Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 6337
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Niedziela w muzeum: o historii papierniczej

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 7 kwietnia 2018, 14:25
Autor: Muzeum Karkonoskie
Fot. Muzeum Karkonoskie
Muzeum Karkonoskie serdecznie zaprasza jutro (8.04) o godz. 11.00 na kolejne spotkanie z cyklu "Niedziela w muzeum". Tym razem będzie o papierniczej historii Jeleniej Góry i okolic.

Spotkanie będzie poświęcone papierniczej historii Jeleniej Góry, miasta które wraz z okolicznymi miejscowościami w XIX wieku stało się jednym z największych ośrodków przemysłu papierniczego w Europie. Pozycję tę umacniała fabryka wytwarzająca maszyny papiernicze, założona w 1854 r. przez Heinricha Füllnera w Cieplicach. Do dziś tradycje papiernicze kontynuowane są na tym terenie przez fabryki papieru w Dąbrowicy i Piechowicach oraz Fabrykę Maszyn Papierniczych w Jeleniej Górze.

Prelegent jest wieloletnim pracownikiem i dyrektorem Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju oraz prof. Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu. Specjalizuje się w badaniach dziejów przemysłu papierniczego, autor ponad 170 opracowań naukowych i popularnonaukowych głównie o tematyce papiernictwa. Wiele z nich dotyczy fabryk papieru z Jeleniej Góry i okolicznych miejscowości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group