Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7509
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nie wszyscy wybierają szkołę

Niedziela, 22 listopada 2009, 9:25
Aktualizacja: 9:26
Autor: TEJO
Jedenastu uczniów, którzy uciekli z lekcji, zatrzymali w miniony piątek policjanci, którzy brali udział w akcji „Stop wagarom, wybieram szkołę”. Wagarowiczów przewieziono do placówek oświaty i przekazano za pokwitowaniem dyrekcji bądź oddano pod opiekę rodziców. Policji pomagała straż miejska.

– Głównym założeniem podjętych działań prewencyjnych było ograniczenie zjawiska samowolnych oddaleń uczniów ze szkół i placówek oświatowych oraz minimalizacja zagrożeń związanych z wagarowaniem – mówi podinsp. Edyta Bagrowska z policji.

Dzieci i młodzież szkolna, która wagaruje, może wpaść w sidła patologii: spożywanie alkoholu, zażywanie środków odurzających, ucieczki z domu, żebranie a nawet prostytucja. – Ponadto absencja szkolna jest często pierwszym etapem popełniania przez osoby nieletnie czynów karalnych – mówią policjanci.

W trakcie działań policjanci wylegitymowali 13 nieletnich, z czego 11 było na wagarach. – Większość wagarowiczów stanowili uczniowie, którzy wcześniej opuszczali zajęcia lekcyjne i stwarzali problemy wychowawcze – to wniosek z porównania i analizy poprzednich akcji. Młodzi ludzie wykazali lekceważący stosunek do szkoły. Woleli spędzać czas w gronie rówieśników poza murami placówek oświaty. Piątkowe wagary nie ujdą im na sucho, a wspomnienie powrotu do szkoły w towarzystwie mundurowych nie będzie należało do miłych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group