Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6767
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nie będzie likwidacji linii kolejowych

Wiadomości: Jelenia Góra/region
Czwartek, 17 stycznia 2013, 7:31
Aktualizacja: 7:32
Autor: Angela
Fot. Archiwum
Wicemarszałek Jerzy Łużniak uspokajał na wczorajszej konferencji (16.01) dementując ostatnie plotki, że PKP Polskie Linie Kolejowe chcą likwidować część połączeń kolejowych m.in. na Dolnym Śląsku. M.in. w tej sprawie spotkał się w piątek z prezesem PKP PLK Remigiuszem Paszkiewiczem.

Spotkanie wicemarszałka J.Łużnika z prezesem PKP PLK SA odbyło się w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim, a przewodził mu wojewoda Aleksander Marek Skorupa.

- Podczas spotkania prezes Paszkiewicz wyraźnie podkreślił, że Polskie Linie Kolejowe nie mają w planach likwidacji żadnej linii kolejowej na terenie naszego województwa – mówił Jerzy Łużnik. - W ramach działań oszczędnościowych będą zawieszane usługi utrzymaniowe na trasach, na których praktycznie nie ma dzisiaj żadnego ruchu osobowego, natomiast sama trakcja nie będzie ruszana. Gdyby w przyszłości pojawiała się potrzeba ponownego uruchomienia ruchu pociągów na takich trasach, infrastruktura będzie przygotowana – dodał.

Dodał również, że cały czas prowadzone są inwestycje, które mają zmniejszyć czas przejazdu pociągów, i tym samym zwiększyć konkurencyjność kolei.

- Dla naszego regionu ważne jest kontynuowanie remontu na odcinku Jelenia Góra – Wrocław przez Wałbrzych, na co w tym roku przeznaczone zostanie 70 mln zł oraz kolejne kilkanaście milionów, które trafi do PLK Wałbrzych – mówił wicemarszałek Jerzy Łużniak. - Kontynuowany będzie także remont na trasie od Jeleniej Góry do Zgorzelca. Będą też w tym roku pieniądze na elektryfikację linii Węgliniec - Zgorzelec czy modernizację linii 279 Lubań-Węgliniec – wyliczał wicemarszałek i dodał, że na całym Dolnym Śląsku w obecnej perspektywie budżetowej UE realizowane są dwie inwestycje: połączenie kolejowe Wrocław - Poznań, gdzie cała linia ma być zmodernizowana do 2017 roku oraz połączenie Wrocław - Warszawa przez Koniecpol i Częstochowę – ta linia ma być w pełni oddana do użytkowania w 2015 roku, nakładem 600 mln zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~ZORRO1 17-01-2013 8:07
ha ha ha obiecywanki cacanki
~ale jaja! 17-01-2013 8:22
a co już wszystko sprzedali? teraz czas na roboty i zatrudnianie swoich syneczków w spółeczkach, a by wyprowadzić, w uczciwy sposób pieniadze z państwa? ale jaja...
~tylko..... 17-01-2013 8:25
Gdyby w przyszłości pojawiała się potrzeba ponownego uruchomienia ruchu pociągów na takich trasach, infrastruktura będzie..... ROZKRADZIONA do ostatniej śrubki. Tak jak wszystko inne nieużytkowane
~beee 17-01-2013 11:14
do tylko, oj tam,oj tam, zaraz rozkradziona, ...nic w przyrodzie nie ginie, ...tylko zmienia właściciela, a natura zastoju nie lubi, ... panta rei. ;)
~beee 17-01-2013 11:17
sorry, właściwie nie do~tylko, tylko odnośnie wypowiedzi ~tylko
~art 17-01-2013 12:04
Zaproście Niemców, oni maja stare plany linii kolejowych, i co ważne potrafią je budować.
~ 17-01-2013 12:34
Gospodarze, psia mac. Mieli wszystko dane po Niemcach na tacy. Wystarczylo o to dbac i co nieco mala lyzeczka. Dzisiaj placz bo gdzie nie popatrzec wali sie za co nie zlapac. Rad system przetrwal i sie msci. Dlaczego u poznaniakow gospodarka w miare sie trzyma? Ci ludzie maj we krwi dbalosc o to z czego i czym zyja. Nikt nie zaprzeczy ze jest inaczej, moze to nie szczyt gospodarnosci, ale potrafia i jakos to wychodzi. Ja widze nowe wladze wlonione wlasnie z poznanskiego. Powinne to byc osoby dotad nie zwiazane z tymi ktorzy paprali gospodarke oblawiajac sie przy okazji. Uwazam ze czasu jest bardzo malo, wszystko jest juz na granicy egzystencji i obecni rzadzacy i opozycja powinna byc odsunieta od mozliwosci kandydowania. Polska musi byc oczyszczona z elementu ktory juz byl na stolku.
~liczą się 17-01-2013 15:44
Nie likwidacja lecz zawieszenie bezterminowe, czym sie to różni? Pewnie zawieszenie będzie łatwiejsze do przełknięcia przez opinię publiczną.
~ 17-01-2013 16:52
w poznańskim też polikwidowano linie kolejowe przykład Bojanowo-Góra i wile innych
~grr 21-02-2013 20:24
a co z linia jelenia gora - karpacz?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group