Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8535
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nie będzie domu seniora w dawnej bursie

Wtorek, 13 lutego 2018, 9:15
Aktualizacja: Środa, 14 lutego 2018, 10:38
Autor: WAC
Jelenia Góra: Nie będzie domu seniora w dawnej bursie
Fot. Użyczone
Jeleniogórskie koło Towarzystwa im. św. Brata Alberta zrezygnowało z planów organizacji dziennego dom pobytu dla osób starszych w dawnej bursie szkolnej w Sobieszowie. Powodem azbest.

Przypomnijmy. Miasto wydzierżawiło jeleniogórskiemu kołu Towarzystwa im. św. Brata Alberta opuszczony od kilku lat obiekt bursy szkolnej przy ul. Łazienkowskiej na 10 lat. Dzierżawca, po wyremontowaniu budynku, chciał urządzić w nim dzienny dom pobytu dla seniorów. Plany te wywołały jednak mocny protest mieszkańców Sobieszowa obawiających się, że obiekcie powstanie schronisko dla bezdomnych lub mieszkania socjalne dla eksmitowanych wyrokami sądowymi.

Wygląda na to, że przynajmniej na razie dawna bursa nadal pozostanie opuszczona. Jak mówi prezes jeleniogórskiego koła Towarzystwa im. św. Brata Alberta Bogusław Gałka powodem, dla którego jego organizacja wystąpiła do Miasta z wnioskiem o rozwiązanie umowy dzierżawy nie są protesty sobieszowian, lecz występujący w konstrukcji budowli azbest.

- Podpisując umowę dzierżawy mieliśmy informacje, że azbestowe elementy są w elewacji zewnętrznej dawnej bursy – mówi B. Gałka. - Po przeprowadzeniu oględzin przez biegłych okazało się jednak, że azbest jest także w ściankach działowych oraz w suficie budynku. Chcąc otworzyć w obiekcie dom pobytu dla seniorów jako dzierżawca musielibyśmy ponieść część kosztów usunięcia tej rakotwórczej substancji. Mimo burzy jaka rozgorzała wokół naszych planów utworzenia domu dla seniorów i wiader pomyj jakie wylano na Towarzystwo oraz na mnie jako prezesa nadal uważam, że tego typu placówka jest w Jeleniej Górze bardzo potrzebna. Dlatego nie rezygnujemy całkowicie z naszych planów i w przypadku, gdy miasto usunie na swój koszt z dawnej bursy azbest jesteśmy gotowi wrócić do tematu – twierdzi Bogusław Gałka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group