Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 3108
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nie można się doprosić naprawy info–kiosku, a sezon za pasem!

Wtorek, 23 kwietnia 2013, 7:54
Aktualizacja: Środa, 24 kwietnia 2013, 8:28
Autor: UM
– Wobec ponawianych przez redakcje pytań o sprawę uszkodzonego info–kiosku, zlokalizowanego między obiektem „przybudówki” i Ratuszem, przekazujemy komplet informacji dotyczących tej sprawy – pisze w komunikacie rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jeleniej Górze Cezary Wiklik.

Uszkodzenie info-kiosku zostało zgłoszone do właściciela sieci urządzeń - Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego we wrześniu 2012 r. telefonicznie, a oficjalne wystąpienie zostało przekazane 5 października 2012.

Poinformowano zastępcę pełnomocnika do spraw realizacji projektu UMWD m.in. o tym, iż dwa info-kioski zostały uszkodzone i poproszono o interwencję (naprawę i regulację innych urządzeń tego typu w Jeleniej Górze.). Odwrotnie UM Jelenia Góra otrzymał informację, że sprawę zgłoszono do firmy montującej info-kioski.

Dnia 30 października 2012 UM Jelenia Góra ponownie interweniował pisemnie, informując koordynatorów projektu w UMWD, iż wykonawca pozostawił w Jeleniej Górze dokumenty info-kiosków, m.in. niepotwierdzone karty gwarancyjne. Poproszono o możliwie szybką naprawę, podkreślając, iż Miasto Jelenia Góra nie może jej zlecić, bowiem info-kioski nie stanowią własności UM Jelenia Góra. Z tego też tytułu nie możemy ich nawet ubezpieczyć.

Po tym terminie kilkakrotnie podejmowano z UM Jelenia Góra interwencje telefoniczne, ale bez większego skutku. Otrzymywaliśmy zapewnienia, że problem będzie rozwiązany możliwie szybko.

Dnia 11 stycznia 2013 r. skierowaliśmy pismo do Dyrektora Wydziału Turystyki UMWD, Wojciecha Bilińskiego, że oczekujemy na naprawę info-kiosków. W odpowiedzi otrzymaliśmy wiadomość, że będzie ona dokonana i info-kioski będą nam przekazane, jeśli tylko zaakceptujemy wzór treści porozumienia w tej sprawie. Odpowiedzieliśmy, iż wzór ten został przez UM Jelenia Góra zaakceptowany już w październiku 2012 r. i pismo w tej sprawie zostało przesłane do UMWD. Otrzymaliśmy też informację, że UMWD oczekuje na akceptację „projektu umowy o nieodpłatnym przekazaniu” urządzeń od urzędów marszałkowskich województw małopolskiego i opolskiego, bowiem cała ta sprawa winna być rozwiązana jednocześnie dla całego projektu.

Dnia 14 stycznia 2013 r. UM Jelenia Góra otrzymał informację, iż lider projektu (UMWD) podjął działania mające na celu naprawę urządzeń i prosi o przekazanie listy uszkodzonych info-kiosków i wymagających regulacji. Przekazano tę listę w dniu 15.01.2013.

Sukcesywnie otrzymywaliśmy pytania od UMWD (m.in. pisemnie 17.01.2013), czy wykonawca urządzeń kontaktował się z UM Jelenia Góra w sprawie naprawy, wymiany i regulacji urządzeń. Informowaliśmy, że taki kontakt nie miał miejsca.

Dnia 23 stycznia 2013 r. przekazaliśmy do UMWD ponaglenie oficjalnym pismem, wskazując m.in., że wciąż UM Jelenia Góra nie może ani podjąć się naprawy, ani ubezpieczyć urządzeń, bo nie mamy ich przekazanych i nie stanowią naszej własności.

Dnia 19 lutego 2013 (po kilku rozmowach telefonicznych w tej sprawie) otrzymaliśmy zapytanie, czy firma montująca info-kioski skontaktowała się z UM Jelenia Góra – przekazaliśmy informację, że nie było takiego kontaktu.

W dniu 28 marca 2013 r. została dokonana kontrola projektu, w której uczestniczył (z racji obowiązków gospodarza terenu) przedstawiciel UM Jelenia Góra, nie będąc jednak stroną w projekcie.

UM Jelenia Góra powziął informację, iż policja schwytała sprawcę zniszczenia jednego z info-kiosków w Jeleniej Górze. Policja nie może jednak nadać sprawie dalszego biegu, bowiem nie otrzymała od właściciela urządzeń informacji o wartości urządzenia, więc nie jest w stanie określić wartości szkody.

Biorąc pod uwagę konieczność podjęcia szybkiej naprawy i serwisu oraz nadchodzący okres intensywnej turystyki Prezydent Jeleniej Góry zadeklarował chęć przejęcia sieci info-kiosków bez oczekiwania na decyzje pozostałych uczestników projektu. Tym bardziej, że do treści info-kiosków można wprowadzić dane dotyczące różnych przedsięwzięć organizowanych w Jeleniej Górze, jednak – póki nie będziemy właścicielem sieci urządzeń na terenie Miasta – nie możemy takich działań podejmować.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1198
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group