Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 7660
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: (Nie tylko) walentynkowy koncert w filharmonii

Środa, 14 lutego 2018, 14:44
Aktualizacja: Czwartek, 15 lutego 2018, 6:50
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: (Nie tylko) walentynkowy koncert w filharmonii
Fot. Paweł Guszała
W Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze walentynki świętowano już wczoraj (13.02) koncertem „Usta milczą, dusza śpiewa”.

Dzień zakochanych można świętować na wiele sposób i w wielu miejscach, także w Filharmonii Dolnośląskiej. Z tej okazji przygotowany został specjalny koncert „Usta milczą, dusza śpiewa”. W sali im. Stefana Strahla rozbrzmiały arie, duety i miłosne pieśni m.in. Franza Lehara, Johanna Staraussa czy Wolfganga Amadeusa Mozarta. Ich utwory na scenie wykonali symfonicy Orkiestry Filharmonii Dolnośląskiej pod batutą dyrygenta Szymona Makowskiego oraz dwójka solistów: Joanny Horodko oraz Tomasz Janczaka.

- Staraliśmy się przygotować wyjątkowe wydarzenie, aby godnie uczcić nie tylko święto zakochanych, ale i ostatki. Myślę, że czeka nas bardzo ciekawy i barwny koncert – zapewniał Tomasz Janczak, dyrektor Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.

Na koncert przyszły nie tylko osoby, które w ten sposób chciały uczcić walentynki. Melomanów przyciągnął bogaty i ciekawy repertuar.

Warto zapoznać się z repertuarem Filharmonii Dolnośląskiej, bo w najbliższym czasie organizowane będą kolejne ciekawe koncerty. Szczegóły na stronie internetowej www.filharmonia.jgora.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group