Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 5356
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wleń: Nie można odstąpić komuś szczepionki na COVID–19

Piątek, 5 lutego 2021, 8:00
Autor: WAC
Wleń: Nie można odstąpić komuś szczepionki na COVID–19
Fot. użyczone
Chciałem odstąpić swoją kolejkę do szczepienia na COVID – 19 bardziej potrzebującej ode mnie i schorowanej osobie. - mówi pan Waldemar z Wlenia. - Niestety w naszej przychodni zostałem odesłany z kwitkiem.

Pan Waldemar mimo że ma 81 lat cieszy się doskonałym zdrowiem. Nigdy nie chorował i nie korzystał z pomocy lekarskiej. Z racji swojego wieku znalazł się w grupie już uprawnionej do otrzymania szczepionki przeciw wirusowi COVID - 19, jednak chciałby swoją kolejkę odstąpić osobie bardziej potrzebującej. Kilka dni temu na witrynie swojego sklepu zamieścił ogłoszenie na ten temat, po którym zgłosiła się do niego rodzina 66-letniego mężczyzny z Siedlęcina, który jest osobą dializowaną, po zawale i chciałby skorzystać z propozycji seniora.

Aby załatwić sprawę formalnie kilka dni temu udałem się do Przychodni Rejonowej we Wleniu - mówi nasz Czytelnik. - Tam najpierw pani z rejestracji, a następnie lekarz stwierdzili, że odstąpienie szczepionki innej osobie jest niemożliwe. Na moje pytanie, dlaczego tak jest nie potrafili udzielić odpowiedzi. Jedynie lekarz wzruszając ramionami dodał: „Niech pan dzwoni do Warszawy”.

Jak mówi Violetta Dawidowicz - lekarz przyjmująca w Przychodni Rejonowej we Wleniu - pan Waldemar mimo szczerych chęci nie może odstąpić swojej szczepionki innej osobie.

Nie jest to kwestia złej woli lecz zasad przyjętych przy realizacji programu szczepień - informuje V. Dawidowicz. - Bezpłatna szczepionka jest przeznaczona dla konkretnego pacjenta, który po jej otrzymaniu przyjmuje imienną metryczkę, potwierdzającą przyjęcie pierwszej dawki szczepienia. Jednocześnie informowany jest o terminie podania drugiej dawki. Dodatkowo także ustawienia systemu komputerowego, w którym rejestrowani są pacjenci nie pozwoliłyby obecnie wpisać do niego osoby z grupy, która na tym etapie szczepień nie ma uprawnień do zaszczepienia - wyjaśnia lekarka.

Twoja reakcja na artykuł?

4
17%
Cieszy
11
48%
Hahaha
1
4%
Nudzi
1
4%
Smuci
3
13%
Złości
3
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
905
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group