Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 5968
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Nie będzie muzeum browarnictwa

Sobota, 31 października 2009, 8:25
Aktualizacja: 8:26
Autor: TEJO
REGION: Nie będzie muzeum browarnictwa
Fot. ......
Wbrew wcześniejszym zapowiedziom urząd marszałkowski wycofał się z pomysłu dofinansowania placówki muzealnej w najstarszym browarze w Polsce w Lwówku Śląskim.

– Oszczędzamy – krótko kwituje Jerzy Łużniak, wicemarszałek dolnośląski. – Priorytetowa pozostaje dla nas sprawa rozbudowy Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze. Projekt już trafił do RPO i zyskał pozytywne oceny. Jest duża szansa na jego realizację – mówi samorządowiec.

Piotr Borys, dziś europoseł, który przed Jerzym Łużniakiem zasiadał na fotelu wicemarszałka, kilkukrotnie potwierdzał, że muzeum browarnictwa w Lwówku byłoby wielką atrakcją turystyczną nie tylko dla miasta, lecz także i dla całego regionu. To właśnie w grodzie lwa jest najstarszy browar w kraju (pierwsza warka miała miejsce w 1209 roku), co już daje powód do organizacji takiej placówki. Podobne cieszą się powodzeniem wśród gości. Jednym z mankamentów muzeum byłoby ograniczenie jego dostępności: zgodnie z ustawą o wychowaniu w trzeźwości, wstęp dozwolony by był tylko dla osób dorosłych.

Jak podkreśla poseł Marcin Zawiła, idea muzeum browarnictwa nie jest zupełnie przekreślona, tyle tylko, że właściciel browaru musi poszukać wsparcia gdzie indziej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1204
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group