Środa, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 6684
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nie tylko promocja festiwalem światła

Sobota, 14 maja 2011, 8:19
Aktualizacja: 8:22
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Nie tylko promocja festiwalem światła
Wieczór na ulicy Długiej.
Fot. TEJO
W Pile odbyła się konferencja, podczas której koncern Philips podkreślał rangę, jaką przypisuje Karkonoskiemu Festiwalowi Światła

- Konferencja w Pile była dla Jeleniej Góry istotnym wydarzeniem promocyjnym – powiedział Marcin Zawiła, Prezydent Jeleniej Góry. Promocja tyczy Karkonoskiego Festiwalu Światła, który w tym roku miał już swoją trzecią edycję. W wydarzeniu czynnie bierze udział międzynarodowy koncern Philips.

– Właśnie dla niego nasz Festiwal staje się powoli jednym z najważniejszych wydarzeń promocyjnych, nie tylko w Polsce, ale i w całym regionie tej części Europy. Będziemy wspomagać Festiwal, głównie ze względu na korzyści dla Jeleniej Góry, m.in. przez organizację w tym czasie (Festiwal odbędzie się tradycyjnie w styczniu) konferencji naukowej specjalistów w dziedzinie oświetlenia miast, organizowanej przy współudziale Politechniki Wrocławskiej – zapowiada prezydent Marcin Zawiła.

Korzyści Jeleniej Góry są nie tylko promocyjne. Miasto stara się, by najnowocześniejsze, wręcz eksperymentalne inicjatywy urbanistów w tym zakresie pokazywać na przykładzie Jeleniej Góry. Czynione są także zabiegi, aby dzięki specjalistom od oświetlenia przestrzeni miejskiej, udoskonalać istniejący już system.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group