Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 7712
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Nie ma rady na wandali?

Poniedziałek, 3 sierpnia 2020, 7:00
Aktualizacja: Środa, 5 sierpnia 2020, 11:20
Autor: WAC
Piechowice: Nie ma rady na wandali?
Fot. UM Piechowice
Plac zabaw przy ul. Lipowej oraz skate park przy dworcu kolejowym to dwa miejsca rekreacji i wypoczynku, które zostały wyłączone z użytkowania przez Urząd Miasta w Piechowicach.

W przypadku placu zabaw od dłuższego czasu jest on obiektem dewastacji przez wandali. Ostatnio uszkodzenia urządzeń były na tyle poważne, że magistrat ze względów bezpieczeństwa musiał czasowo zamknąć obiekt.

Pomimo systematycznego dokonywania napraw urządzeń zabawowych są one w ciągłym zainteresowaniu osób dopuszczający się aktów wandalizmu – informuje piechowicki magistrat. - Dlatego zwracamy się z prośbą do mieszkańców Piechowic o reagowanie w sytuacjach jakie mają miejsce na publicznych placach zabaw. W tym celu można łatwo i szybko skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, za pośrednictwem której można przekazywać informacje o określonych zagrożeniach występujących w okolicy. Sygnały naniesione przez mieszkańców naszego regionu policjanci sprawdzają i weryfikują.

Powodem zamknięcia skateparku przy dworcu PKP jest konieczność miejscowej naprawy ubytków w rampach, które powstały częściowo w wyniku użytkowania obiektu oraz w skutek zniszczeń dokonywanych przez wandali. Do czasu naprawy powierzchni ramp dzieci i młodzież nie powinny korzystać z obiektu, bowiem grozi to nieszczęśliwym wypadkiem.

Twoja reakcja na artykuł?

3
7%
Cieszy
1
2%
Hahaha
2
5%
Nudzi
2
5%
Smuci
16
38%
Złości
18
43%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group