Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8692
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Niebezpiecznie na obwodnicy

Poniedziałek, 13 marca 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 marca 2006, 8:58
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Niebezpiecznie na obwodnicy
Fot. Krzysiek
Do groźnie wyglądającego zderzenia dwóch samochodów doszło w piątek wieczorem na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II z Bacewicz. Interweniowała policja i straż pożarna.

– Na szczęście w wyniku kolizji nikomu nic się nie stało, choć pojazdy, które w niej uczestniczyły, zostały poważnie uszkodzone – poinformowała policja drogowa.

Przyczyną zderzania była nieuwaga jednego z kierowców, który wymusił pierwszeństwo przejazdu wyjeżdżając z ulicy Bacewicz oraz – najprawdopodobniej – zbyt duża prędkość auta jadącego ulicą Jana Pawła.
Przód tego pojazdu został kompletnie rozbity.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o zdjęcie nogi z gazu na obwodnicy. – Zwłaszcza wieczorem, kiedy nie działa już sygnalizacja świetlna, kierowcy urządzają tam sobie rajdowe popisy – usłyszeliśmy od jednego z mieszkańców.
Ale amatorów szybkiej jazdy nie brakuje także w ciągu dnia.

Uważać muszą także piesi, którzy również często przechodzą na drugą stronę czteropasmowej jezdni na czerwonym świetle. Najniebezpieczniejsze było przejście przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych, gdzie świateł nie ma do dziś.

Jednak po zainstalowaniu odpowiednich oznakowań w jezdni i na słupach, liczba wypadków w tym miejscu znacznie się zmniejszyła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group