Środa, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 7697
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Niebezpiecznie na obwodnicy

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 13 marca 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 marca 2006, 8:58
Autor: TEJO
Fot. Krzysiek
Do groźnie wyglądającego zderzenia dwóch samochodów doszło w piątek wieczorem na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II z Bacewicz. Interweniowała policja i straż pożarna.

– Na szczęście w wyniku kolizji nikomu nic się nie stało, choć pojazdy, które w niej uczestniczyły, zostały poważnie uszkodzone – poinformowała policja drogowa.

Przyczyną zderzania była nieuwaga jednego z kierowców, który wymusił pierwszeństwo przejazdu wyjeżdżając z ulicy Bacewicz oraz – najprawdopodobniej – zbyt duża prędkość auta jadącego ulicą Jana Pawła.
Przód tego pojazdu został kompletnie rozbity.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o zdjęcie nogi z gazu na obwodnicy. – Zwłaszcza wieczorem, kiedy nie działa już sygnalizacja świetlna, kierowcy urządzają tam sobie rajdowe popisy – usłyszeliśmy od jednego z mieszkańców.
Ale amatorów szybkiej jazdy nie brakuje także w ciągu dnia.

Uważać muszą także piesi, którzy również często przechodzą na drugą stronę czteropasmowej jezdni na czerwonym świetle. Najniebezpieczniejsze było przejście przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych, gdzie świateł nie ma do dziś.

Jednak po zainstalowaniu odpowiednich oznakowań w jezdni i na słupach, liczba wypadków w tym miejscu znacznie się zmniejszyła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group