Wtorek, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 7332
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nie ma chętnych na ekstraklasę. KPR może uniknąć baraży

Wtorek, 11 maja 2010, 12:41
Aktualizacja: Środa, 12 maja 2010, 11:49
Autor: arec
Jelenia Góra: Nie ma chętnych na ekstraklasę. KPR może uniknąć baraży
Fot. R.Ignaciak
Piłkarki ręczne KPR–u prawdopodobnie pozostaną w ekstraklasie bez konieczności rozgrywania spotkań barażowych. Informację taką podał klub na swojej stronie internetowej.

Faza zasadnicza rozgrywek ekstraklasy piłkarek ręcznych dobiega końca. Przed KPR-em ostatnia kolejka spotkań, w której jeleniogórzanki zmierzą się z KSS Kielce. Ostateczne rozstrzygnięcia zapadły już jednak przed dwoma tygodniami kiedy podopieczne Zdzisława Wąsa remisem z AZS AWF Wrocław zapewniły sobie udział w barażach drugiego stopnia. Miałyby się w nich zmierzyć ze zwycięzcą baraży pierwszego stopnia, które według planu miały rozegrać zespoły zajmujące drugie miejsca w obydwu grupach I ligi.

Istnieje jednak możliwość, że KPR utrzyma się w ekstraklasie bez konieczności rozgrywania spotkań barażowych. Chęci gry w ekstraklasie nie wyraziły bowiem zespoły z grupy B I ligi: Finepharm Jelenia Góra i AZS UMCS Lublin. SPR II Lublin i SMS Gliwice według regulaminu nie mogą awansować do elity kobiecego szczypiorniaka. Regulamin mówi też o tym, że zespoły które zajęły powyżej 4 miejsca w lidze nie mają prawa uzyskać awansu. Wszelkie możliwości zostały zatem wyczerpane. Z grupy A I ligi prawo bezpośredniego awansu uzyskał zespół Sambora Tczew, druga w tabeli Pogoń Szczecin miała zagrać baraże.

Nad rozwiązaniem skomplikowanej sytuacji będzie się zastanawiać Kolegium Ligi Związku Piłki Ręcznej w Polsce na specjalnym posiedzeniu – informuje na swojej stronie KPR. Klub poinformował także, że komisarz ZPRP Bogusław Trojan jako najbardziej prawdopodobne rozwiązanie podaje możliwość rozegrania baraży pomiędzy Pogonią Szczecin a jedenastym w tabeli KSS Kielce. Jeśli Kolegium Ligi przyjmie takie rozwiązanie KPR pozostanie w ekstraklasie bez konieczności rozgrywania baraży.

Ostateczne decyzje zapadną w czwartek na specjalnym posiedzeniu Kolegium Ligi ZPRP.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy przez całe wakacje pozostanę na miejscu czy też gdzieś wyjadę na tydzień lub dwa?

Oddanych
głosów
439
Pozostanę na miejscu
54%
Gdzieś wyjadę np. nad morze
46%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Polak, Czech i Niemiec – jak bratanki
 
Kultura
Można napisać recenzję
 
112
Wypadek z autobusem
 
Aktualności
Pobudka przed 4–tą
 
Aktualności
Drogo za gaz, czy będzie taniej?
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group