Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 7214
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nie chcą rządzić w przedszkolach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 17 maja 2008, 8:31
Aktualizacja: 8:32
Autor: ROB
Zabawy przedszkolaków w cieplickim Parku Zdrojowym.
Fot. TEJO
Miasto ogłosiło konkursy na dyrektorów pięciu przedszkoli, ale do każdego zgłosiło się tylko po jednym kandydacie.

Chodzi o przedszkola nr 2, 10, 13, 14 i 19. Szefami tych placówek zostali dotychczasowi dyrektorzy, odpowiednio: Grażyna Skalska, Bogumiła Lepieszo, Lucyna Balińska, Joanna Konopka i Teresa Herbut. Sam konkurs był w zasadzie formalnością, gdyż żadna z pań nie miała nawet jednego kontrkandydata. Dlaczego tak się dzieje?

– To ciężka praca – mówi jedna z dyrektorek, prosząca o anonimowość. – Trzeba być wychowawcą i zarazem menedżerem i jeszcze administratorem. W szkołach podstawowych czy gimnazjach jest rozbudowana administracja, są kierownicy, zastępcy dyrektora. Prawda, że tam są większe problemy wychowawcze, ale sprawny dyrektor sobie z tym poradzi. W przedszkolu nie ma chwili wolnej, a cała administracja to najczęściej dyrektor i księgowa.

I dodaje, że tylko w jednym przedszkolu w mieście jest wicedyrektor. Prawdą jest też, że dyrektorzy przedszkoli mają niższe dodatki do pensji niż szefowie szkół. Same ich pensje też nie są bajeczne. Przeciętny dyrektor przedszkola zarabia 2500-2800 złotych brutto, po wliczeniu wszystkich dodatków i premii.

Na szczęście, szefowe wyżej wymienionych przedszkoli mają ochotę jeszcze trochę porządzić. Co by było, gdyby któraś z dyrektorek nie przystąpiła do konkursu?

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ 17-05-2008 9:31
No coż mili Państwo?A może taki konkurs to fikcja i kto raz się ,,dowartościował' już wie i nie startuje?Liczą sie znajomości i ,,zapisz sie do partii..."/usłyszałam cichą wskazówkę od życzliwego//-nieziemsko przygotowana,a te panie dyrektorki to takie bohaterki teraz-nikt nie chcial,więc ...Siłaczki nie zawiodły...
kazimierzp 17-05-2008 11:11
Jeżeli startują dotychczasowi dyrektorzy (torki) to nikt inny nie ma szans na wygraną w konkursie. Więc nie startują. Skład komisji zgodnie z ustawą o oświacie powoduje, że większość członków komisji konkursowej jest za dyrektorką - bo z reguły większość stanowią pracownicy tejże dyrektorki, lub osoby jej życzliwe - a zaden z pracowników nie chce zmian, bo sie boi iz nowy będzie gorszy (dla nich, nie dla dzieci). Proponuję autorowi tekstu zapoznac się ze składami komisji konkursowej i zobaczenie jakie są proporcje i ile głosów czyli do powiedzenia w takiej komisji mają przedstawiciele własciciela czyli gminy!?
~hirsch 17-05-2008 12:09
zgadzam sie w pelni, podobnie jest z radami nadzorczymi, konkurs konkursem, ale sprawiedliwosc musi byc po naszej stronie - PO!
~uchty 17-05-2008 13:31
Nareszcie, rozsądek bierze górę nad tytułomanią. po co z własnej woli pchać się w bagienko?
~....stud 17-05-2008 13:54
jakbyśce mieli kiedyś jesce taki problem to piszcie do mnie. ja z chęcią wezmę z 2-3 etaty.. no problem. jakaś kasa dodatkowa zawsze się przyda :D
~ 17-05-2008 19:09
te komisje to cyrk na kółkach wielka korupcja
~pracownik przedszkola 19-05-2008 12:11
jak czytam te wypowiedzi to po prostu nie mogę nie dać komentarza!! w komisji konkursowej jest 12 osób, z tego 2 osoby - to pracownicy danej placówki , 2 osoby - przedstawiciele Rodzicow, pozostali to przedstawiciele Kuratorium i Urzędu Masta.Skoro jest tak łatwo zostac dyrektorem to zachęcam do startowania na te stanowiska !!! proszę tylko jeszcze napisać o kryteriach , które musi spełnić kandydat na te stanowiska.Nie zaszkodzi być rzetelnym ( był jeszcze konkurs na dyr. szkoły 15, bursy , i JODM ) i nie wszystkim to pomogło pomimo braku konkurencji - z bursy ( dyrektorka , która tam była ) nie wygrała konkursu !! więc chyba nie ma protekcji !! nie wypowiadajcie się jeżeli nie znacie tematu dość dobrze , nie wolno obrażać !!!bycie dyrektorem - to ciężka praca ! proponuję zglaszac sie do konkursów i próbować sił a potem zapraszam do dyskusji!! pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group