Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7541
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Niebezpiecznie na poligonie. Zastawili pułapki na “jednośladowców”

Sobota, 7 kwietnia 2012, 8:43
Aktualizacja: 8:43
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Niebezpiecznie na poligonie. Zastawili pułapki na “jednośladowców”
Fot. Czytelnik
Motocykliści i cykliści alarmują – na terenie byłego poligonu wojskowego przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze ktoś wkopuje w ziemię ostre metalowe szpikulce, na których można nie tylko przeciąć opony. Są one również poważnym zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia osób tam jeżdżących.

Metalowe szpikulce wkopane w ziemię na terenie byłego poligonu zauważył nasz Czytelnik, który regularnie jeździ tam na rowerze. Jego zdaniem nieznani sprawcy zastawili w tej formie pułapki na motocyklistów i kierowców quadów.

- To są bardzo ostre metalowe trójkąty przymocowane do kątowników, które wystają z ziemi na 10 – 15 cm. Można zrobić sobie na nich poważną krzywdę. Wykopywałem ich kilka sztuk, ale są one wkopywane regularnie. Poprzednio wbite były drewniane kołki, z których wystawały podobne ostre metalowe szpikulce. Nie zgłaszałem tego na policję, ale uważam, że trzeba coś z tym zrobić, zanim dojdzie tam do tragedii – mówi pan Michał z Jeleniej Góry.

Bogumił Kotowski, rzecznik KMP w Jeleniej Górze twierdzi, że obecnie policja nie otrzymała żadnych zgłoszeń w tym temacie. Zapewnia jednak, że funkcjonariusze zajmą się sprawą. Za stworzenie zagrożenia dla zdrowia i życia grozi kara do pięciu lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (113)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group