Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 5477
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: (Nie)tajne fakty

Sobota, 22 kwietnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 22 kwietnia 2006, 12:53
Autor: TEJO
Jelenia Góra: (Nie)tajne fakty
Fot. Archiwum
Nauczyciele, którzy wchodzą w skład komisji egzaminacyjnych dla pedagogów ubiegających się o awans zawodowy, musieli się zgodzić na publikację swoich prywatnych telefonów komórkowych i adresów na powszechnie dostępnej stronie internetowej Ministerstwa Edukacji.

Doniosła o tym Gazeta Wyborcza. – Dane mają służyć przewodniczącym komisji z samorządów lub kuratoriów, którzy dwa razy do roku kompletują ich skład – czytamy.

Na liście jest kilkunastu nauczycieli z Jeleniej Góry i okolic. Uczeń, który chce zdobyć prywatną komórkę i adres danego pedagoga, nie ma z tym żadnych problemów. Wystarczy poszukać w internecie na stronach MEiN.

Kłopot w tym, że nauczyciele – godząc się na udostępnianie danych – byli przekonani, że będą one dostępne tylko dla oświatowych urzędników, a nie dla każdego internauty.
Musieli się zgodzić na publikację swoich danych, bo inaczej zostaliby skreśleni z listy ekspertów i pozbawieni możliwości dodatkowego zarobku.

Według Gazety Wyborczej umieszczonym na liście pedagogom zdarzyło się odebrać nieprzyjemne telefony. Potwierdziła to jedna z nauczycielek w regionie jeleniogórskim. Prosi o niepodawanie nazwiska, bo nie chce mieć kłopotów.
– Dostałam kilkanaście idiotycznych esemesów. W Internecie jest mój adres. Znając wątpliwej jakości poczucie humoru młodzieży, boję się o mój dom – powiedziała.

Nauczyciele są rozeźleni, nawet dyrektorzy placówek oświaty. – Kiedy zmusza się nas, abyśmy dbali o tajność danych uczniów, czy też wyników egzaminów, ministerstwo zupełnie nie przejmuje się faktem, że nasza prywatność została narażona na szwank – mówi dyrektor jednej z większych szkół w Jeleniej Górze.

Rzecznik ministra edukacji powiedział Gazecie Wyborczej, że na stronie MEiN są wprowadzane zmiany i być może przy okazji uda się ograniczyć dostęp do tych danych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
781
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
19%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
112
Kto podpalił Biedronkę?
 
Karkonosze
Jelenia Góra zielona, Śnieżka biała
 
Polityka
Jelenia Góra: Jerzy Łużniak zostaje w urzędzie
 
Polityka
Jerzy Łużniak nadal prezydentem!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group