Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 5332
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nie tylko ukradł, lecz także zniszczył

Środa, 10 sierpnia 2011, 13:00
Aktualizacja: Sobota, 13 sierpnia 2011, 11:49
Autor: UM
JELENIA GÓRA: Nie tylko ukradł, lecz także zniszczył
Fot. KMP
Skutki „działalności” złodzieja, który kradł włazy studzienek kanalizacyjnych przy ul. Lubańskiej (a jak się potem okazało – także przy czterech drogach, również na krajowej „trójce”) są trudniejsze do usunięcia, niż można było przewidywać.

– Te włazy miały specjalne mocowania, umożliwiające ich sprawne uchylanie, czyszczenie w razie potrzeby, i przeprowadzanie kontroli stanu – powiedział Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. – Złodziej wyrywając pokrywy zniszczył niektóre uchwyty i wyłamał elementy urządzeń, więc nie można po prostu założyć odzyskanych pokryw, a trzeba ustalić możliwość naprawy ram.

W przypadku kilku włazów nie jest wykluczona konieczność zupełnej wymiany, a może nawet wykucia ram z jezdni. Dziś zakres koniecznych prac ocenią fachowcy. Tam, gdzie będzie to możliwe – usuną od razu słupki zabezpieczające, ale być może naprawa poważniejszych uszkodzeń potrwa w kilku przypadkach dłużej i pochłonie relatywnie spore kwoty – czytamy w komunikacie jeleniogórskiego magistratu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group