Piątek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 5532
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nie będzie wozu dla ochotników

Wiadomości: ŁOMNICA
Niedziela, 13 czerwca 2010, 8:28
Aktualizacja: 8:29
Autor: Ania
Ochotnicza Straż Pożarna z Łomnicy w najbliższym czasie nie dostanie nowego samochodu bojowego. Gminie Mysłakowice nie przyznano dofinansowania na jego zakup.

Pracownicy urzędu starali się o dotację z funduszu z programu EWT Polska – Czechy wraz z Gminą Horní Maršov. Spełnili wszystkie wymogi i przekazali kompletne dokumenty, ale dofinansowanie przyznano innym samorządom.

Ponieważ nowy wóz bojowy OSP w Łomnicy jest bardzo potrzebny, urzędnicy w dalszym ciągu będą starali się o pozyskanie funduszy na jego zakup. Obecnie strażacy jeżdżą starymi około 25-letnimi pojazdami. Wymagają one remontu, które są bardzo kosztowne.

Strażacy ochotnicy z Łomnicy podczas każdej akcji dają z siebie wszystko i zasługują na nowoczesny sprzęt. W ostatnim czasie brali udział w wielu akcjach ratowniczych w regionie. Gasili także pozar, jaki wybuchł z wtorku na środę w budynku w Kowarach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~anonimowy 13-06-2010 10:43
Z tym samym problemem borykają się ochotnicy z OSP Wiejska, tylko ich samochód ma 37 ,ochotnicy z tej jednostki również na akcjach dają z siebie wszystko .Jeżdżąc takim samochodem narazają również i swoje życie ,pomimo że starają się ratować cudze.Wstyd aby jednostki OSP dysponowały" zabytkowym "sprzętem , czy naprawdę nie stać władz jeleniogórskich o pomoc w dofinansowaniu,wstyd i zgroza......
~Aaaa 13-06-2010 12:36
teraz wszystkie OSP będą się licytować kto czym jezdzi i komu bardziej jest potrzebne nowe auto. Dać WSZYSTKIM nowe wiadra i szpadle i wszyscy będą zadowoleni.
~Ktoś tam... 13-06-2010 12:48
Z tego, co się orientuję to OSP Wiejska jeździ obecnie Lublinem, a Żuka ma na wypadek awarii Lublina. Jak dla mnie negatywne rozpatrzenie dotacji dla OSP Łomnica na zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego jest wielkim błędem. Jak na OSP wchodzącą w skład KSRG to powinna mieć nowy samochód, który będzie służył jej przez kolejne ćwierćwiecze...
~xxx 13-06-2010 14:20
ktoś tam, dlaczego uważasz że wielkim błędem jest brak dotacji dla łomnicy? jest wiele jednostek osp którym nowy wóz czy w gorszym przypadku nawet nowy sprzęt się należy, a go nie mają. można spojrzeć na jednostki, które są osadzone przy drogach międzynarodowych np piechowice, wojcieszyce, szklarska poręba czy przy terenach zagrożonych powodzią itp. liczy się życie ludzi i szybkie reagowanie w takich sytuacjach a nie komu i za ile należy się nowy samochód. warto spojrzeć na najbardziej zagrożone rejony wypadkami komunikacyjnymi, powodziami itp. pozdrawiam.
~STRAŻAK 13-06-2010 14:24
Przecież wszystkie samorządy w czasie jakiegoś kryzysu lub zagrożenia wiedzą gdzie są OSP,bo bez nich to by zginęły.Ale jak wszystko jest spokojnie to te same samorządy mają OCHOTNIKÓW głęboko w d....e!!
~irc 13-06-2010 18:57
Gmina Mysłakowice jest niemalże zawsze poszkodowana podczas powodzi. Wojanów - Bobrów, Karpniki, Strużnica - powódź co roku!!!! Inne miejscowości typu Łomnica, Kostrzyca czy Mysłakowice również regularnie podtapiane.... a nie ma sprzetu do ratowania ludzi!!! W Łomnicy ochotnicy zawsze potrafią się zreorganizować i dają radę zabezpieczyć gminę. Niestety pewnego pieknego dnia...samochód odmówi posłuszenstwa podczas akcji i wtedy radni gminni, powiatowi z gminy będą odpowiadać za decyzje jakie podczas swojej kadencji podjeli!!! Mamy radnych gminnych - powiatowych - którzy nic dla gminy nie zrobili.... My to widzimy!!!
~Zenek. 13-06-2010 20:56
Gdyby tu chodzilo o remont kosciola czy tez zakup np.nowych dzwonow do kosciola to pieniadze natychmiast by sie znalazly,ale tutaj chodzi o zakup nikomu niepotrzebnego samochodu strazackiego.A to Polska wlasnie.
~do KOHasia 13-06-2010 22:34
NO dlaczego milczysz strażaku. Odparuj innym.Jak TY to widzisz
~alooo 14-06-2010 9:10
kohas na pewno uważa że wóz warty 10000000 pln należy się osp sobieszów razem z nową remizą i podniesionymi stawkami za godzine dla strażaków.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group