Wtorek, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 4230
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nie przechodź na czerwonym! Noś odblaski!

Wiadomości: JELENIA GÓRA/ REGION
Poniedziałek, 11 października 2010, 12:02
Aktualizacja: 12:03
Autor: KMP
Fot. TEJO
Dziś policjanci jeleniogórskiej drogówki od godz. 6 do 22 prowadzą w Jeleniej Górze i powiecie działania prewencyjne ukierunkowane na niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci będą dyscyplinować, tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy nie stosują do obowiązujących przepisów. Nagminnym wykroczeniem popełnianym przez pieszych jest przechodzenie na czerwonym świetle (za co grozi mandat karny w wysokości 100 zł), lub w miejscu niedozwolonym (mandat 50 zł).

Piesi czy też cykliści lub kierowcy jednośladów nie mogą liczyć na poduszki powietrzne, pasy bezpieczeństwa czy strefy kontrolowanego zgniotu. W razie zdarzenia drogowego są narażeni na poważne obrażenia ciała. W przypadku zderzenia z samochodem, który porusza się z prędkością 50 km/ h, pieszy ma już tylko 50 procent szans na przeżycie, a przy prędkości około 80 km/ h prawdopodobieństwo przeżycia pieszego spada praktycznie do zera.

Policja zwraca uwagę, że osoby poruszające się pieszo często nie stosują się do przepisów ruchu drogowego. Poza tym w trudnych warunkach atmosferycznych ubierają się tak, że są praktycznie niewidoczni. – Stosowanie elementów odblaskowych przez tę grupę niewątpliwie zwiększa ich bezpieczeństwo. Przede wszystkim poprawia widoczność, co pozwala na bezpieczne wykonanie manewrów, takich jak wyprzedzanie i wymijanie przez inny pojazd – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Działania będą prowadzone cyklicznie, a ich celem jest wpojenie pieszym, rowerzystom i motorowerzystom obowiązku stosowania się do przepisów z zakresu ruchu drogowego, które niejednokrotnie lekceważą i lekkomyślnie narażają swoje zdrowie i życie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

rymcycymcy 11-10-2010 12:37
"Ulicami spieszą ludzie, każdy gdzieś przed siebie gna. Idą grubi, idą chudzi. Ktoś na smyczy wiedzie psa. Jadą auta i tramwaje dyliżansów tylko brak... Ale oto wszystko staje, pan policjant daje znak...." ...:)
Piipi Jelonkowa 11-10-2010 12:50
~NAJniebezpieczniejsze są osoby,które wyszły z wieczornej mszy św. ! .. bo myślą,że posiadają już swojego Anioła Stróża !
~arlene 11-10-2010 16:11
Proponuję tę akcję rozszerzyć o zakonnice. Wczoraj bym o mało co miała jedną na sumieniu, bo w tym czarnym habicie w ogóle jej widać nie było. Może tak odblaskowe krzyże??
___x 11-10-2010 16:46
co do przechodzenia na czerwonym śwetle to: ileż można czekać na zielone ?10 lat? a jeszcze nie daj boże jak są 3 pasy do przejścia na których światła nie zgrywają się ze sobą tak jak trzeba a czasu na loterii nikt nie wygrał, ostatnio byłem we Wrocku i zauważyłem że tam na wieloczęściowych przejściach światła lepiej się ze sobą zgrywają czemu tak u nas nie może być
~ 11-10-2010 16:54
Tak. Odblaskowe krzyże. Doskonały pomysł, arlene. Najlepiej niech noszą je, odpowiednich rozmiarów, po zmroku wszyscy katolicy. Może zrobi się wreszcie trochę jaśniej, szczególnie na Podkarpaciu.
~galla 11-10-2010 16:56
to niech policja stanie przy swiatlach kolo flory tam jest dopiero cyrk . kierwcy zatrzymuja sie bo maja zolte a potem czerwone a pieszy ciagle widzi tez czerwone , wiec i ci i ci stoja , policjo co robic, przechodzic pytaja piesi , a kierowcy pytaja dlaczego piesi stoja. o co chodzi na tym skrzyzowaniu moze odpowie nam kandydat Zawila
~Ktosiowa 11-10-2010 18:15
piesi pieszymi, kierowcy kierowcami. Jednak gdy przejscie dla pieszych jest a swiatel nie ma, to kurka wodna zadne auto sie nie zatrzyma. Skoro ludzie zdajecie prawko, to znacie zasady poruszanie sie na jezdni. A pasy zwane zebra przy ktorych nie ma swiatel oznaczaja ze nie tylko nalezy ale TRZEBA sie zatrzymac BO TAKIE SA ZASADY !! A WIEKSZA WIEKSZOSC o tym kompletnie zapomina. A pozniej nazekaja ze ludzie chodza jak swiete krowy. A no chodzic beda bo jak sie na was nie wymusi to nigdy nie staniecie !! Szacunek dla zatrzymujacych się. Pozdrawiam.
~do Piipi 11-10-2010 18:50
Piipi - Rymcy taki pikny wierszyk tu przedstawił NAM. A Ty nawet ani be , ani me. A toz On ma talent. Może któryś z kandydatów na prezydenture go zatrudni. Jak strzeli komuś podobne hasło wyborcze to ta lub ten kandydat na pewno wygra. Do dzieła rodacy !!
~do Piipi 11-10-2010 18:58
Piipi - Rymcy taki pikny wierszyk tu przedstawił NAM. A Ty nawet ani be , ani me. A toz On ma talent. Może któryś z kandydatów na prezydenture go zatrudni. Jak strzeli komuś podobne hasło wyborcze to ta lub ten kandydat na pewno wygra. Do dzieła rodacy !!
Piipi Jelonkowa 11-10-2010 21:06
..do - [~Autora postu z godz.18:50 + 18:58 ..] "Światło zielone / Światło zielone / mozesz przechodzic na drugą stronę .." .. on już w przedszkolu lubiał *lizaki i dlatego pamięta wszyszkie wierszyki !
~oko 11-10-2010 22:22
W Jeżowie Sudeckim trzeba przeprowadzić kursy chodzenia po chodniku! Nie wszyscy wiedzą (szczególnie dzieci idące do i ze szkoły) do czego to służy...
Piipi Jelonkowa 12-10-2010 1:01
~Odblaski .. *to BUDZIK ! .. na ZASPANYCH *kierowców ! ~Pamiętajcie dzieci ..*o tym ! .. i noście odblaski !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group