Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 6895
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Niedziela w muzeum: O skarbach

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 9 maja 2017, 7:06
Aktualizacja: Środa, 10 maja 2017, 7:29
Autor: Mikołaj Bachur
Fot. Mikołaj Bachur
Skarby w regionie są, więc warto ich szukać. – Malutką skrytkę rodzinną niedawno znaleziono w Lubomierzu. Dowód na to, że coś jeszcze gdzieś może spoczywać. Wielu tych odkryć nie ujawniano opinie publicznej – powiedział Szymon Wrzesiński.

W jeleniogórskim Muzeum Karkonoskim, w cyklu "Niedziela w muzeum”, odbyło się spotkanie z Szymonem Wrzesińskim - historykiem i regionalistą, autorem książek o tematyce historycznej. Temat: „Na tropie karkonoskich skarbów”. Był to wykład o poszukiwaniach muzealnych eksponatów przez dawnego pracownika muzeum Stefana Górkę.

Szymon Wrzesiński urodził się (1976) we Wrocławiu. Obecnie mieszka w Jeleniej Górze. Jest absolwentem Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego oraz studiów podyplomowych na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Autor 25 książek o tematyce historycznej oraz współautor książek m.in. "Jelenia Góra w cieniu Hitlera" , "Polskie skarby pod Karkonoszami". Ta ostatnia książka opowiada o tym, co w regionie zgromadzili i ukryli hitlerowcy i co Polacy po II wojnie światowej odnaleźli.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~det 9-05-2017 10:32
Jasne że są ,Niemcy uciekając chowali(a nawet niszczyli) wszystko,czego nie udało im się zabrać ze sobą.Jest jednak małe "ale" ,znalezienie depozytu z wartościowymi przedmiotami to nie takie proste jak się niektórym wydaje.
~a r n 9-05-2017 11:17
Najlepsze,ze 3/4 nigdy nie zostana odnalezione.. Ja tam trafilem 2.5 kg zlota w Przesiece😁 ..jest tego tam jeszcze b.duzo ale niemiecko-polscy wartownicy traca pamiec ze starosci i chca zabrac info do grobu..
~ 9-05-2017 18:11
Bez "cukrowania",jednym ze skarbów naszego regionu,są tacy ludzie jak Sz.Wrzesiński. Porusza w swoich publikacjach temat jak najbardziej na topie,zachęcając do "ruszenia w teren"! A naprawdę warto,bo skarby w tym rejonie,to nie tylko kosztowności zakopane w ziemi ...
~do a r n 9-05-2017 19:08
trafiłeś co najwyżej 2.5 kg błota bajkopisarzu.
~rządze 9-05-2017 21:19
Polaczki-żebraczki , łase na poniemieckie pamiątki rodzinne .Najpierw ograbili i zbezcześcili cmentarze , grobowce , pałace i zamki ,wille i mieszkania. Plądrowali strychy , pruli ściany , kuli dziury w piwnicach .Teraz biegają z wykrywaczami i plądrują teren niszcząc wszystko co wpadnie w ich łapy. Wstyd przyznawać się do nich. A tu jeden nawiedzony daje wytyczne szkoli i wzbudza nadzieje wzbogacenia się na cudzym nieszczęściu sprzed lat lub wieków. Syf i kiła .Wstyd przed światem !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group