Środa, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 4637
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Niechronieni pod presją mandatu

Piątek, 27 marca 2009, 11:46
Aktualizacja: 14:29
Autor: TEJO
Dziś do godz. 22 policjanci zwracać będą szczególną uwagę na tych uczestników ruchu drogowego, których nie chroni karoseria samochodu ani poduszki powietrzne.

Policjanci będą dyscyplinować pieszych, którzy nie stosują do obowiązujących przepisów. Nagminnym ich wykroczeniem pieszych jest przechodzenie na czerwonym świetle (za co grozi mandat karny w wysokości 100 zł) lub w miejscu niedozwolonym za co grozi mandat karny w wysokości 50 zł) – informuje nadkom. Edyta Bagrowska.

Do niechronionych uczestników zaliczamy pieszych, rowerzystów i motorowerzystów, którzy uczestnicząc w zdarzeniu drogowym pozbawieni są jakiejkolwiek ochrony. Nie mogą liczyć na poduszki powietrzne, pasy bezpieczeństwa czy strefy kontrolowanego zgniotu.

Piesi są całkowicie „odsłonięci” i w konsekwencji narażeni na poważne obrażenia ciała. W przypadku zderzenia z samochodem, który porusza się z prędkością 50 km/h, pieszy ma już tylko 50 procent szans na przeżycie, a przy prędkości około 80 km na godz. prawdopodobieństwo przeżycia pieszego spada praktycznie do zera.

Działania te będą prowadzone cyklicznie, a ich celem jest wpojenie pieszym, rowerzystom i motorowerzystom obowiązku stosowania się do przepisów z zakresu ruchu drogowego, które niejednokrotnie są lekceważone z narażeniem zdrowia i życia łamiących przepisy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group