Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 5604
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: (Nie)tajne fakty

Sobota, 22 kwietnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 22 kwietnia 2006, 12:53
Autor: TEJO
Jelenia Góra: (Nie)tajne fakty
Fot. Archiwum
Nauczyciele, którzy wchodzą w skład komisji egzaminacyjnych dla pedagogów ubiegających się o awans zawodowy, musieli się zgodzić na publikację swoich prywatnych telefonów komórkowych i adresów na powszechnie dostępnej stronie internetowej Ministerstwa Edukacji.

Doniosła o tym Gazeta Wyborcza. – Dane mają służyć przewodniczącym komisji z samorządów lub kuratoriów, którzy dwa razy do roku kompletują ich skład – czytamy.

Na liście jest kilkunastu nauczycieli z Jeleniej Góry i okolic. Uczeń, który chce zdobyć prywatną komórkę i adres danego pedagoga, nie ma z tym żadnych problemów. Wystarczy poszukać w internecie na stronach MEiN.

Kłopot w tym, że nauczyciele – godząc się na udostępnianie danych – byli przekonani, że będą one dostępne tylko dla oświatowych urzędników, a nie dla każdego internauty.
Musieli się zgodzić na publikację swoich danych, bo inaczej zostaliby skreśleni z listy ekspertów i pozbawieni możliwości dodatkowego zarobku.

Według Gazety Wyborczej umieszczonym na liście pedagogom zdarzyło się odebrać nieprzyjemne telefony. Potwierdziła to jedna z nauczycielek w regionie jeleniogórskim. Prosi o niepodawanie nazwiska, bo nie chce mieć kłopotów.
– Dostałam kilkanaście idiotycznych esemesów. W Internecie jest mój adres. Znając wątpliwej jakości poczucie humoru młodzieży, boję się o mój dom – powiedziała.

Nauczyciele są rozeźleni, nawet dyrektorzy placówek oświaty. – Kiedy zmusza się nas, abyśmy dbali o tajność danych uczniów, czy też wyników egzaminów, ministerstwo zupełnie nie przejmuje się faktem, że nasza prywatność została narażona na szwank – mówi dyrektor jednej z większych szkół w Jeleniej Górze.

Rzecznik ministra edukacji powiedział Gazecie Wyborczej, że na stronie MEiN są wprowadzane zmiany i być może przy okazji uda się ograniczyć dostęp do tych danych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group