Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 3029
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nie warto pić, lepiej rysować!

Piątek, 4 grudnia 2009, 13:55
Aktualizacja: 13:56
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Nie warto pić, lepiej rysować!
Fot. TEJO
Ponad 300 prac wpłynęło na konkurs prewencyjny organizowany przez straż miejską oraz jeleniogórski urząd miejski. Autorzy prac starali się za pośrednictwem rysunków przestrzec starszych przed zgubnymi skutkami nadużywania alkoholu.

Dziś w ratuszu prezydent Marek Obrębalski, komendant SM Jerzy Górniak oraz mł. insp. Grzegorz Rybarczyk wręczyli wyróżnienia i nagrody dwunastu najlepszym. Obecny był także Andrzej Marchowski zajmujący się w ratuszu profilaktyką uzależnień. Przyszli laureaci konkursu z opiekunami. Zwycięzca, Michał Szczepański, „wyjechał” z magistratu nowiutkim rowerem.

– Narysowałem człowieka przykutego do butelki – mówi Michał. Jest zadowolony z nowego jednośladu, bo stary już się zużył. Podkreśla, że chętnie weźmie udział w kolejnej edycji tego konkursu. – To już jego dziewiąte wydanie – mówi współorganizator akcji mł. insp. Rybarczyk.

Kolejne lokaty zajęli: Ewa Drozdowska, Anna Mukalled orazWiktoria Pogorzelska, która dostała także specjalny dyplom od szefa Straży Miejskiej. Wyróżniono: Kacpra Frankiewicza, Joannę Komorniczak, Wiwianę Wirbuł,
Zuzannę Mierzwińską, Wiktorię Cel, Martynę Krzywicką, Piotra Myślowa i Weronikę Sauer.

– Nagrodzone prace będą uwiecznione w okolicznościowym kalendarzu, który właśnie się drukuje i wkrótce będzie dostępny – zapowiada G. Rybarczyk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group