Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6198
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/region: Nie będzie likwidacji linii kolejowych

Czwartek, 17 stycznia 2013, 7:31
Aktualizacja: 7:32
Autor: Angela
Jelenia Góra/region: Nie będzie likwidacji linii kolejowych
Fot. Archiwum
Wicemarszałek Jerzy Łużniak uspokajał na wczorajszej konferencji (16.01) dementując ostatnie plotki, że PKP Polskie Linie Kolejowe chcą likwidować część połączeń kolejowych m.in. na Dolnym Śląsku. M.in. w tej sprawie spotkał się w piątek z prezesem PKP PLK Remigiuszem Paszkiewiczem.

Spotkanie wicemarszałka J.Łużnika z prezesem PKP PLK SA odbyło się w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim, a przewodził mu wojewoda Aleksander Marek Skorupa.

- Podczas spotkania prezes Paszkiewicz wyraźnie podkreślił, że Polskie Linie Kolejowe nie mają w planach likwidacji żadnej linii kolejowej na terenie naszego województwa – mówił Jerzy Łużnik. - W ramach działań oszczędnościowych będą zawieszane usługi utrzymaniowe na trasach, na których praktycznie nie ma dzisiaj żadnego ruchu osobowego, natomiast sama trakcja nie będzie ruszana. Gdyby w przyszłości pojawiała się potrzeba ponownego uruchomienia ruchu pociągów na takich trasach, infrastruktura będzie przygotowana – dodał.

Dodał również, że cały czas prowadzone są inwestycje, które mają zmniejszyć czas przejazdu pociągów, i tym samym zwiększyć konkurencyjność kolei.

- Dla naszego regionu ważne jest kontynuowanie remontu na odcinku Jelenia Góra – Wrocław przez Wałbrzych, na co w tym roku przeznaczone zostanie 70 mln zł oraz kolejne kilkanaście milionów, które trafi do PLK Wałbrzych – mówił wicemarszałek Jerzy Łużniak. - Kontynuowany będzie także remont na trasie od Jeleniej Góry do Zgorzelca. Będą też w tym roku pieniądze na elektryfikację linii Węgliniec - Zgorzelec czy modernizację linii 279 Lubań-Węgliniec – wyliczał wicemarszałek i dodał, że na całym Dolnym Śląsku w obecnej perspektywie budżetowej UE realizowane są dwie inwestycje: połączenie kolejowe Wrocław - Poznań, gdzie cała linia ma być zmodernizowana do 2017 roku oraz połączenie Wrocław - Warszawa przez Koniecpol i Częstochowę – ta linia ma być w pełni oddana do użytkowania w 2015 roku, nakładem 600 mln zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group