Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 7399
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Niedziela w muzeum: o historii papierniczej

Sobota, 7 kwietnia 2018, 14:25
Autor: Muzeum Karkonoskie
Jelenia Góra: Niedziela w muzeum: o historii papierniczej
Fot. Muzeum Karkonoskie
Muzeum Karkonoskie serdecznie zaprasza jutro (8.04) o godz. 11.00 na kolejne spotkanie z cyklu "Niedziela w muzeum". Tym razem będzie o papierniczej historii Jeleniej Góry i okolic.

Spotkanie będzie poświęcone papierniczej historii Jeleniej Góry, miasta które wraz z okolicznymi miejscowościami w XIX wieku stało się jednym z największych ośrodków przemysłu papierniczego w Europie. Pozycję tę umacniała fabryka wytwarzająca maszyny papiernicze, założona w 1854 r. przez Heinricha Füllnera w Cieplicach. Do dziś tradycje papiernicze kontynuowane są na tym terenie przez fabryki papieru w Dąbrowicy i Piechowicach oraz Fabrykę Maszyn Papierniczych w Jeleniej Górze.

Prelegent jest wieloletnim pracownikiem i dyrektorem Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju oraz prof. Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu. Specjalizuje się w badaniach dziejów przemysłu papierniczego, autor ponad 170 opracowań naukowych i popularnonaukowych głównie o tematyce papiernictwa. Wiele z nich dotyczy fabryk papieru z Jeleniej Góry i okolicznych miejscowości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group