Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 2743
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Niech żyje technika! W Mechaniku

Środa, 20 kwietnia 2011, 8:29
Aktualizacja: 8:37
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Niech żyje technika! W Mechaniku
Fot. Angela
Autorskie konstrukcje, projekty i prezentacje uczniów, szybowiec oraz stoiska promocyjne kilku jeleniogórskich firm produkujących z tworzyw sztucznych – to atrakcje, jakie wczoraj można było zobaczyć podczas Dni Techniki w jeleniogórskim ZST„Mechanik”. Sześć firm podpisało też ze szkołą porozumienia.

Dni Techniki w Zespole Szkół Technicznych Mechanik w Jeleniej Górze odbywają się od wielu lat. – Tegoroczne są kontynuacją rozpoczętych 24 marca dni otwartych naszej szkoły, kiedy zorganizowaliśmy Dni Nauki. Wówczas prezentowaliśmy absolwentom gimnazjum eksperymenty związane z biologią, chemią i fizyką. Wczoraj natomiast były prezentacje zawodów i kierunków, w jakich szkoła kształci młodzież – powiedziała Wanda Kozyra, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych Mechanik w Jeleniej Górze.

ZST „Mechanik” zaprosił ponadto przedstawicieli współpracujących z placówką firm, producentów tworzyw sztucznych: Dr Schneider, Jelenia Plast, Simet, Draexlmaier, Mar – Mat i Proinval. Cel: podpisanie porozumienia, które otwiera uczniom możliwość udziału w zajęciach bezpośrednio w zakładach pracy. Placówka – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – planuje otworzyć klasę o specjalizacji przetwórstwo tworzyw sztucznych. Pierwsza ruszy od września. Firmy deklarują zatrudnienie absolwentów „Mechanika”. Ponadto porozumienie podpisały: Politechnika Wrocławska oraz Aeroklub Jeleniogórski.

Impreza została podzielona na dwie części: na zewnątrz swoje samochody prezentowały firmy motoryzacyjne, które porozumienia ze szkołą podpisały już wcześniej. Sporym zainteresowaniem cieszył się też wystawiony szybowiec Aeroklubu Jeleniogórskiego. - Od roku współpracujemy z ZST Mechanik, jesteśmy współtwórcami klasy lotniczej. Młodzież ma zajęcia na ziemi i w powietrzu. Mamy nadzieję, że ta współpraca będzie się rozwijała, a absolwenci znajdą zatrudnienie zarówno jako piloci, jak i mechanicy sprzętu lotniczego. Jest to praca ciekawa i coraz lepiej wynagradzana – zauważył Jacek Musiał, dyrektor AJ.

W auli szkoły natomiast swoje stoiska promocyjne miały firmy produkujące z tworzyw sztucznych. Także tam swoimi projektami mogli pochwalić się uczniowie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group