Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 7219
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nie ma chętnych na marszałkowskie domy

Środa, 30 czerwca 2010, 8:39
Aktualizacja: 8:39
Autor: Angela
Budynki po byłych przychodniach oraz pogotowiu ratunkowym wciąż zieją pustką. Mimo ogłoszonego przetargu i zbicia ceny wciąż brakuje chętnych na ich zagospodarowanie.

Rzeczoznawca wycenił obiekt po byłym pogotowiu ratunkowym w al. Wojska Polskiego na 1,5 mln zł. Na całość wystawionej do sprzedaży nieruchomości składają się także pobliskie zabudowania i garaże. Z kolei budynek przy ulicy Mickiewicza 30, była siedziba SP ZOZ Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze, wyceniono na 2 mln 600 tys. zł.

- Oba budynki są wciąż wystawione na sprzedaż. W przypadku nieruchomości przy ulicy Mickiewicza obniżona została obecnie wartość obiektu o 20 procent od ceny wywoławczej, czyli na 2 mln 80 tys. zł . Nie było też chętnych na zakup budynku przy ulicy Wojska Polskiego, którego cenę wywoławczą obniżono do 1 mln 200 tys. zł – mówi wicemarszałek Jerzy Łużniak

Przy ulicy Bankowej przez długi czas działały przychodnie. Dwa lata temu zdecydowano o natychmiastowym wyprowadzeniu placówek, bo z kamienicą wiązano poważne plany. Nic z nich nie wyszło. Budynek nie spełniał też norm w zakresie przydatności na działalność służby zdrowia.

Pomysły na zagospodarowanie budynku przy ulicy Bankowej są różne, w tym dwa wiodące. Pierwszy to sprzedaż tej nieruchomości, ale właściciel czeka, aż poprawi się sytuacja na rynku nieruchomości. Drugi pomysł to remont i przeniesienie wszystkich jeleniogórskich agend urzędu marszałkowskiego.

– Żeby coś zrobić, trzeba mieć jeszcze na to pieniądze, obecnie nie ma w urzędzie środków na dostosowanie tego obiektu do takich funkcji, jaka mogłaby być przewidziana – mówi wicemarszałek Jerzy Łużniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group