanowania archiwalnych materiałów. Po zakończeniu prezentacji, każdy z uczestników miał możliwość obejrzenia rozmaitych eksponatów, znajdujących się w placówce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group