Środa, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 2301
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Niebezpieczne pluskanie w fontannie

Czwartek, 7 sierpnia 2008, 15:17
Aktualizacja: 15:18
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Niebezpieczne pluskanie w fontannie
Fot. TEJO
Żar leje się z nieba, a mieszkańcy – którym nie chce się gnieść w tłoku na jedynym w mieście otwartym basenie – szukają ochłody w miejskich wodotryskach. Przed kąpielą w ich nieckach przestrzegają specjaliści.

Cieplicki wodotrysk z rzeźbą nagiej Marysieńki jest w upalne dni oblegany przez kuracjuszy i turystów. Dzieci beztrosko zażywają kąpieli w wodzie. Wielu uważa, że płynie ona prosto ze źródła. Tak jednak nie jest. Jeleniogórskie fontanny zasilane są wodą w obiegu zamkniętym.

Jej jakości nie sprawdza sanepid. Woda nie jest też zbyt często wymieniana. Łatwo sobie wyobrazić, że może być siedliskiem różnych bakterii. Tym bardziej, że nie brakuje właścicieli małych psów, którzy pozwalają zwierzętom włazić do niecki.

Podobnie bywa z fontanną z rzeźbą Neptuna na placu Ratuszowym. Tu jednak – w odróżnieniu od Cieplic – mieszkańcy zrobili sobie podręczny śmietnik. Wyrzucane są niedopałki papierosów, papiery i resztki jedzenia „dla gołębi”.

Kontakt takiej wody z ciałem może powodować przykre następstwa w postaci wysypek i uczuleń. Dlatego lepiej wstrzymać się z kąpielą w wodotrysku, a ochłody zaznać pod prysznicem po przyjściu do domu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group