Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 3611
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Niedziela w muzeum: O skarbach

Wtorek, 9 maja 2017, 7:06
Aktualizacja: Środa, 10 maja 2017, 7:29
Autor: Mikołaj Bachur
Jelenia Góra: Niedziela w muzeum: O skarbach
Fot. Mikołaj Bachur
Skarby w regionie są, więc warto ich szukać. – Malutką skrytkę rodzinną niedawno znaleziono w Lubomierzu. Dowód na to, że coś jeszcze gdzieś może spoczywać. Wielu tych odkryć nie ujawniano opinie publicznej – powiedział Szymon Wrzesiński.

W jeleniogórskim Muzeum Karkonoskim, w cyklu "Niedziela w muzeum”, odbyło się spotkanie z Szymonem Wrzesińskim - historykiem i regionalistą, autorem książek o tematyce historycznej. Temat: „Na tropie karkonoskich skarbów”. Był to wykład o poszukiwaniach muzealnych eksponatów przez dawnego pracownika muzeum Stefana Górkę.

Szymon Wrzesiński urodził się (1976) we Wrocławiu. Obecnie mieszka w Jeleniej Górze. Jest absolwentem Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego oraz studiów podyplomowych na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Autor 25 książek o tematyce historycznej oraz współautor książek m.in. "Jelenia Góra w cieniu Hitlera" , "Polskie skarby pod Karkonoszami". Ta ostatnia książka opowiada o tym, co w regionie zgromadzili i ukryli hitlerowcy i co Polacy po II wojnie światowej odnaleźli.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group