Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8510
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: Nie tylko narciarstwo biegowe i biathlon

Piątek, 11 grudnia 2020, 7:00
Autor: TS/WAC
Polana Jakuszycka: Nie tylko narciarstwo biegowe i biathlon
Fot. Dolnośląski Park Innowacji i Nauki S.A.
Trwa jedna z najważniejszych inwestycji sportowych w regionie, czyli budowa Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej.

Powstający całoroczny, wielofunkcyjny obiekt, którego otwarcie planowane jest w drugim kwartale 2021 roku, w znaczący sposób poprawi dotychczasową bazę sportową i rekreacyjną w tym miejscu. Jakuszyce w dalszym ciągu pozostaną oczywiście miejscem przyciągającym sportowców wyczynowych oraz amatorów dyscyplin zimowych. W ramach budowy DSC zostaną zmodernizowane i rozbudowane narciarskie trasy biegowe oraz biathlonowa ze strzelnicą. Wewnątrz kompleksu budynków będą dostępne bieżnie rolkowe do treningów biegowych na nartach zarówno techniką klasyczną, jak i łyżwową.

Co niezwykle istotne - szanse treningu w tym miejscu dostaną również przedstawiciele innych dyscyplin takich, jak: kolarstwo, kolarstwo górskie, biegi górskie, a nawet alpinizm. W części pomieszczeń DSC będzie istniała możliwość wykorzystania hipoksji poprzez zastosowanie sztucznej regulacji poziomu tlenu w powietrzu. To pozwoli odwzorowywać warunki klimatyczne panujące na różnych wysokościach nawet powyżej 8000 m n.p.m. Oznacza to, że uprawiający sporty wytrzymałościowe nie będą już musieli szukać formy w Alpach czy innych wysokich górach.

Dodajmy, że w kompleksie DCS powstaną też: rolkostrada, kryta pływalnia, górka saneczkowa, trasa rowerowa oraz boisko wielkości Orlika ze sztuczną nawierzchnią i bieżnią lekkoatletyczną.  

Inwestycję, której wartość wyniesie 142 miliony złotych realizuje konsorcjum firm PORR SA, Akme Zdzisław Wiśniewski i Elektromontaż Rzeszów SA. Finansowanie prac jest podzielone między Urząd Marszałkowski, Dolnośląski Park Innowacji i Nauki oraz rząd.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group