Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 11033
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nie chcieli do Polski

Środa, 18 sierpnia 2021, 13:42
Aktualizacja: 13:48
Autor: SG
Jelenia Góra: Nie chcieli do Polski
Fot. Straż Graniczna
Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Jeleniej Górze zatrzymali siedmiu obywateli Ukrainy, którzy dokumenty uprawniające ich do legalnej pracy w Polsce wykorzystali by dostać się do innych krajów Unii Europejskiej.
Przemieszczanie się cudzoziemców w celu niezgodnym z deklarowanym jest jednym z zagrożeń związanych z nadużyciem prawa do swobodnego przemieszczania się wewnątrz strefy Schengen. Tylko wczoraj (17 sierpnia) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze zatrzymali siedmiu obywateli Ukrainy (trzy kobiety oraz czterech mężczyzn) w wieku 31-57 lat, którzy dokumenty umożliwiające im legalne zatrudnienie w Polsce potraktowali wyłącznie jako możliwość wyjazdu do strefy Schengen - informuje Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.
W większości ich celem przyjazdu do Polski nie była chęć podjęcia pracy w naszym kraju, już wcześniej bowiem znaleźli lepiej płatne zajęcie zarobkowe w Czechach. Cudzoziemcy zgodnie oświadczyli, że zaraz po przekroczeniu granicy oświadczenia o zamiarze zatrudnienia wystawione przez polskiego pracodawcę wyrzucili. Nie kontaktowali się z nim i nie zamierzali pracować w Polsce. Dwaj cudzoziemcy dodali, że wprawdzie chcieli podjąć pracę w Polsce, jednak po przekroczeniu granicy kierowca samochodu, którym jechali powiedział im, że praca w Polsce jest mało płatna, dlatego warto poszukać zatrudnienia w Czechach - dodaje rzeczniczka.

Z uwagi na to, iż cel i warunki pobytu cudzoziemców na terytorium Polski był niezgodne z tym co deklarowali podczas przekraczania wschodniej granicy zostali zatrzymani.

Komendant Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze wszczął postępowania administracyjne, mające na celu wydanie cudzoziemcom decyzji, na podstawie których będą musieli wyjechać z Polski.

Twoja reakcja na artykuł?

31
60%
Cieszy
7
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
6%
Złości
11
21%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group